Vymena oleja

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Point22
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 12 pro 2009, 19:59
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Point22 »

Co sa tyka manualu ku GP a obsah naplni : vyserte sa na to vobec to nesedi dokonca ani prevodovka.. pokial si chcete byt 100%ne isty navstivte Fiat servis a spytajte sa servisne technika kolko oleja ide do vaseho GP no odporucam skor oslovit mechanika.. pripadne aj omnoho jednoduchsia vec naliat 2L nastartovat nechat zhasnut mazanie pockat par chvil nech "rozhadzany" olej stecie zmerat mierkou olej a dolievat, v tomto procese dalsie startovanie motora nieje nutne kedze olej je uz natiahnuty cerpadlom vo filtri kedze jedine tam byva pokles cca 2dcl v zavislosti od velkosti filtra. a este jedna vec ak na mierke bude 3/4 kludne to nechajte tak nie je nutne aby bolo Max. a uz vobec nie "dam nad max sak ho zozere"
Reklama
 

xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja

Příspěvek od xeromax »

a co takto pozriet na rysku pred vymenou ked je hladina v norme vypustit do nadoby v ktorej vidim kolko oleja tam je, k tomy prihodim dva deci do filtra, a nie robit pokusy s dolievanim a odlievanim, to si mohol rovno napisat dajte pollitra prejdite 1500km a ked sa motor nezadrie je to v poriadku
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Point22
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 12 pro 2009, 19:59
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Point22 »

11 rokov robim mechanika vo fiate nemusis ma ucit ako sa meni olej ;-) nikdy vzivote sme nedali na prvy krat tolko oleja kolko je pisaneho v "manuale" dva krat meraj a raz strihaj
mozno si to myslel dobre ale len keby som bol nejaky trulo s kanclu malo by vyznam tvoje poznamenanie:))
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja

Příspěvek od xeromax »

tak to by si mal vediet mnozstvo oleja nielen pre GP
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Point22
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 12 pro 2009, 19:59
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena oleja

Příspěvek od Point22 »

xeromax píše:tak to by si mal vediet mnozstvo oleja nielen pre GP
ano 3L vratane obsahu filtra a pisu 2,8 bez filtra
domcek
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2010, 11:48

Re: Vymena oleja

Příspěvek od domcek »

Ja mam GP 1.4 8V a v manuali sa pise, ze objem olejovej naplne je 2.4L, s filtrom 2.6L.
Ja som tam pri vymene nalial 2.4 L a pocas pouzivania som este dolieval 0.2L.
Ale bola ta olejova napln po vymene trochu tmavsia ako som ocakaval, tak neviem, kde je chyba. Ked som to vylieval, tak som otvoril veko oleja a vypustil som olejovu vanu. Potom som uvolnil a zdemontoval filter. Akurat som tusim zabudol vybrat mierku oleja. Zdalo sa mi, ze na dne olejovej vane este trochu ostalo, ale nechcelo to uz tiect. Ale olej bol horuci dost, niekde som cital ze by mal mat minimalne 60 stupnov, alebo treba zohriat este viac? Ten motor je este dost novy, bol to interval 8.000 - 18.000 km. Teraz sa to chystam vymienat znova.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja

Příspěvek od peta.smolik »

Point22 píše:11 rokov robim mechanika vo fiate nemusis ma ucit ako sa meni olej ;-) nikdy vzivote sme nedali na prvy krat tolko oleja kolko je pisaneho v "manuale" dva krat meraj a raz strihaj
mozno si to myslel dobre ale len keby som bol nejaky trulo s kanclu malo by vyznam tvoje poznamenanie:))
Ahoj jak čtu tak jsi odborník... Co bys mi doporučil za olej? Punto 55 S 98 najeto 180tis.km půlroku ježděné s otočeným těsněním pod hlavou ale od tý doby od opravy respektive další výměny těsnění už správně Motor táhne stejně dobře spotřeba taky dobrá ale maličko klepe Minule jsem dal 10w40 + aditiva ale co mám dát teď? Bylo mi doporučeno Selenia HPX ale olej se mi nestrácí mezi výměnama nedolejvám nic takže nevím jakej olej dát teď Jestli můžeš poraď Děkuju
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“