občasne kolisanie otáčok motora

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

občasne kolisanie otáčok motora

Příspěvek od rogi »

Spozoroval niekto kolisanie otáčok na svojom BRAVE2 motor 1.4/66kw, dnes sa mi to stalo prvý krát otačky sa držali niečo pri 1000/ot.min. a po chvíli to samo kleslo na predpísaný počet otačok.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Reklama
 

Uživatelský avatar
koubi
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 24 úno 2010, 22:29
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: občasne kolisanie otáčok motora

Příspěvek od koubi »

rogi píše:Spozoroval niekto kolisanie otáčok na svojom BRAVE2 motor 1.4/66kw, dnes sa mi to stalo prvý krát otačky sa držali niečo pri 1000/ot.min. a po chvíli to samo kleslo na predpísaný počet otačok.
U mého vozu jsem si toho nevšiml, ale tím netvrdím, že se to neděje.. Dle mého názoru to může mít něco společného s automatickým "sytičem"? Když je přece motor studený tak na volnoběžné otáčky motor točí o něco víc, než když je zahřátý ne? Nebo nebude to mít něco společného s klimou? Když běží kompresor, tak je celkem cítit úbytek výkonu na motoru..

Vážně si netroufnu tvrdit, že to může být zapříčiněno něčím z výše uvedeného, ale možné to je..
Bravo II 1.4 16V 90k active PLUS (ICE), Slonová kost Spiritual, Textil Axel - šedý, 16" FIAT ráfky z lehké slitiny - 14 paprskové
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: občasne kolisanie otáčok motora

Příspěvek od rogi »

tak dnes som si to presnejšie pozrel, motor bol zohriati na pracovnu teplotu, ručička teplomera za polovicou, čakal som na ceste ktora maa mierne klesanie ku križovatke, zabrzdene otačky pevne na 700ot/min. odbrzdil som a mierne stúpli ku 1000ot/min, možno by som si to nevšimol ale mam zapnutú okamžitú spotrebu, ktora ukazovala niečo 6l/100km, lebo ak stojím a otačky su na 700ot/min tak spotreba je 0/100km mal som kolegu ktorí sa tomu tiež čudoval, neutral s kopca a spotreba aj otačky stúpli, zabrzdil som a kleslo to :mrgreen: uvidím ak to bude robiť servis to istí je to v zaruke :twisted:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Tiramis
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 26 říj 2008, 21:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: občasne kolisanie otáčok motora

Příspěvek od Tiramis »

Ja jsem pozoroval, ze kdyz dojedu a stojim na semaforech nebo zaparkuji, tak mam volnobezne otacky zvysene 900-1000 ale kdyz vypnu a zapnu motor, tak otacky jsou na 750 - 800.

Souvislost s brzdovym pedalem jsem zatim nepozoroval ale kouknu. Servis ale nebude vedet co je potrebne vymenit, co to zpusobuje. Pokud bys svuj problem vyresil, tak dej vedet.

Zde je videt i me video jak to blbne a je to nepochopitelne.
http://fiatbravo.webnode.cz/video/
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: občasne kolisanie otáčok motora

Příspěvek od rogi »

Ahoj Tiramis, pozrel som tvoj video zaaznam, problem dosť podobný môjmu, zatial skúšam sám prísť nato čo tomu je, tak som odpojil bateriu, čo je podla mna hľúposť aby sa resetla riadacia jednotka :D spozoroval som to v deň keď som naštartoval motor bez toho aby prestali svietit všetky kontrolky aj imobilezer, na buduci týždeň sa v stavím v servise, taketo kolisanie otačok na škode130l beriem ako samozrejmosť ale u novej plechovice, je to hrôza :twisted:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Tiramis
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 26 říj 2008, 21:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: občasne kolisanie otáčok motora

Příspěvek od Tiramis »

Rogi: pokud jsi videl prvni video tak kolisani otacek vyresila vymena hlavy motoru a cidla tlaku a teploty. :-) Protoze pak mi auto pozdeji jiz poskakovalo jako traktor.

Ted mi nekdy zustavaji viset otacky a pozoroval jsem unik oleje a tece to po svodech, takze budu muset jiz rvat na ne, posledne to jen ocistili misto toho aby zjistili odkud to tece.
http://fiatbravo.webnode.cz/fotogalerie ... 894030/20/
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: občasne kolisanie otáčok motora

Příspěvek od rogi »

Myslím že u mna hlava motora asi nie lebo mne stači zabrzdit a všetko sa vrati do normalu, len za jazdy na neutral su tie otačky vyššie (950-1100) ako kedy, zatial to beriem ako vydychanie motora po jazde :lol: mám len 700km nabehane, plechovicu mam dovezenu s predajne 1.7.2010
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“