rucna brzda

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: rucna brzda

Příspěvek od drpepa »

měl jsem stejný problém, nakonec mi na diagnostice zjistili že mám špatné čidlo ABS
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Reklama
 

Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: rucna brzda

Příspěvek od straki »

Zdravíčko.
Sice to sem nepatří ale když už je téma ruční brzda založeno tak nechci zakládat nové.
Chci se Vás zeptat jak dlouho vám vydrží zadní bubnový čelisti?
Neboť na mém autě jsem si vyměnil lanka ruční brzdy a při té příležitosti jsem si zrovna nastavil zadní bubny všechno brzdilo jak mělo a když byla brzda dole tak se kolo volně otáčelo ale asi po týdnu až 14 dnech to začíná nebrzdit na ručku resp. většinou to chytne až na poslední zub a to jsem i dotahoval lanka u ručky. a když jsem se kouknul do bubnu tak mne celkem rychle odcházejí pakny a to vždy při jízdě cca 6 ktrát vždy kontroluji za jízdy zda nemám zatáhlou ruční brzdu.
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
villiers
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 18 říj 2007, 03:34
Bydliště: Zlín

Re: rucna brzda

Příspěvek od villiers »

straki píše:Zdravíčko.
Sice to sem nepatří ale když už je téma ruční brzda založeno tak nechci zakládat nové.
Chci se Vás zeptat jak dlouho vám vydrží zadní bubnový čelisti?
Neboť na mém autě jsem si vyměnil lanka ruční brzdy a při té příležitosti jsem si zrovna nastavil zadní bubny všechno brzdilo jak mělo a když byla brzda dole tak se kolo volně otáčelo ale asi po týdnu až 14 dnech to začíná nebrzdit na ručku resp. většinou to chytne až na poslední zub a to jsem i dotahoval lanka u ručky. a když jsem se kouknul do bubnu tak mne celkem rychle odcházejí pakny a to vždy při jízdě cca 6 ktrát vždy kontroluji za jízdy zda nemám zatáhlou ruční brzdu.
Tak já jsem teď měnil pakny poprvé po 130000km.
Fiat Punto Mk1 1,2 8V
AR 166 2,4JTD 100kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“