plastové kryty na prahu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Roman Ropazu
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2006, 20:34

plastové kryty na prahu

Příspěvek od Roman Ropazu »

Ahojte Páliáci,nemá někdo zkušenost a nějaký fígl jak opět zacvaknout plastový kryt na prahu.Někomu se podařilo při vystupování z auta ho odchlípnout a nějak mi to nejde zpět zasadit :( .Díky.
Reklama
 

acdcpeto
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2006, 16:44
Bydliště: Topolčany

Příspěvek od acdcpeto »

Ja som tie kryty mal dole a musel som si kupit nove plastove uchyty pretoze tie povodne uz nedrzaly.A teraz je to super.
Palio Weekend 1,6 16V 100k
Roman Ropazu
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2006, 20:34

Příspěvek od Roman Ropazu »

A prosím tě, jak se to sundá, abych něco nezlomil? :)
acdcpeto
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2006, 16:44
Bydliště: Topolčany

Příspěvek od acdcpeto »

Zospodu su skrutky,asi štyri alebo pät uz neviem presne no a tie plastove uchyty.Ked das prec skrutky potom treba uz len potiahnut kryt od kraja a postupne vytahovat von.kryt je dost pevny netreba sa bat.
Palio Weekend 1,6 16V 100k
Roman Ropazu
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2006, 20:34

Příspěvek od Roman Ropazu »

Díky moc, zkusím to :D
hrosak
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 12 srp 2006, 13:24
Bydliště: Zábřeh

prahy

Příspěvek od hrosak »

Já jsem párktáz vytáhnul plastové úchyty špičatými kleštěmi a pak je nasadil do drážek krytu prahu a naplocho zatloukl rukou zpět do díry. není to navěky ale na chvíli to pomůže
Palio 1,2
Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Re:

Příspěvek od Vladimír Bublík »

acdcpeto píše:Ja som tie kryty mal dole a musel som si kupit nove plastove uchyty pretoze tie povodne uz nedrzaly.A teraz je to super.
Nevíte někdo, kde se dají ty plastové úchytky na prahy koupit? Ptal jsem se v Brně v servisech a prodejnách ND nikde je nemají. Perý je objednají za 23 Kč/kus. To by mě vyšlo připavnění prahů skor na 4 stovky.
Uživatelský avatar
Tony63
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 17 led 2009, 15:54
Bydliště: Domažlice

Re: plastové kryty na prahu

Příspěvek od Tony63 »

Bohužel, cena za takovou plastovou prkotinu je vysoká. Sám jsem je už kupoval dvakrát :mrgreen: . Jednou u Ricarda v Plzni ( ten už je bohužel zrušen) a pak z e shopu. Všude je prodávaj v sáčku po 10 kusech, a cena je podobná 250Kč :oops:
Posílám ti odkaz na tu stránku e shopu

http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoit ... ytka-10ks-" onclick="window.open(this.href);return false;
Petrol
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2009, 11:19

Re: Re:

Příspěvek od Petrol »

Vladimír Bublík píše:
acdcpeto píše:Ja som tie kryty mal dole a musel som si kupit nove plastove uchyty pretoze tie povodne uz nedrzaly.A teraz je to super.
Nevíte někdo, kde se dají ty plastové úchytky na prahy koupit? Ptal jsem se v Brně v servisech a prodejnách ND nikde je nemají. Perý je objednají za 23 Kč/kus. To by mě vyšlo připavnění prahů skor na 4 stovky.
Mrkni taky sem: http://www.autokelly.cz/#PATH=3814606;3 ... ST=0|LNG=0|" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Tony63
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 17 led 2009, 15:54
Bydliště: Domažlice

Re: plastové kryty na prahu

Příspěvek od Tony63 »

No tak jestli jsem koukal správně, tak auto kelly jsou výrazně levnější. Mám to pro příště - díky
Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Re: plastové kryty na prahu

Příspěvek od Vladimír Bublík »

Děkuji za tip. Prodejnu auto Kelly mám kousek od domu. Sice rozměr horního čtyřhranu je 15 mm a já jsem na starých naměřil jen 12 mm. Možná je to chyba nebo jeto měřené po úhlopříčce. Ostatní rozměry sedí, takže i kdybych měl ty 3 mm upilovat, vyplatí se to. Už jsem je objednal, tak doufám, že tento týden Palio zase složím.
Uživatelský avatar
Tony63
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 17 led 2009, 15:54
Bydliště: Domažlice

Re: plastové kryty na prahu

Příspěvek od Tony63 »

Já už jsem ty co maj 15 mm taky dával. Přemýšlel jsem úplně stejně -při nejhorším to upiluju :D . Nebylo to ale třeba, jdou tam těsně a bylo to v pohodě.
Jen tehdy vyšel jeden úchyt na skoro 30 Kč :mrgreen:
Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Re: plastové kryty na prahu

Příspěvek od Vladimír Bublík »

Tak já jsem musel ty příchytky ubrousit. Dělal jsem to na brusce, takže jsem je spíš utavil, ale slo to dobře. Když jsem totiž sundal kryty, drážky pro příchytky byly hodně roztažené, tak jsem je srovnal pomocí horkovzdušné pistole. No pak je jasné, že větší příchytky tam nešly.
Uživatelský avatar
jakobt
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 26 zář 2010, 15:23

Re: plastové kryty na prahu

Příspěvek od jakobt »

Zdravím, mám taky problém s prahama, ale to že mám ulámaný ty drážky přímo na prahu, nebylo by lepší ty prahy komplet přilepit?
Italobrothers - Palio TD & Aprilia Leonadro 125
Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Re: plastové kryty na prahu

Příspěvek od Vladimír Bublík »

jakobt píše:Zdravím, mám taky problém s prahama, ale to že mám ulámaný ty drážky přímo na prahu, nebylo by lepší ty prahy komplet přilepit?
Nedovedu si představit, jak by se daly přilepit. Ty drážky by se daly navařit, pokud tam po nich něco zbylo, ale to musí udělat odborník. Další možnost je tam tam ty příchytky přišroubovat skrz práh. Nebude vypadat moc pěkně, ale taky jsem to už někde viděl.
Odpovědět

Zpět na „Palio“