Novy majitel Fiat Palio Weekend 1.7TD

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jurincek
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 06 led 2011, 19:12

Novy majitel Fiat Palio Weekend 1.7TD

Příspěvek od jurincek »

Zdravim vsetkych fiatakov!

Pred par dnami som sa stal stastnym majitelom Fiat Palio Weekend 1.7 TD a je fajn pocit v rodine opat privitat fiat (pred nedavnom sme predali Tipo). :)
S paliom zatial spokojnost ale mal by som na vas par otazok:
1. Pri starom termostate budik ukazoval asi 5 mm nad nulou, po vymene drzi teplotu vyssie (asi na tretine), ale aj tak nikdy nedosiahne stred. Ani na dlhsej trase. Mechanik povedal ze to moze byt este cidlom, resp. budikom. Staci pre spravnu teplotu motora vymena termostatu alebo je nutna aj vymena cidla? (neviem, ci cidlo nevysiela nejaky blby signal a motor sa tym padom aj tak nezohreje na spravnu teplotu, hoci termostat je ok) Kolko ma vlastne ukazovat budik? Presny stred?
2. Turbo zabera asi az od 2300 ot. Mechanik hovoril, ze to je celkom ok, lebo pri tolkych km (nalietanych 170000km) ta geometria moze byt trochu posunuta, preto zabera neskor. ale aj tak sa mi zda ze do 2000 ot./min. je akosi moc lenive. Suvisi to len s tym turbom alebo este s niecim dalsim? (taha falosny vzduch,...). Olej a filtre su vymene.
3. Pri pridani plynu mozno pozorovat nadmernu dymivost - myslim ze cierny dym. Je to na to auto normalne, alebo je za tym nieco ine? (nespravny pomer v zmesi, EGR ventil, chyba v RJ, kat.,...)
4. Na volnobehu sa ozyva mierny rusivy zvuk, ktory po vytlaceni spojky alebo pridani otaciek opat zmizne. Spojka netrha, zabera odspodu, pedal nie je tvrdy, tak hadam to nie je v nej. Moze to byt nedostatkom alebo zastaranim oleja v prevodovke? Niekedy totiz musim prehadzovat pomaly, lebo inak ratam zuby. :(
5. aky je interval na vymenu rozvodov a oleja pri tychto motoroch?
6. svietivost prednych svetiel je asi vseobecny problem tychto modelov. lavy svetlomet je dokonca zacierneny. mozu za to ziarovky? nejake dlhodobe riesenie?
7. spotreba na dialnici pri 120kmh (dvaja ludia v aute, kufor plny) mi vysla na 7l. cakal som menej, ale vzhladom na to sprevodovanie je to asi ok. Co myslite?

Som novy na tomto fore, tak dufam ze toho nie je naraz moc. Diky moc chalani za vsetky nazory a rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
jakobt
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 26 zář 2010, 15:23

Re: Novy majitel Fiat Palio Weekend 1.7TD

Příspěvek od jakobt »

Taky mám nově palio td, vcelku mám to všechno co popisuješ taky

tak to turbo fakt má zatáhnout tak cca 2200 otáček, psal jsem na dieselpower forum a poradili mi přidat na čerpadle naftu, prej by to mělo pomoct (já se jeste k tomu zatím nedostal)

světla to samý ale, na svítivost si stěžovat nemůžu

převodovka taky žádná sláva, ale chce to asi cit

a spotřebu zatím nevím, musím vyměnit plovák, ale při 130 ten motor točí 3500 tak vono se není čemu divit, byl bych rád když se vejdu do 6, možná by pomohlo vyndat kat

olej se mění myslím po 7500, rozvody nevím
To sem zatim stačil zachytit a vyhledat :D

jo a s tím termostatem, taky sem ho měl špatnej a na normal hodnotu sem se nedostal, ted je vyměněnej a když jedu piánko tak to vyleze ted v zimě taky jenom drobet, ale jakmile to protáhnu, nebo jedu ve městě tak to vyleze hned na normal hodnotu


Připadá mi, že si popsal moje palio :D
Je to holt maštal, ale co dělat když už jsme si to koupili :roll:
Italobrothers - Palio TD & Aprilia Leonadro 125
jurincek
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 06 led 2011, 19:12

Re: Novy majitel Fiat Palio Weekend 1.7TD

Příspěvek od jurincek »

No jo, ale ja som si celkom palcom zalibil, takze mam s nim trpezlivost a odpustam mu jeho neduhy :). Jazdi inak absolutne bez problemov, v zime chyta na prvy krat. Kolko mas najazdene inak? Budes tam davat nejake aditivum?
Uživatelský avatar
jakobt
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 26 zář 2010, 15:23

Re: Novy majitel Fiat Palio Weekend 1.7TD

Příspěvek od jakobt »

jurincek píše:No jo, ale ja som si celkom palcom zalibil, takze mam s nim trpezlivost a odpustam mu jeho neduhy :). Jazdi inak absolutne bez problemov, v zime chyta na prvy krat. Kolko mas najazdene inak? Budes tam davat nejake aditivum?
no na ciferníku je 180 000, jinak ted mám překroužkovanej motor, nový žhaviče filtry rozvody termostat baterku, udělanou hlavu :D nějak se to rozbilo tak se udělalo komplet, no ted sem tam nalil bionaftu + zimní aditivum a zatím ok
Italobrothers - Palio TD & Aprilia Leonadro 125
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: Novy majitel Fiat Palio Weekend 1.7TD

Příspěvek od bobas »

Chlapi po 180000 dekat go na tdecku?ja mam 270000km na punte tahalo to pravidelne na voziku F500 v peti lidech,nijak se to auto nesetrilo,a krom zhaviciho rele,vyvevy,termostatu...proste nic mechanickeho se nemenilo,mam na nem i puvodni vstrikovace-sam jsem se divil,....,turbo(nekouri,tahne),1800000 kdyz melo tak bylo akorat zajety,jedine co pozoruji jsou nepatrne motorove vule pri plnem plynu,ale vzhledem k tem km a puvodnosti je to supr si myslim...jo a startuju pri -25 na poprve a vse poradku :-)
Uživatelský avatar
jakobt
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 26 zář 2010, 15:23

Re: Novy majitel Fiat Palio Weekend 1.7TD

Příspěvek od jakobt »

180na budíku :wink:

Vono když to maj před tebou prasata co skoro ani olej nemění, tak ti odejde každej motor, holt nerozvážnost :D doufám že mě vydrží
Italobrothers - Palio TD & Aprilia Leonadro 125
Odpovědět

Zpět na „Palio“