Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
radek66
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 23 úno 2010, 18:16

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od radek66 »

SHANE54 píše:okay zacina sa tu nejaky flame a to nechceme... :lol: mrzi ma kus tvoj ton, snad si to tak nemyslel.
jasne vsak mozne je vsetko asi tvoja bezporuchovost bude tym vyssim rocnikom. Drzim ti palce aby si nikdy nemal problem s autoklimou.
a je mozne ze moji znami si asi umyselne pokazili svoje klimy aby mi mohli ukazat, ako im nefunguju.... :lol: Ja len posuvam, co som videl.
Ozaj ked si uz taky "vsetko videl, vsetko vie" ako sa rozobera plast na kufrovych dverach? pls napis SS

Ostatnym sa za vyvolavanie paniky ospravedlnujem....

"vsetko videl, vsetko vie" :lol: :lol: :lol: :lol: to je dobreeeee len mam asi uz 5 fiata vis mam to uz trosicku ocekovane :lol: a ver tomu ze ked mas fiata vyrobeneho v strede tyzdna tak mas pokoj :D ... vsetko v pohode len je pre mna taky blby pocit ked nieko stale pise ze sa volaco pokazi a nepojde to,neda sa to.. Fuu ja som optimista jak hovado :lol: ,vsetko je v pohodke netrapim sa prkotinami a ked sa nieco pokazi tak to riesim a nerobim paniku predtym..Dont worry be happy :lol:

Zadne 5dvere klasika povylupuj zaslepky ,vymontuj vsetky srobiky a vytrhni tu umelinu jak bolavy zub, ako ked davas dolu tapacir z hociktorych dveri no problem..Jediny problem su tie cudliky ktore sa lúbia poulamovat ale ja to neriesim kupil som si v motototechne este ked som mal Bravu a Mareu cely sacok tychto blbosti a ulomeny jednoducho vymenim...

Tak tuto slovnu Battle uzavrieme

Ked som ta urazil sorrac ,nemyslel som to tak som taka povaha :D

Tak nech nam to jazdi :D :D :D
Punto 1,2 75 koni talianskych
Marea 1,9 TD 100 koni Turínskych
Stilo sw 1,9 JTD MJet 88 KW Grigio tecno 698
Reklama
 

Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od SHANE54 »

waaaw super postoj. No problem, ved ide o diskusiu. Nazory mozu byt sem_tam rozdielne. No uz len vyriesit tu vypalenu ziarovku SPZ a som v pohode.
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od SHANE54 »

no zase mi blbne ta klima vkuse fuka na okno. Na ostatne smery nereaguje. Vsetko ostatne ide ok. Uz ma to pekne sere. Nepomohol ani "hard reset". Vie poradit niekto, kto naozaj pozna problem?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
radek66
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 23 úno 2010, 18:16

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od radek66 »

mas polamane packy na motorcekoch.... :D :D :D
Punto 1,2 75 koni talianskych
Marea 1,9 TD 100 koni Turínskych
Stilo sw 1,9 JTD MJet 88 KW Grigio tecno 698
Uživatelský avatar
benki
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 zář 2011, 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od benki »

Mám Stilo SW r.v. 2003, 1,9 JTD a mam tiež niekedy problém s digitálnou klímou, tiež mi niekedy fúka iba na okno, alebo na pravej strane fúka teplý a na ľavej studený vzduch aj keď teplota je nastavená rovnako a nech robím čo robím nereaguje iba sila ventilátora. Zatiaľ to riešim tak že si nastavím fúkanie na nohy (hoc fuka stále na okno) a vypnem motor, chvíľku počkám a znova naštartujem. Nie vždy sa spamätá ale niekedy to pomôže. Ale to nie je to správne riešenie aké hľadám a preto sa obraciam na fórum o radu.

A inak polámané páčky na motorčekoch asi nemám, lebo keď moja digitálna klíma ide tak čo nastavím to robí a vtedy si ju tiež neviem vynachváliť a tiež by som ju nemenil za manuálnu, aj preto že to oveľa lepšie vyzerá (viď foto).
Přílohy
Môj stredový panel. ;)
Môj stredový panel. ;)
263152_3.jpg (41.54 KiB) Zobrazeno 4181 x
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od vanDave »

Ahoj, mám digiklimu a když sednu ráno do auta a nastartuju a zapnu topení, tak klima neběží na posledně nastavenou rychlost, ale na jeden dílek, to vím, že je v pořádku, než se zahřeje voda v topení (cca 2km).
Ale do té doby v někde za ovládacím panelem klimy nebo v palubce rytmicky asi v 2s intervalech cvaká a trošku problikává podsvícení displeje klimy.
Tak jestli tohle digiklimy dělají nebo ne? Pokud ano, dělá to i manuální topení?
Občas mi to leze na nervy, tak radši jedu ty 2 km s úplně vyplým topením.
Díky.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
marty-ma
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 21 pro 2014, 18:46

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od marty-ma »

A jinak topení fouká dobře? Myslím, zda tam, kam si ho nasměruješ "čudlíkama" vrch, střed nebo nohy? A na obou stranách stejně? Pro rychlé rozmrazení (zbavení se zamlžení skla a "ohřátí" stěračů přes sklo) používám v autě tlačítko MAX. A celkem to funguje...
To cvakání za panelem je kovové jako cvak, cvak, nebo takové vzdálené duté - jako dum, dum ...?
Blikání displeje jsem nikdy neřešil, proto nemohu sloužit odpovědí.
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od vanDave »

Jj topení fouká dobře, všechny směry v pořádku a z levé i pravé strany jde teplo.
Na odmlžení občas používám tl. OKNA, kde se zapne i klima a větrák jede skoro naplno.

JJ přesně jak píšeš CVAK-CVAK... CVAK-CVAK... a v podobným rytmu lehce problikává displej, jestli to není nějaký příhřev a jeho relé,
něco jak v mikrovlnce, kde jede mikrovlnka na plný výkon a pak cvakne relé a jede na poloviční nebo to rotuje bez ohřevu, aby se to teplo rozneslo plynule. Po ránu je to super, když vlezeš do auta a chceš mít klid a v topení ti takhle cvaká, tak to radši vypnu.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
marty-ma
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 21 pro 2014, 18:46

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od marty-ma »

Za samotným panelem digi klimošky je jen těleso topení. Tam se v podstatě nic, co by vydávalo takové kovové cvak, cvak, nenachází. Měl jsem vlastní zkušenost s rozlomenými unašeči nastavení klapek ofuků. Ty právě dělaly zvuk dum, dum (vzdálený) jak se protáčely motorky a vždy jen na okamžik nadzvedly unašeč klapky, která vzápětí volným pádem zase dopadla do své výchozí polohy ... Po odborném zásahu opravářů se mě k tomu přidalo i kovové chrčení -takové to chrrrr, ticho - chrrr. To jak špatně nasadili dva motorky na kovovou základní destičku a blbě nasadili unašeče. Tak se tam dřel motorek o ten plech.
Spíš bych se přikláněl k tomu, že se může jednat o zvuk "načatého" relátka pod přístrojovkou (v kastlíku u pojistek). A ten zvuk se nese celou palubkou až doprostřed auta. Jestli to poblikávání displeje šlape " do taktu" se zvuky, a vše ostatní funguje jak má, pak bych to asi hledal v této kategorii možných závad.
Ale je to jen můj postřeh.
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od vanDave »

Motorky to nejsou, ty slyším nastavovat před nastartováním. Je to určitě relé, teď si přesně neuvědomuju, jestli to rytmické cvak-cvak jde z prostředka nebo z pravé části přístrojovky. Na jiném fóru mi napsali, že to dělá hodně lidem s digiklimou.
Naposledy upravil(a) vanDave dne 02 úno 2015, 22:54, celkem upraveno 1 x.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
marty-ma
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 21 pro 2014, 18:46

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od marty-ma »

Cvakání relé by se neslo jen z levé strany od pojistkové skříňky vedle volantu. Pokud se nepletu, tak jinde se relé (krom motoru-zase pojistková a u některých typů i vzadu v kufru) nenacházejí. Ze středu by ještě mohlo jít o "šmatlající" mechaniku CD a zprava opět o dodrbanou nebo nahazující se mechaniku měniče (pokud ho máš zabudovaný v přihrádce). Ten také dělá kovové zvuky, ale po otočení klíčku tak po 3-4 vteřinách přestanou.
Víc mě už nenapadá.
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od vanDave »

Je to 100% klima, když ji vypnu, tak to nedělá.

Chtěl jsem se zeptat těch, co mají manuální klimu, za jak dlouho vám to topí? Mně s digi tak za 2km díky příhřevu, tak jestli to mají auta s manuální klimou taky.

Díky.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od jano207 »

Cvaka rele pridavneho kurenia ktore je na pravej strane niekde nad kastlikom.Sposobuje to pokles napatia.Pokial mas vyssie otacky tak by to robit nemalo
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Kupit s automatickou alebo manualnou klimou?

Příspěvek od amiga »

moje poznatky s digi klimou... mal som 3x stilo a teraz mam nove bravo... 1stilo manual klima. ta slapala dobre.. v ostatných stilach a v novom brave mi neslo a nejde (na brave) ofuk celneho skla. je zaseknuty motorcek,alebo nieco odlamane. este som to neriesil. takze nemyslim ze po roku 06 su kvalitnejsie.je to len otazka stastneho vyberu auta. :) inak su to nekvalitne suciastky asi vtom
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“