svieti CODE,auto nejde naštartovať

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Dodo2882
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2010, 15:25

svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od Dodo2882 »

Dobrý deň Fiaťáci maam punto 1,7TD r.v.1997 dnes rano sa mi stalo že po otočeni kluča mi nezhaslo CODE skušal som aj viac krat vypnut a zapnut kluč no stale ostane rozsvietene a auto nejde naštartovať skusil som aj odpojit baterku na pol dňa skušal som štartovat aj s druhy klucom ale stale nichladal som na všeliakych forach takyto problem ale nikde nieje ten problem doriešeny tak vas prosim o nejaku radu ako by sa to dalo nejako prepojit alebo zrušit bez servisu kedže do servisu to mam asi 150km...za všetky rady ďakujem
Reklama
 

jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od jani »

odisiel ti imobilizer,vyhladaj sikovneho chiptunera,odstavi ti imo,alebo fiat servis,ale tam sa nedoplatis.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od marsox »

Tak tento problem som mal aj ja, ale ja mam benzin a tam to bolo jednoznacne, zaneseny palivovy filter, cerpadlo nedokazalo pretlacit benzin, vzdy az na treti, stvrty krat, taktiez som skusal vsetky kluce, ale vyriesila to az vymena palivoveho filtra a odvtedy je po probleme. Stary filter neisiel prefuknut ani ustami pomaly... :wink:
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od majco »

marsox píše:Tak tento problem som mal aj ja, ale ja mam benzin a tam to bolo jednoznacne, zaneseny palivovy filter, cerpadlo nedokazalo pretlacit benzin, vzdy az na treti, stvrty krat, taktiez som skusal vsetky kluce, ale vyriesila to az vymena palivoveho filtra a odvtedy je po probleme. Stary filter neisiel prefuknut ani ustami pomaly... :wink:
predpokladám že ti asi nesvietila kontrolka code imobilizéru :mrgreen: :mrgreen:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od majco »

Dodo2882 píše:Dobrý deň Fiaťáci maam punto 1,7TD r.v.1997 dnes rano sa mi stalo že po otočeni kluča mi nezhaslo CODE skušal som aj viac krat vypnut a zapnut kluč no stale ostane rozsvietene a auto nejde naštartovať skusil som aj odpojit baterku na pol dňa skušal som štartovat aj s druhy klucom ale stale nichladal som na všeliakych forach takyto problem ale nikde nieje ten problem doriešeny tak vas prosim o nejaku radu ako by sa to dalo nejako prepojit alebo zrušit bez servisu kedže do servisu to mam asi 150km...za všetky rady ďakujem
Dá sa to obísť chce to dobrého mechanika čo sa vizná v elektrike .
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od rossi »

podstatné je jestli svítí kontrolka CODE pokud nesvítí tak to není v immo. Ještě může byt v klíči posunutý čip,nebo vadný čtecí kroužek okolo spínačky.Vzdálenost na kterou to čte je dost malá./několik cm/.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od marsox »

majco píše:
marsox píše:Tak tento problem som mal aj ja, ale ja mam benzin a tam to bolo jednoznacne, zaneseny palivovy filter, cerpadlo nedokazalo pretlacit benzin, vzdy az na treti, stvrty krat, taktiez som skusal vsetky kluce, ale vyriesila to az vymena palivoveho filtra a odvtedy je po probleme. Stary filter neisiel prefuknut ani ustami pomaly... :wink:
predpokladám že ti asi nesvietila kontrolka code imobilizéru :mrgreen: :mrgreen:
jj, to bolo ine Code, som si nevsimol ze on ma s imobilizerom problem :mrgreen:
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
jirkatravna461
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 20:32
Bydliště: Javorník u Jeseníku
Kontaktovat uživatele:

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od jirkatravna461 »

[quote="Dodo2882"]Dobrý deň Fiaťáci maam punto 1,7TD r.v.1997 dnes rano sa mi stalo že po otočeni kluča mi nezhaslo CODE skušal som aj viac krat vypnut a zapnut kluč no stale ostane rozsvietene a auto nejde naštartovať skusil som aj odpojit baterku na pol dňa skušal som štartovat aj s druhy klucom ale stale nichladal som na všeliakych forach takyto problem ale nikde nieje ten problem doriešeny tak vas prosim o nejaku radu ako by sa to dalo nejako prepojit alebo zrušit bez servisu kedže do servisu to mam asi 150km...za všetky rady ďakujem[/quot

Ahoj, nevím jestli jsi to už vyřešil ale mě se vloni stalo něco hodně podobnýho u benzínu. U mě ale nesvítilo CODE ale ten oranžový klíček a já myslím že je to jedno a to samé.
Nemělo to ale s imo nic společnýho. Měl jsem zaoxidovanou pojistku k palivové pumpě a tím mi to nenasávalo benzín.
Pohnul jsem pojistkou, čerpadlo se rozběhlo, kontrolka shasla a auto jelo. Takže ona ta kontrolka může mít více možností, nejen IMOBILIZER.
Třeba ti taková pojistka neotevřela naftové čerpadlo při zapnutí klíče.
Fiat Punto 75 SX, r.v. 1994
Opel Omega B caravan 2,0l, 16V
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od kejml »

Na immo u 1.7TD nepotřebuješ chiptunera, stačí autoelektrikář. Nemá to řídící jednotku. Stačí zadrátovat zhášecí ventil na čerpadle, nebo jak se ten bazmek správně jmenuje.
Kromě toho, co tu již bylo napsáno, se podívej, jestli nemáš vypnutou naftu nárazovým ventilem. Mohl by být pod sedadlem řidiče, Bravo1 ho tam má.
Měl jsem stejný problém jako Ty, nechal jsem auto odtáhnout do servisu a nakonec to bylo tím, že ta pojistka vyskočila, když jsem fláknul při odchodu z auta vzteky opěradlem.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od jani »

u starsich cerpadiel sa privadzalo 12V na stop ventil a cerpadlo sa rozbehlo a auto nastartovalo,len ci aj u fiata to bolo tak to neviem.Nemal som este tu cest sa zoznamit so starou dieselovov verziou punta...
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od mad mike »

ano na vstřikovacím čerpadle je elmag. ventil který zavírá přívod nafty a tím zhasíná motor. při otočení klíčku do pozice žhavení by měl cvaknout(otevřít se ). pokud necvaká může být závada i tam. mě se jednou u Tipa stalo na dálnici, že mi ve 140 upadl ten napájecí kábl, celkem sranda. mrknul bych jestli ten kábl není přerušený a případne ten ventil vymontoval a mrknul jestli se při napájení hýbe - bacha at ten váleček s pružinkou nevyskočí ven :!:
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od jani »

len este dodam,ze ked nejde imobilizer,tak blokuje stop ventil,to boli prve primitivne imobilizeri,lahko sa dali obist :D pozri ci ti ide 12V na stop ventil,ak nie,tak imo ti ho blokuje.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
SZTRAD
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 18 zář 2008, 07:36

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od SZTRAD »

mad mike píše:ano na vstřikovacím čerpadle je elmag. ventil který zavírá přívod nafty a tím zhasíná motor. při otočení klíčku do pozice žhavení by měl cvaknout(otevřít se ). pokud necvaká může být závada i tam. mě se jednou u Tipa stalo na dálnici, že mi ve 140 upadl ten napájecí kábl, celkem sranda. mrknul bych jestli ten kábl není přerušený a případne ten ventil vymontoval a mrknul jestli se při napájení hýbe - bacha at ten váleček s pružinkou nevyskočí ven :!:
To musel byt dlouhy kopec ze jsi jel 140 s Tipem :lol:
Radek
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od mad mike »

Radku nebudeš věřit, ale fakt beze srandy, ten můj tipouš zezačátku lítal 175km/h(tachometrových) po rovině. pak jsem ale po čase musel vyměnit motor a ten už byl zdechlejší
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
resk181
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 27 zář 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: svieti CODE,auto nejde naštartovať

Příspěvek od resk181 »

s kontrolkou CODE mám taky pár zkušeností....vždy při otočení klíčku se kontrolka rozsvítí a vzápětí zhasne a můžu v klidu nastartovat. Nikdy jsem nějak neřešil kvůli čemu tam je ale pamatuju si jak mi někdo říkal, že nesmí svítit při jízdě.

No jednou jsem si toho nějak nevšímal a nastartoval jsem auto i s rozsvícenou kontrolkou CODE, vše ok..asi po ctvrt hodine jsem zastavil, vypl motor a při dalším startování se mu moc nechtělo (stejně jako když je slabá baterka a vzhledem k tomu, že jsem měl baterku starou už 4 rok jsem si myslel, že už umírá)....no ale auto naskočilo a já se vydal asi na hodinovou cestu a pak jsem zastavil na benzince od které jsem už nenastartoval (s pomocí nějakých chlápků co mě roztlačili se to povedlo)
tak si pěkně v klídku jedu domu, přijedu na křižovatku, zastavím, rozhlídnu se a přidám plyn a auto jen popojelo a vubec nereagovalo...tak jsem v panice uprostřed hlavní silnice v zatáčce rychle odtlačil auto do bezpečí a došlo mi, že nefunguje žádná elektrika...
musel jsem zavolat pro pomoc a s pomocí kabelů jsem auto nastartoval a vyrazil dál ale prostě zničehonic zajízdy mi auto chcíplo a a baterka se vybila....už jsem si myslel, že odešel alternátor a připravoval jsem si hodně sprostých slov :D

asi po pátým nastarování pomocí kabelů jsem zkusil otáčet klíčkem aby jen problikla kontrolka CODE, zhasla a já se těšil na dalších pár metrů jízdy a ono nic, dojel jsem krásně až domů a tenhle problém už se mi neojbjevil

takže z toho plyne, nejezdit s rozsvícnou kontrolkou CODE, nýbrž nebude fungovat dobíjení baterie ani při jízdě :D


btw. sorry za takej sloh :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“