Punto MK2-kontrolka check engine

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Punto MK2-kontrolka check engine

Příspěvek od Banshee »

Zdar fiaťáci kúpil som asi pred 4 dňami Punto MK2 2001 1,2 8V a včera pri ceste do Tatier po dialnici pri rýchlostiach 120-130km mi začala sem tam blikať kontrolka chceck engine. Na chode motora som ale nič nebadal, ani strata výkonu,ani nešiel na 3 válce,proste nič. Nesvietila,len na cca 10sekúnd blikla,potom zas nič,a potom zas blikala. Skúsil som znížiť rýchlosť na 110kmh a už to nerobilo. V meste pri rýchlostiach 50-80km mi to tiež nikdy neblikalo. Poraďte čo to môže byť, či len nejaké prehrievanie RJ alebo zlý kontakt....
A či na tom môžem takto behať, alebo radšej do servisu na diagnostiku.
Dík za rady prajem krásne sviatky s Vašimi Puntiakmi
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Reklama
 

Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Punto MK2-kontrolka check engine

Příspěvek od Fénix »

Zatím bych to neřešil. To může být tolik věcí,že 10 lidí 10 názorů. Většinou zůstane svítit.
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Punto MK2-kontrolka check engine

Příspěvek od Mr.pilot »

sorry ale tohle bych fakt řešil.Může to být cokoliv takže nemáš jistotu co bude dál.A zničit motor neni zase takovej problém.
Normálně zajeď na diagnostiku a řeš to.Je možný že je to blbý čidlo za 500,ale pokud ho nevyměníš tak motor pojede třeba na chudou směs jehož důsledkem je propálení pístů.Ne hned ale časem určitě.jenže u vodou chlazenýho motoru si toho všimneš dost pozdě.Jen takovej malej příklad ale propálenej píst jsem už v ruce měl
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Punto MK2-kontrolka check engine

Příspěvek od Fénix »

OK. Tak ať to řeší. Těším se na výsledek. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“