Přerušovač blinkrů??

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od Nero4 »

Zdravim mam Punto I, a vcera mi zacly blbnout blinkry. Kdyz zapnu smerovky na palubovce mi to bud neblika vubec, ani zadny zvuk, nebo mi to jen parkrat blikne a nic. Ani z venku to neblika. Myslim ze to bude prerusovac blinkru, ale nejsem si tim jisty. Navic jsem si vsiml ze se mi obcas sama od sebe zapne zadni mlhovka, staci procvaknout vypinac a je to ok. Co si o tom myslite ze to muze byt zpusobene??
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od peta.smolik »

Nero4 píše:Zdravim mam Punto I, a vcera mi zacly blbnout blinkry. Kdyz zapnu smerovky na palubovce mi to bud neblika vubec, ani zadny zvuk, nebo mi to jen parkrat blikne a nic. Ani z venku to neblika. Myslim ze to bude prerusovac blinkru, ale nejsem si tim jisty. Navic jsem si vsiml ze se mi obcas sama od sebe zapne zadni mlhovka, staci procvaknout vypinac a je to ok. Co si o tom myslite ze to muze byt zpusobene??
Si pamatuju že tohle mi blblo u Una a byl to vadnej přerušovač blinkru taková malá modrá krychle o hraně asi 30mm Když jsem ji vyměnil musel jsem znova ukostřit elektriku Nevím jak ten přerušovač vypadá u Punta ale měl by bejt u pojistek Zkus ho jen vytáhnout a očistit kontakty a nastříkat měděným sprejem nebo kontaktolem
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od Nero4 »

Zitra to zkusim vyndat a vycistit, ale nejsem si jisty jesli to pomuze. Dneska jsem zjistil ze kdyz brzdim sviti mi vypinac zadnich mlhovek, kdyz vyslapnu brzdu dioda zhasne..navic pri zapnuti blinkru predni a bocni blinkry jdou ale zadni mi neblikaji, misto nich mi blikaji obrysovky. Kdyz zapnu vystrazny svetlo zadni blinry jdou ale zacnou mi zaroven problikavat i zadni brzdove svetla...tak nevim jesli toto vse zpusobuje jen ten prerusovac blinkru..spis si myslim ze tam je nekde nejaky zkrat nebo tak neco.. Co myslite?
koži
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 říj 2010, 21:45

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od koži »

Pozri si na kostriaci kabel v zadnych dverach isto bude mat opaleny kontakt.
koži
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 říj 2010, 21:45

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od koži »

Pardon nie v dverach ale v koncovych svetlach.
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od Nero4 »

A ten ukostrovaci kabel najdu kde presne? kdyz odmontuji cely zadni svetlo?
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od Jaroslav1 »

Nero4 píše:A ten ukostrovaci kabel najdu kde presne? kdyz odmontuji cely zadni svetlo?
Každý skupinový světlo má svoji kostru, tedy levá přední kostra,pravá přední kostra,zadní levá kostra,pravá zadní kostra. Nachází se poblíž skup světel. Barevné označení vodiče je černý.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
koži
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 říj 2010, 21:45

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od koži »

Priamo ten konektor co ide do zadneho svetla na nom zvykne byt ta kostra opalena
pantáta
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 14 čer 2009, 13:00

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od pantáta »

AHoj
Pokud nebliká žádný blinr (ani ve předu) tak to nebude kostra ale vandá páčka blinkru nebo přerušovač

Punto mk1 má přerušovač na zahadném místě a to pod volantem pod krytem.Je to taková modrá krabička,má myslím 3 piny.Od někoho kdo ma fiata si ji puč a vyzkoušej. přerušovač by měl pasovat s čehokoliv tedy aspon punto a croma ho ma stejný... myslím nese označení DOT 3?
jirkatravna461
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 20:32
Bydliště: Javorník u Jeseníku
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od jirkatravna461 »

koži píše:Pardon nie v dverach ale v koncovych svetlach.
Přesně tak !! Toto se mi stalo u mího taky. Rozdělal jsem zadní světlo, sundal konektor a vystříkal sprejem na kontakty a byl klid.
Fiat Punto 75 SX, r.v. 1994
Opel Omega B caravan 2,0l, 16V
jirkatravna461
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 20:32
Bydliště: Javorník u Jeseníku
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od jirkatravna461 »

pantáta píše:AHoj
Pokud nebliká žádný blinr (ani ve předu) tak to nebude kostra ale vandá páčka blinkru nebo přerušovač

Punto mk1 má přerušovač na zahadném místě a to pod volantem pod krytem.Je to taková modrá krabička,má myslím 3 piny.Od někoho kdo ma fiata si ji puč a vyzkoušej. přerušovač by měl pasovat s čehokoliv tedy aspon punto a croma ho ma stejný... myslím nese označení DOT 3?
DOT 3 je snad brzdová kapalina né ??? :D . Ale možná i přerušovač blinkrů, nevím. Jen si dělám srandu. :wink:
Fiat Punto 75 SX, r.v. 1994
Opel Omega B caravan 2,0l, 16V
Uživatelský avatar
LilSuky
Fiaťák
Příspěvky: 176
Registrován: 24 lis 2008, 13:24
Bydliště: Praha CR

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od LilSuky »

Ten samy problem som mal aj ja na Punte...kontrolka neblikala a ani blinkre..len sa rozvietil a bolo...teda ziadne blikanie, ziadne cvakanie...no nic som s tym nerobil...mal som cestu cez tankodrom a zrazu to zacalo fungovat...:D
http://lado88.rajce.net/Punto" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto Mk1 1.1 55 40kw r.v.:97
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od Nero4 »

Tak problem konecne vyresen, nakonec to bylo kvuli spatnemu kontaktu na zadni prave zarovce od mlhovky. Byl tam spatny kontakt, ale kolik pokusu me to stalo nez jsem na takovou blbost prisel :lol:
Uživatelský avatar
LilSuky
Fiaťák
Příspěvky: 176
Registrován: 24 lis 2008, 13:24
Bydliště: Praha CR

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od LilSuky »

:) :) :)
http://lado88.rajce.net/Punto" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto Mk1 1.1 55 40kw r.v.:97
JanaG
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 pro 2010, 18:27

Re: Přerušovač blinkrů??

Příspěvek od JanaG »

No ja ted resim stejny problem, prestalo to blikat uplne. Nekdy se to probere, vymenil jsem rele a ten samej problem. Podle me je to v tech packach u volantu protoze kdyz do toho bouchnu tak to sem tam zacne jet. Bud nekde spatnej kontakt nebo v haji ten panel. Tak to rozdelam a podivam se na to. Tak jsem vymenil rele, vymenil packy za jiny (jety), prostrikal kontaktolem vsechny blinkry a svetla a konektory a porad to dela :( jsem zoufalej protoze me ta moje draha polovicka porad otavuje :D nevim co s tim :((
Naposledy upravil(a) JanaG dne 28 pro 2010, 17:11, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“