HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

MartinBrr
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2007, 01:06

HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od MartinBrr »

Ahoj, před časem mně prasklo lanko od ručky k pravýmu zadnímu kolu. Už mně začolo štvát, že při zastavení v kopci nemůžu vylezt, aniž bych nevypnul motor. :roll: ...proto sem se rozhodl to vyměnit a zeptat se vás na postup a rady :oops:

Mockrát dík
Reklama
 

standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standor »

Lanko stojí asi 350kč ,jak kde a zvládne to i uklízečka ze základky.Akorát si to auta musíš zvednout abys pod něho vlezl,nejlépe rampa.
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Jo jestli je to MKI tak mi loni taky prasklo.Výměna cca 1-1,5 hoďky.Nic moc náročnýho.
MartinBrr
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2007, 01:06

Příspěvek od MartinBrr »

Předpokládám, že vám prasklo u jednoho kola jako mně... ...a měnili ste si jen to jedno kolo nebo rovnou všechny?

...jde mi o to, že při výměna celé té kostry lanek musim, myslim, i oddělat výfuk, abych se k tomu dostal Je to tak?

...a taky nevim, jak se to tam napojuje nebo jak je to řešený :oops: ...protože to lanko vede v nějaké gumě nebo co to je... :roll:

Dikec
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

jo měnil sen obě,když už to děláš tak komplet,nehledě na to že to starý bylo trochu vytáhlý.Jo a z wejfukem sem nemusel ani hnout
vlapin
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2008, 09:03

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od vlapin »

Čaute, ráno mi při zatahování ručky taky něco prasklo. Předpokládám že lanko. Nemáte nějakej návod jak to vyměnit? Fakt nevím jak na to. Konce už jsem viděl když jsme měnili pakny a žádná sláva. dík
nejedly
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2009, 20:27

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od nejedly »

Menil jsem oba brzdové lanovody na jaře,ale mám problém,že ty lanka jsou jaksi dlouhé,vyštelování je až na doraz.Kupoval jsem na Punto 1,1 a jsou delší než originál. Ví mi někdo poradit-řešil to už někdo z vás?
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od majco »

No tak mám ten istý problém ale ručka funguje tak to neriešim . Zaklad je ked to skladáš mať uvolnenú ručku na maximum naštartovať a stlačiť pedál brzdy na doraz v tedy sa ti samostavy nastavia /platí pre system lokhead / MK1 bez abs a až potom doštelovať ručku . Čo sa týla len výmeny laniek je to jednoduché a výmena zaberie tak 15 min stačí auto na rampu alebo zdvihák odpojiť od ručky a v zadu na štitoch z vnutornej strany sú také plastové záslepky to vylupneš a vycvakneš lano z páky v bubne . postup nahadzovania nových laniek opačný nezhadzuješ ani koleso nič jediné čo rozoberáš je kryt na páku ručnej brzdy . som to menil túto zimu .
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
vlapin
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2008, 09:03

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od vlapin »

Kouknu na to, je to podivně jednoduchý.
venep
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 22 kvě 2007, 22:06
Bydliště: kosice

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od venep »

ja mam otazku nacco sluzi spruzinka ktora je navlecena na lanku rucnej brzdy ta ked prestrcim lanko cez bubon potom je ta spruzinka a tak az lanko zakvackam na celust ked ju tam nedam bude to problem?
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od liborko »

Chystám se vyměnit lanka na ruční brzdu,co jsem koukal na různé eshopy s díly,tak na každém jsou uvedeny rozdílné délky lanek,což trochu nechápu :roll: vím že nejsou pro levou i pravou stranu stejně dlouhé,ale celkovou délku mají prostě uvedenou pokaždé jinak. např. na jednom shopu mají levé 1455/1280 a na druhém levé 1480/1310. Aby se v tom pak člověk vyznal.Ví někdo jakou délku mají ty lanka skutečně mít? Obávám se,že příliš dlouhé nepůjdou doštelovat,mám tam ještě původní lanka,a teď když jsem měnil obložení tak se nemůžu doštelovat ruční brzdy,připadá mi že za ty roky se lanka "natáhly"
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od peter963 »

Ja som daval nove lanka a tiez mam jedno kradsie a jedno dlhsie.V autodieloch kde kupujem dieli tak tam tiez my ukazoval lanka take ako som pisal a jeto v poriadku.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od cinzano »

Já jsem to kdysi taky měnil, ale délku už si samozřejmě nepamatuju. Není ten jeden rozměr délka vlastního lanka a druhý délka pláště bovdenu? Pak by tam ještě MOŽNÁ mohl být rozdíl v délce podle systému zadních brzd (Bendix/Lockheed).
Jinak to lanko se natáhnout může, taky jsem to zažil.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od liborko »

Taky si myslím že jeden rozměr je celková délka a druhý rozměr je délka bovdenu. A rozdíl podle bendix/lockheed je taky možný. Dnes jsem od kámoše zjistil délku origo lanek(má lockheed) levé cca 1450/1300 a pravé cca 1475/1320
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
sloto
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2011, 21:41

Re: HELP - Výměna lanovodu ruční brzdy

Příspěvek od sloto »

cavko, ako zitstim co mam vzadu je, LOCKHEED/BENDIX, resp samostav s vlastnym nastavovanim

dikes
Čierny Punťo 11/07 Mk2b 60
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“