TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od peta.smolik »

l-cizek píše:Brisky se do fiata fakt moc nehoděj... jednou sem je tam měl a moc to nefungovalo... i když musim říct, že byli o něco lepší než Bosch. Prostě nejlepší je dát tam to co má být... a hlavně NGK ti vydržej daleko déle, takže tam se ten cenovej rozdíl ve finále upa vymaže. Jinak já koupil NGK přes Ebay a vyšli mě asi na 6 kil i s poštou, takže docela levno, oproti 1200 kilům v autodílech.
Ale ono o tu cenu ani tak moc nejde i když nerad experimentuju tak steně dám na osobní zkušenost lidí který znám Mám 10 kamarádů co maj Punta jak mk1 tak mk2 i mk3 a všichni maj Brisky takže si nemyslím že by to bylo kdovíjak špatný i když jeden další má NGK tak nemyslím že by v tom byl rozdíl Svezl sem se a nepoznal sem nic spotřebu má stejnou jak já a táhne mu to taky stejně
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od Petr1968 »

Jaké Brisky doporučuješ do Punta 1,2 44kw Clasik? :idea: :idea: Na výběr jsou Brisk BR14YC za cca.65kč ,nebo tuningové :mrgreen: Brisk BOR12LGS za cca. 275kč. Osobně jsem dal raději ty co tam patří a to NGK DCPR7-N-10. Za 500kč 4 kusy u nás v mototechně
suro24
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 18 srp 2010, 06:38

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od suro24 »

Buchtič píše:To je úplně to samý, jenom jinak zapsaný :D


No praveze to neije to iste na konci V znamena ze sa jedna o CENTRALNU ELEKTRODU ZO ZLATO -PALUDIUMOVEJZLIATINY
samot0506
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 zář 2010, 19:30

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od samot0506 »

pro všeználka:Zdar pro 1,2 44kw je doporučeno NGK BKR 5 EZ aspon podle chytré knížky JAK NA TO :idea:Ale je fakt pro klasica je předepsaná kterou píšeš ty ale nevím jakej je rozdíl mezi 1,2 44kw a to samé akorát se uvádí Klasic.Může mi někdo napsat jakej mezi tím rozdíl :oops: nebo klasic je motor z MK1 :!:
Fiat Punto II 1,2 44KW
fiatdc
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 lis 2010, 19:59

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od fiatdc »

Poznatek 1,2 44kw 2001
Před půl rokem(cca 3000km) jsem vyměnil svíčky dal jsem tam Bosh super plus fr7dc+.
Nedávno jsem začal mít problém s volnoběhem a startování.
Včera mě dorazilo když mi začalo jet auto na 3 válce.
A tak jsem vytáhl starou ze šuplíku, postupně vyměnil a zjistil ,že u třetího válce svíčka nejde.Všecny svíčky byly černé jako bota.
Dnes jsem koupil svíčky NGK BKR5EZ doporučené zde: http://www.svickyngk.cz/automobily/zapa ... /#obsah1.2
Motor začal šlapat jako hodinky.:-) Jsem zvědav jestli to bude mít vliv na starty při určitých teplotách motoru.
Závěr: Bosh asi opravdu neviděla Bosh a proto nebrat ,ušetříte si plno problémů způsobené nekvalitními svíčkami.

p.s. našel jsem účet a Bosh stály 248kč a najel jsem na ně cca3000km. :( (cena odpovídá kvalitě).
Tak jsem zvědav kolik najedu na NGK za 460kč :) doufám že alespoň 30 000 :D
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od Fénix »

Do Fiatu jedině NGK. Od 10 2004 je závit na svíčku 12mm . 1,2 8V a jiné Asi úspora materiálu :wink:
ranajkus
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 dub 2011, 20:23

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od ranajkus »

Poradí mi někdo zapalovací kabely na Fiat Punto 55 S 1.1 rok výroby 1996. Ve fóru jsem našel odkaz na kabely Tesla a Sentech (http://www.zapalovacikabely.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;). Které z kabelů mi doporučíte (plánuji nákup svíček NGK BCPR6ES)? Na stránkách zapalovacikabely mají pro mou motorizaci v nabídce 2 rozdílné sady, která z nich je vhodná pro mého punťase? Předem děkuji.
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od PuntoRacer »

Poradi mi niekto ake sviecky najlepsie do Punta 1.2 16V 85k MK1 ?
Treba mi menit ale rad by som si nechal poradit, kto ma s akymi najlepsie skusenosti, bol by som rad keby sa ohlasili hlavne majitelia tychto motorov....dakujem
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od struter »

http://www.tuning.sk/dokument-zapalovac ... nie-uspora" onclick="window.open(this.href);return false;

co vravite na nieco taketo?skusal ich uz niekto?
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
sloto
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2011, 21:41

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od sloto »

Kluci a teraz poradte.

v manualy v aute pise FIAT BKR5EZ, v knizke JAK NA TO pre zmenu NGK BKR5EZ.

Dnes vymontujem prvu a 15 minut sa snazim dat novu, no proste nejde. potom ma len tak napadlo pozriet zavity a z hrozou zistim ze tam je uzsi zavit ako na mojich novych. Kurnik co s tym mam teraz robit, ake NGK mam naskrutkovat do 188A4000.
k by niekto mal zaujem NGK BKR5EZ V line 4ks za 12€ any time v ponuke.
Čierny Punťo 11/07 Mk2b 60
Uživatelský avatar
luboh
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 29 bře 2009, 22:34
Bydliště: Martin

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od luboh »

sloto: ja mám v MK2b typ motora 188A4000 r.v.2009 original od výroby NGK DCPR7E-N-10 http://www.elitecat.sk/ArticleDetails.a ... leTypeID=1" onclick="window.open(this.href);return false; priemer závitu je 12mm tak to budú asi tie čo potrebuješ.
sloto
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2011, 21:41

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od sloto »

Vďaka, idem tam dať plyn tak rovno aj sviečky, nech to lieta ako dive;)
Čierny Punťo 11/07 Mk2b 60
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od elektromusic »

čawte

viem že v tejto teme sa prestriedalo X,Y nazorov ake sviečky su vhodne, ale ja sa aj napriek tomu opytam a seriozne mi niekto poradte.
mam MK2 r.v 2000 1.2 44kw ...ake sviečky mam kupiť ? a s akým vonkajším závitom 12mm alebo 14mm?
vyhliadnute mam tieto : http://ecat.elit.sk/product/zapalovaci- ... Q9QktSNUVa" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od peta.smolik »

elektromusic píše:čawte

viem že v tejto teme sa prestriedalo X,Y nazorov ake sviečky su vhodne, ale ja sa aj napriek tomu opytam a seriozne mi niekto poradte.
mam MK2 r.v 2000 1.2 44kw ...ake sviečky mam kupiť ? a s akým vonkajším závitom 12mm alebo 14mm?
vyhliadnute mam tieto : http://ecat.elit.sk/product/zapalovaci- ... Q9QktSNUVa" onclick="window.open(this.href);return false;
Seriozně si celé vlákno přečti včetně X i Y :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Příspěvek od elektromusic »

to si mi nepomohol :-/
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“