Sklbanie Motora, klesajuce otacky

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
HSLordo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2009, 08:05

Sklbanie Motora, klesajuce otacky

Příspěvek od HSLordo »

Zdravim. Vlastnim Fiat Punto MK2 1.2 16 V r.v. 2000 a vyskytol sa mi takyto problem: Na ceste z prace domov som pocitil, ze auto uz nejde tak do vykonu po zosliapnuti plyn. pedala oko islo. Tak som auto odstavil na kraji vozovky a zistil som ze celym autom na volnobeznych otackach sklbe, a pritom klesali otacky svojvolne v rozmedzi od 600-950 rpm. Takto sa to spravalo asi do 2800 rpm, nad 3000 to prestalo. Podobne sa tvari aj pocas jazdy. Do tych 3000 rpm je ako priskrtene. Od tejto udalosti uz presiel asi mesiac a ako tak sa to ustalilo. V neutrali otacky este stale skacu ale uz len v rozmedzi 700-900 rpm a motor uz sklbne len tak v priemere raz za 8 sekund aj to tak miernejsie. Nedalo mi to tak som siel na diagnostiku a tam vypisalo ze nedoslo k zazehu na tretom valci. Tak som pokupil sviecky a kable smerujuce ku svieckam a komplet to vymenil. O nieco sa to zlepsilo ale este stale nejde do vykonu. Proste po raznejsom zosliapnuti plynoveho pedalu mi autom stale trha (pri miernom plynulom to ide ok) a do vykonu sa dostava az nad 3000 rpm. Taktiez som rozmyslal vymenit palivovy filter no v predajni mi povedali ze na toto punto ziadny pal. filter ani nie je resp. je tam niaky vstavany. Pred dvomi dnami mi zacala svietit aj kontrolka check engine ( taka oranzova kontrolka pod tachometrom ) nakolko som sa docital ze to moze byt akakolvek porucha riadiacej jednotky. Taktiez som si vsimol zvysenu spotrebu motoroveho oleja.

Ak uz niedko mal podobny problem alebo aspom by mi vedel poradil riesenie alebo niaky konkretny postup pri rieseni tohto problemu tak prosim napiste.
Reklama
 

HSLordo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2009, 08:05

Re: Sklbanie Motora, klesajuce otacky

Příspěvek od HSLordo »

No ta kontrolka mi uz zhasla ale motor sa stale sprava tak isto :(
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklbanie Motora, klesajuce otacky

Příspěvek od Graun »

Jen mne napadlo, ze ja mel na tretim valci spatny vstrik, tak jestli to nemas podobne (bylo to sice u marei 1.6, ale je 16V). Zkus jej vytahnout (ten vstrik) a promerit jej, mel by mit 14.5 +/-0.7 Ohm.
Ty skakajici otacky bych videl na zanesenou klapku s krokomotorem, bylo by to vhodne prostrikat cisticem na klapky.
Ten netahnouci motor je zpusobem bud tim vstrikovacem, nebo bych se jeste podival na cidlo teploty vzduchu a vody (taky promerit odpor = 2.5 kOhm/20°C).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
HSLordo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2009, 08:05

Re: Sklbanie Motora, klesajuce otacky

Příspěvek od HSLordo »

Diki moc hned zajtra sa do toho pustim
Uživatelský avatar
romanfmw
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 10 srp 2010, 20:04

Re: Sklbanie Motora, klesajuce otacky

Příspěvek od romanfmw »

Otec má PUNTO II r.v. 4.4.2000 chcem sa spítať je vôbec na tomto punte palivový filter?Dnes sme to skúmali ale bezvýsledne .Ďakujem
FIAT CROMA 1.9 88kw 09 argento metallizzato
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklbanie Motora, klesajuce otacky

Příspěvek od Graun »

Palivový filtr tam není. Je to stejné jako na mé marejce. Filtr je součástí paliv. čerpadla, resp. jeho koše.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
romanfmw
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 10 srp 2010, 20:04

Re: Sklbanie Motora, klesajuce otacky

Příspěvek od romanfmw »

Ďakujem za info.Ja mam maruš r.v.97 (v popise) a filter mam pred zadným pravým kolesom.
FIAT CROMA 1.9 88kw 09 argento metallizzato
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklbanie Motora, klesajuce otacky

Příspěvek od Graun »

Já už mám plastové sání, takže paliv. filtr je součástí čerpadla. Také už tam nemám ani omezovač brzdného účinku na zadní nápravě, to jen pro zajímavost :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“