Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od HIISS »

tak to potom zmenily uz asi,no vtedy mi fizel po jazde na skuskach tak povedal ako som vravel
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Reklama
 

Jan.F
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 15 črc 2010, 21:35

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od Jan.F »

Snowfox píše:Máš náladový auto jako já..někdy vyjedu a už cítím že je něco špatně,že se proste autu fakt nechce....a nekdy jede vole jak namydlenej blesk...140 pri nejakych 4.000/min no problemo..a nekdy to tocis,rve to jak stara Blažková při sexu a nejedeš.....nvm...italská tvrdohlavost?
Taky záleží na počasí-tedy tlaku vzduchu když je dusno tak taky máte třeba problém vyjít kopec (protože to nemůžete udejchat), stejné to má motor-ten taky spotřebovává vzduch.

Ale když má motor svou náladu tak to ani nepomůže kopanec do výfuku. :lol:
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od Matto »

ja pridam zaujimavý postreh, nedávno som po dlhšom čase nahodil naspäť origin. vzduchový filter, pred tým som tam mal kit sania priamo na klapke, a sám som tomu nechcel uveriť, ale s origo vzduchovým filtrom sa mi zdá, že auto ide pri rovnakých otáčkach rýchlejšie :shock: , neviem či je to možné, ale HIISS ak máš stále ten problém čo si tu písal, vyskúšaj nahodiť originálny vzduch. filter, schválne som zvedavý či sa mi to iba zdalo alebo mám pravdu...
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od HIISS »

Tak prehadzovat sa mi to moc nechce,okrem toho vyroba celeho toho sania dala riadne namahy-takze by som asi plakal ak by som to mal davat dole-a oco ma rovno zarezal :lol: ,no nevravim ze neni to pravda,nieco podobne tu vravel aj Mad Mike na MK2 a to teraz neviem ci ohlaodm spotreby alebo rychlosti auta,ale vravel ze hruska len autu dodala zapor,takze moze byt nieco v tom ,no zas okrem toho ma aj kolega z Kosic Puntoracer šišku a nevravel aby pocitil slabsi tah..,tazko povedat,uz nejaky cas auto snazim sa aj riadne prevetravat-a zistujem ake su jeho hranice na kazdy prevodovy stupen,ale aj ako natom vlastne cele je,nato ako cele ho mam zatazene kolesami,hudbou,tlmenim,kozenyma sedackami,tak po tu stovecku -120 sa mi zda aj tak slusne nato svizne..no dalej to uz ide akoby rucicka stala,do moc strmejsieho kopca to ma taktiez problem,a tak ho musim aj pekne roztahnut
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od peta.smolik »

Jan.F píše:
Snowfox píše:Máš náladový auto jako já..někdy vyjedu a už cítím že je něco špatně,že se proste autu fakt nechce....a nekdy jede vole jak namydlenej blesk...140 pri nejakych 4.000/min no problemo..a nekdy to tocis,rve to jak stara Blažková při sexu a nejedeš.....nvm...italská tvrdohlavost?
Taky záleží na počasí-tedy tlaku vzduchu když je dusno tak taky máte třeba problém vyjít kopec (protože to nemůžete udejchat), stejné to má motor-ten taky spotřebovává vzduch.

Ale když má motor svou náladu tak to ani nepomůže kopanec do výfuku. :lol:
Jestli vono to není tím že máte ty auta vytuněný :lol: :lol: Prostě takovej chudák Punťa protestuje proti změně svýho ksychtu tím že nejede :lol: :lol: :lol: :lol: S ůžasem čtu tohle vlákno Si snad děláte prdel ne?? Je fakt že při dusnu to jede hůř ale ne o moc zas při dešti líp ale jen na dobrejch gumách To co tu popisujete sem zažíval s Unem 75 S.i.e. ale bylo to zasraným palivovým filtrem ničím jiným to bejt nemůže pokud máš auto v pořádku :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
earthquaker
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 03 črc 2010, 09:46
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od earthquaker »

Tak, tak.Souhlasím s kolegou, ucpaný sací koš čerpadla, případně ucpaný palivový filtr a vedení, pokud by to tím nebylo, vsadil bych si na zapalovací cívky a kabely. :roll:
Pet
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 14 zář 2009, 14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od Pet »

Ja jel s 1.1 jednou nejakejch 140tacho, bylo to trochu z kopce a pak neco zaclo bzucet v motoru:) Ale jinak na rovny okresce se s tim, uz ve 120 bojim jet :) Takze ano, melo by to jet vic :)
Mladej veterán a leštěnka: Mazda 323F BA r.v94
Daily car: Mazda 323F BA r.v.97
Daily car: Fiat punto 1.1 na prodej
------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=CUUGRYfwHrg
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od scarfer99 »

his pocuj ten subac si tam kludne nechaj. Dojdem s 1.1kou sadneme dnu 5ti a na 130sa vysplham kedykolvek. Mam to odskusane. Plna benzin plna plyn 4ludia dnu, plny kufor a 130 to dalo na rovinke stale. Takze fakt hladaj chybu niekde inde lebo to tvoje zatazenie auta mi pripada ako parodia na max. uzitkovu hmotnost auta.
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od HIISS »

Scarfer99
Ako som uz davnejsie pisal tuna po zalozeni temy,tak moje pochybnosti sa napravily a auto dalo viac a to max ako sa aj predpoklada od takej motorizacie,tak neviem nac vsetci tuna reagujete nato :lol: ,popripade ked tak mi to nevadi ale nesu potrebne uz ohlasi namna 8) ,lebo opak mojich pochybnosti sa stali skutocnostou a to ze som sa mylil,mozno to bolo tym vetrom a podobne ako tuna nektory spominali
A okrem toho k tvojemu puntu,v poriadku ludia nemaju po 10Kg co tuna spominas ak ich vezmes do auta,ale ak uz to rozoberame tak mozem po poriadku spomenut:
ze Punto v takej motorizacii ako mi mame da este po tych 110-120 v pohode potom to uz ide samozrejme pomalsie,no odkedy som zamenil kolesa z 155/70 R13 na 195/50 R15 tak to je sakra rozdiel, a samozrejme mam na mysli rozbeh,viem co hovorim lebo som take letne 13´ mal,
Pamatam sa ked som mal este 13-ky na puklicoch a som sa rozbehol v Šaci od Tempusu smerom na Kosice po tej rovinke okolo Valcovnoch,ved poznas ten usek..tak rucicka sla pekne hore aj od 120,no odkedy mam uz 15´ tak od 120 to nejde len tak lahucko,okrem toho este take iste 13´ aj mam ale uz len zimne,a preto viem co hovorim ak prehadzujem v zime,
Davnejsie kolega z fora Puntoracer mi sam spominal ze z 155 na 195,to mas 4cm rozdiel..a ten valivy moment je ovela vacsi a preto na auto aj tazi a je to citit,a jeho reci sa aj potvrdily,hoci som aj s tym ratal,mal si na punte s takou motorizaciou take kolesa ? nemal,pokial viem behas na 13-kach,
a Subac ze si mam nechat,ano samotny subac si mozem nechat,ale kazda drobnost tomu prihara,viem ako som vytlmil auto,kolko kusov som toho tam dal,a kolko vazi jeden,to iste viem aj o hmotnosti subaca,zosiku,ale aj hlavne kozenych sedaciek z F.Coupe ktore som zamenil za seriove a ich hmotnosti,len obe sedacky kozene maju 50Kg,a odvaz si jednu seriovu :),moej auto prechadzalo od prveho dna pod mojou rukou velajima zmenami,a tie zmeny som si vsimal aj vsimam,
tolko odomna,viac k tomu nepotrebujem nic
Takze nehnevaj sa,ale nestoj si tak za niecim ked to same vsetko co mam ja v aute nemas ty,lebo to je najlahsie.Reci su vzdy menej platne a iste ako skusenost na vlastnej kozi ak to mas
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od scarfer99 »

neviem co si sa tak rozpisal:) ja som len reagoval na tvoj prispevok o vahe. S 15kamy to vyskusane nemam a ani na punte mat nebudem lebo to auto nato nema tak naco by som ich tam pchal.tebe to velmy neprekaza no pri mojom pouzivani auta a bez posilovaca by som si s 15kamy asi hodil mašlu. Inac ked si siel zo sace mal si uz vtedy sport filter? Chlapy ti tu radili ze moze byt chyba v tom tak neviem preco nevyskusas. Mam rad ludi ktory chcu Radu a ked ju dostanu tak seru nanu. Coked je to v tom filtry a ty to zvalujes na kola?
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od HIISS »

Filter uz mam bola to jedna z veci co sa davala na zaciatku po kupe auta,da sa povedat ze som si takmer isty ze to je tyma kolesami na aute,jedinu alternativu este vidim vo vyfuku..co sa tyka prechodu vzduchu,bol tam od zaciatku vyroby auta,a uz bol v nom aj bordel-sadza..ktora sa vytvarala a v nom lietala a som z neho ju vytrepal,tak mohlo aj to spomalovat,no dnes sa vymenil za novy,si zober ze od tych 110 priklad punto s takym motorom uz netaha tak sikovne jak napr: po 90,a ak este k tomu pripocitam kolesa ktore su ovela vacsia zataz oproti tym 13-kam tak sa necudujem ze ma problem este viac tocit od tych 110,valivy moment je velky+aj rychlost pre auto je uz vacsia,takze jedno s druhym,a rady si dam rad vypocut,poradit, popripade aj zmenit po praktickej casti,,a co sa tyka toho sport.filtra+sania dalo velku pracu pokial sa to urobilo,predtym pomeralo poriadne..trvalo to vela casu,ma to aj pekny zvuk,aj to dobre vyzera,..tak to preto nechavam,+ poviem ti tak ze aj tak sa s takym motorom rally jazdit neda,takze aj keby to trocha fakt spomalovalo tak ma to preto neserie ani tak,i napriek tomu co vsetko v nom mam mi pripada auto zive
Nechajme tuto debatu debatou ;-)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od robec »

auto ti vie pekne zleniviet, pokial ho neudrzujes vo forme ... auto sa musi raz za cas prefrcat na vyssie rychlosti a otacky, inak ti zlenivie ... nech si kazdy hovori co chce ale je to tak!
--
ja som si vsimol ze ked mam pomenej paliva v nadrzi auto ide lenivejsie ... akonahle mam viac ako pol nadrze, auto slape ako drak
--
samozrejme puntas ma posledne stupne prevodovky strasne slabe na silu, a preto ti strasne vadi protivietor, mensi kopec atd na vyssich stupnoch ...
--
ja mam 1.1 40kw ED (dlha prevodovka 5 stupnova, oproti klasickym 1.1 s kratkou 5 stupnovkou) a na 5 stupni mi to ide ako keby na 5 koni :-) ale ked su dobre podmienky (nefuka, rovinka, auto zohriate, min pol nadrze) moje auto nema problem s 145km/h (max odskusane 162km/h GPS rychlost)
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od peta.smolik »

robec píše:auto ti vie pekne zleniviet, pokial ho neudrzujes vo forme ... auto sa musi raz za cas prefrcat na vyssie rychlosti a otacky, inak ti zlenivie ... nech si kazdy hovori co chce ale je to tak!
--
ja som si vsimol ze ked mam pomenej paliva v nadrzi auto ide lenivejsie ... akonahle mam viac ako pol nadrze, auto slape ako drak
--
samozrejme puntas ma posledne stupne prevodovky strasne slabe na silu, a preto ti strasne vadi protivietor, mensi kopec atd na vyssich stupnoch ...
--
ja mam 1.1 40kw ED (dlha prevodovka 5 stupnova, oproti klasickym 1.1 s kratkou 5 stupnovkou) a na 5 stupni mi to ide ako keby na 5 koni :-) ale ked su dobre podmienky (nefuka, rovinka, auto zohriate, min pol nadrze) moje auto nema problem s 145km/h (max odskusane 162km/h GPS rychlost)
Hmmm Hmmm Plácáš kraviny ED je sice economik drive-dlouhý rychlosti ale na 5ku mi to dává i víc i bez kopce Celá tvá převodovka je prodloužená a to znamená ale jen to že všechny rychlosti jsou prodlouženy a to značí že při rozjíždění na to musíš víc šlapat aby to trochu zrychlovalo maximální rychlosti ti motor točí jen o 130ot. za min. míň než mně takže ve finále se to jen jinak jmenuje a rychlosti jsou delší ale maximálku máme stejnou akorát tobě to moc nejede nebo teda děsně pomalu zrychluje a taky proto se převodovky ED dělaly jen v omezeným množství a posléze se od nich ustoupilo úplně
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od lacin »

Zmer si tlak paliva a uvidis. Pokud tam budes mit 0,8 b a min, tak je problem tam. Anebo mas zapeceny katalyzator. Muze toho byt vic.

Punto opravdu musi jet vic, nez 120.

A je jedno, jestli tam mas 15tky, nebo 13tky. Ja jezdim na 195/45 R15, v zime 165/70 R13 a nepocituju zadny extremni rozdil. Alespon ne na rovince. Na zimacich to nezataci.
Hustokrutost
Pet
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 14 zář 2009, 14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Tazko vytocit viac ako 120km/h? Punto MK1 1.2 44kw

Příspěvek od Pet »

Kde máš ten otáčkoměr? to jsou hodiny :D
elektromusic píše:Erik..malo by ti dať v pohode tych tachometrovych 160 ..čo je cca original 150,možno viac ..minuly tyžden po dialnici dalo v pohode..nemal som pedal uplne na podlahe..pekne samo zrychľovalo ..ibaže otačkomer mi točil pol 6 tak som viac neskušal isť :) ..a to mam 40kw motor :)
Mladej veterán a leštěnka: Mazda 323F BA r.v94
Daily car: Mazda 323F BA r.v.97
Daily car: Fiat punto 1.1 na prodej
------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=CUUGRYfwHrg
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“