nepravidelny volnobeh

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od johnyvine »

tomacito píše:sundal jsi krokový motorek (motorek volnoběhu) a propláchl taky kanálek volnoběhu. Já ho měl docela zasviněný.
krokovy motorcek sa mi neda rozobrat, pretoze je tam zalisovany. nemam tam skrutky ako byvaju inde. je to dost nahouby.,. ale ked som striekal do toho kanalu islo odtial toho dosť..kopec špiny hnedočiernej
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
Reklama
 

Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od johnyvine »

Zdravim vsetkych, skusil som novu alternativu. pozrite co mi spravili zapalovacie kable. jazdil som na nich 2 mes. ide o to ze pri vyberani mi fajka ostala na sviecke, a drziak mi ostal v ruke. takze slaba kvalita. vramci reklamacie mi to znamy vymenil za nove sviecky NGK DCPR8E ako original ma byt. kable som tam dal naspat stare a auto ma volnobeh kludnejsi, a samovolne neodpaluje ako predtym. takze odporucam len sviecky ktore mate pisane ako prvovyroba v manuali ku autu. predtym som tam mal DENSO vybrate na dany motor presne. nehovorim ze boli spatne ale jednoducho to nieje na 100%.
Přílohy
P030710_14.090001.JPG
P030710_14.090001.JPG (107.64 KiB) Zobrazeno 4066 x
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od Matto »

páni, potrebujem poradiť, pri zohriatom motore mi začal trochu blbnúť volnobeh, ma nepravidelný chod a z výfuku trochu cítiť benzín, zatial to nieje nič strašné, ale kedže ma onedlho čaká EK , chcem to dať do poriadku, zaujímavé je, že pri studenom motore je volnobeh v pohode a taktiež pri jazde som nespozoroval žiadne zmeny, spotreba sa zatial tiež nezmenila, skúsil som teda vymeniť sviečky, miesto NGK som tam dal Boschky , sviečky boli čierne, čiže to vyzerá na bohatú zmes, po výmene za tie Boschky mám pocit ,že sa to mierne zlepšilo, ale stále to nieje ono, RJ som neresetoval, niesom si istý či ju po výmene sviečok treba resetnuť, zatial som to po žiadnej výmene sviečok nerobil a nikdy nebol problém tak neviem... , skúsil som ešte vymeniť zap. káble no ani v nich problém nebol, takže tak, ešte pripomeniem že obe cievky, LS, aj teplotne čidlá mám relatívne nové (cca 10 000km)... v čom by ešte mohol byť pes zakopaný?... rozmýšlam že by som ešte raz vymenil sviečky, pretože tie Boschky už 3/4roka dozadu v aute boli, no pri výmene oleja sa preventívne vymenili, aj ked s nimi nebol problém...alebo že by predsa stačilo iba resetnuť RJ? hmmm...
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od johnyvine »

Matto píše:páni, potrebujem poradiť, pri zohriatom motore mi začal trochu blbnúť volnobeh, ma nepravidelný chod a z výfuku trochu cítiť benzín, zatial to nieje nič strašné, ale kedže ma onedlho čaká EK , chcem to dať do poriadku, zaujímavé je, že pri studenom motore je volnobeh v pohode a taktiež pri jazde som nespozoroval žiadne zmeny, spotreba sa zatial tiež nezmenila, skúsil som teda vymeniť sviečky, miesto NGK som tam dal Boschky , sviečky boli čierne, čiže to vyzerá na bohatú zmes, po výmene za tie Boschky mám pocit ,že sa to mierne zlepšilo, ale stále to nieje ono, RJ som neresetoval, niesom si istý či ju po výmene sviečok treba resetnuť, zatial som to po žiadnej výmene sviečok nerobil a nikdy nebol problém tak neviem... , skúsil som ešte vymeniť zap. káble no ani v nich problém nebol, takže tak, ešte pripomeniem že obe cievky, LS, aj teplotne čidlá mám relatívne nové (cca 10 000km)... v čom by ešte mohol byť pes zakopaný?... rozmýšlam že by som ešte raz vymenil sviečky, pretože tie Boschky už 3/4roka dozadu v aute boli, no pri výmene oleja sa preventívne vymenili, aj ked s nimi nebol problém...alebo že by predsa stačilo iba resetnuť RJ? hmmm...

Aku mas LS? moze to robit aj ta, alebo neake cidlo. mne povedal na STK ze mam riesit aj snimac teploty a tlaku nasavaneho vzduchu. cena 80€. Lambda sonda origo tiez asi 80€ :(
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od Matto »

Lambu mám ani nie rok starú, ale pre istotu ju zajtra skúsim premerať či je dobrá, je to akési zaujímavé, ako som písal pri studenom motore je volnobeh výborný, ale akonáhle sa motor zahreje volnobeh sa pokazí, výfuk bafká a ked k nemu priložím ruku, zostanú mi na nej sadze. :evil:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od Graun »

No to právě vypadá na tu LS. Co si tam dával za značku? Nějaký noname universál nebo originál?
Zkus proměřit, zda funguje (mění se její napětí při chodu motoru). LS funguje vždy až za tepla, po určité době od nastartování, po zahřátí motoru.
Další věcí je čidlo teploty vody, proměř jej také.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od Matto »

dík za rady, no nakoniec pomohla výmena sviečok a zresetovanie RJ, hmm zaujimave je že staré sviečky som tam mal ani nie rok...
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Tuni85
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 14 říj 2010, 15:10
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od Tuni85 »

mam takovou přiblblo otaku jak se dela reset RJ?
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od Graun »

Odpojit baterii - staci minus pol a na pul hodky. Kdyz chces, tak pres noc. :)
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od kejml »

Opravil jsem to natankováním prémiového paliva.

Od té doby, co jsem auto koupil, mě trápil neklidný volnoběh. Za jízdy OK, ale při stání na červenou se to hádalo a kulhalo, jako kdyby to občas šlo na 3. Přečetl jsem kdeco a protože jsem šetřivý, nechtělo se nic mi kupovat nablind a dohodnul jsem si diagnostiku. No a než nastal dohodnutý termín, musel jsem natankovat a bylo to :mrgreen:
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: nepravidelny volnobeh

Příspěvek od Matto »

máš pravdu, ja už som dávnejšie zistil že môj motor je velmi citlivý na palivo, čo som si tak všimol ,najlepšie mu chutí benzín od OMV, SHELL, a najnovšie sa mi osvedčil na Tesco pumpe nejaký 95 plus či také niečo, inak stačí že 2-3 krát natankujem u nejakého súkromníka a už začínajú problémi, slabší ťah, väčšia spotreba, nepravidelný volnobeh.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Pišta
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 31 říj 2010, 09:28

nepravidelne otacky motora

Příspěvek od Pišta »

dobry vecer. mam punto 1,2i r1998. chcem sa opytat co moze byt chyba ked na volnobehu mi otacky idu nepravidelne. mal som uz aj 2500ot/m. teraz je to tak od 1100 do 1500. bol som 2x na diagnostike a nic chybne sa nenaslo. vsetko bolo ok. povedali mi ze by to mohlo byt aj vela vzduchu. vymenil som aj palivovy filter a tyzden to islo v norme. uz neviem co stym moze byt. prosim o radu. vopred dik.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: nepravidelne otacky motora

Příspěvek od rossi »

Mě tady toto způsoboval potenciometr škrticí klapky.Po výměně je to OK.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Pišta
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 31 říj 2010, 09:28

Re: nepravidelne otacky motora

Příspěvek od Pišta »

dakujem ti za odpoved. vyskusam sa na to opytat. inak mi aj hovorili ze to moze byt ta klapka lebo uz nevedeli prist na to co by to mohlo byt okrem nej. aj ked na pc to neukazalo ze je chybna.
Pišta
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 31 říj 2010, 09:28

Re: nepravidelne otacky motora

Příspěvek od Pišta »

bol som v mototechne a tam mi povedali ze musim kupit len celu sktriacu klapku. ze potenciometer zvlast nedostat. je to pravda? alebo bude lepsie ist na autovrakovisko a tam kupit aj starsiu klapku?
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“