Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hannibal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 400
Registrován: 09 črc 2007, 09:39
Bydliště: Starhill

Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Příspěvek od Hannibal »

Mám otázku pro fajnšmekry. Asi před měsícem a půl mi kikslo auto, jelo stěží na dva válce, chcípalo, nedrželo volnoběh atd... Po prohlídce v servisu mě pan opravář odboural informací, že v nádrži našel 4 litry (!!) vody. Hrůza, děs, běs - čerpadlo v pérdeli, svíčky v pérdeli, další věci v pérdeli... oprava vyšla na 8 tisíc. A to jen díky přátelské ceně za práci. Kudy se tam voda dostala mi bylo záhadou. Jediný vysvětlení, byť možná přitažený za vlasy bylo, že mi tam vodu někdo nalil. Tankuju jen na Benzině a OMV, nicméně neměl jsem uzamykatelnou nádrž a lidi jsou svině. Pořídil jsem tedy uzamykatelný víčko a jezdil. Zhruba před 14 dny se opět projevily stejné příznaky a světe div se, opět jsem našel v nádrži vodu, tentokrát i s jakýmsi "bahnem". Celá nádrž včetně hrdla, hadic a dalších hovadin se zkontrolovala, všechno těsní a je v pořádku. Kudy se mi tam ta zasraná voda mohla dostat??? Uvítám jakoukoli radu či pomoc, protože představa, že měsíc co měsíc jezdím vypouštět vodu z nádrže, se mi dvakrát nelíbí. Jen pro doplnění, jedná se o Punto 1.generace, ale to je asi celkem irelevantní informace...
NOW
1996 Punto GT1
2013 Octavia 1.4 TSI
2012 Octavia Combi 2.0 TDI

EX
2003 Octavia 1.9 TDI
1995 Punto 1.1 - "Note"
Reklama
 

corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Příspěvek od corleone »

Zkondenzovaná vzdušná vlhkost. Často se to stává, pokud se nádrž nechává dlouhodobě skoro prázdná a nebere se plná nádrž. Voda pak může kondenzovat na vnitřních stěnách nádrže.
Další možnost je špatná kvalita benzinu v pumpě, kde je malý obrat.
Punto 55S Mk I
Uživatelský avatar
Hannibal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 400
Registrován: 09 črc 2007, 09:39
Bydliště: Starhill

Re: Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Příspěvek od Hannibal »

Na pumpě mi ukazovali i kontroly, který jim tam provádí a hlavně jsem jedinej, kdo s tím má problém (malý město, takže vím).. Zkondenzovaná vlhkost se nabízí, ale 1,5 litru za tři týdny? To je trochu moc hustý, ne? A taky to neřeší výskyt toho "bahna", co tam bylo... Asi mám auto z AktaX...
NOW
1996 Punto GT1
2013 Octavia 1.4 TSI
2012 Octavia Combi 2.0 TDI

EX
2003 Octavia 1.9 TDI
1995 Punto 1.1 - "Note"
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Příspěvek od majco »

sú len dve možnosti bud si to natankoval alebo máš predrenú nalievaciu hadicu čo ide v zadnom pravom blatníku predrená od kola a bordel ide tade . Natankuj uplne do plna aj do hadice a uvidíš či potečie alebo lacnejšia varianta odskrutkuj skrutky okolo vička nadrže a celú tu hadicu vytiahni z pod blatníka a skontroluj.
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Hannibal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 400
Registrován: 09 črc 2007, 09:39
Bydliště: Starhill

Re: Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Příspěvek od Hannibal »

Hadice zkontrolovaná - jako nová. Taky mě to napadlo, vzhledem k širším kolům, ale je OK.
NOW
1996 Punto GT1
2013 Octavia 1.4 TSI
2012 Octavia Combi 2.0 TDI

EX
2003 Octavia 1.9 TDI
1995 Punto 1.1 - "Note"
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Příspěvek od majco »

zmen benzinku.
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Hannibal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 400
Registrován: 09 črc 2007, 09:39
Bydliště: Starhill

Re: Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Příspěvek od Hannibal »

majco píše:zmen benzinku.
Teď jde o to, kterou.. střídám dvě... Uvidím za měsíc, jestli to za měsíc začne nanovo, tak volám Foxe Muldera..:-)
NOW
1996 Punto GT1
2013 Octavia 1.4 TSI
2012 Octavia Combi 2.0 TDI

EX
2003 Octavia 1.9 TDI
1995 Punto 1.1 - "Note"
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Příspěvek od majco »

Možno bola niektora zatopená ale takto sa pomstiť zákazníkom je pekný hnus
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Voda v nádrži - kde se tam vzala??

Příspěvek od Mr.pilot »

měl jsem ten samý problém.A opravdu to byla prodřená nalévací hadice ale normálně pohledem to nešlo najít a když natankuješ plnou tak ti z toho taky nic nepoteče.jedinej způsob je celou nádž i s hrdlem vyndat.ale je to jednodušší než se zdá.
Povolíš hrdlo.u víčka jsou 4 šrouby.u nádrže sundáš dva pásky plechu které ji drží na autě.!!!!shora na nádrži jsou trubičky k brzdám(nevím přesně jestli i na normálním.já to dělal na kabriu)!!!sundáš trubičky k čerpadlu a odvzdušnění.pak potřebuješ kousky hadiček na uzavrění vstupu do čerpadla.nádrž do něčeho ponoříš.Já to dělal v bazénu(vhodné ji předtim umejt) a zbývající trubičkou ji nafoukneš.stačí normálně pusou(hlavně ne kompresorem) a sleduješ kde uniká.
já měl prodřenou hadici od kola ale je dvojitá tak jsem si toho nevšiml a do nádrže to teklo okolo spodní objímky.
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“