Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
kapo79
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2011, 08:39

Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od kapo79 »

Zdravim,
Potrebujem surne vyriesit problem s prednymi brzdami.
Stava sa mi dost casto, ze mam po prejdeni par kilometrov horuci disk na pravom prednom kolese.
Zrejme mi niekedy nevracia brzdový valcek po uvolnení brzdy. Pred par mesiacmi som menil kotúce aj brzdové dosticky, system som samozrejme nezabudol odvzdusnit. Neskôr som vymenil aj brzdové hadicky, co na cas pomohlo.
Neviete mi niekto nieco poradiť?
Musím vymenit cely brzdový strmen, alebo existuje aj nejaka opravna sada (manzety, valcek, ...)?
Alebo moze byt problem niekde inde?
Brzdovy strmen je dost nakladná vec, kde by sa dal zohnat noname kus?
Ďakujem za odpoveď.
Peter
Reklama
 

Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od skybar »

Existuje opravná sada,ale hlavný problém bude asi hrdzavý piest.Čiže treba to rozobrať ,jemne ošmirgľovať,doleštiť brúsnou pastou,precízne to potom vyčisiť a poskladať s tou novou opravnou sadou(sada jedno koleso=5-6eur)mne to takto funguje už tretí rok,85eur za nový brzdový strmeň sa mi videlo priveľa.Treba vymeniť aj brzdovú kvapalinu!!!,aby to znovu nehrdzavelo(stará brzdovka obsahuje vodu a tá sa postará o hrdzavenie)
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od Fénix »

A nakonec promazat měděným sprejem. Je super. http://www.coloren.cz/244-/246-/1301-.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
ludeco
Fiaťák
Příspěvky: 193
Registrován: 27 bře 2008, 12:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od ludeco »

Brzdové třmeny jsou dost drahá věc, to máš pravdu. Já před časem měnil přední brzdy celé za silnější z Brava, nový jeden třmen vyjde na cca 3000 Kč, bazarové seženeš i za 500 celkem slušné. Samozřejmě existují opravné sady - manžety i těsnící kroužky se dají koupit jako sada. Ale také to není zadarmo, jedna taková sada na jeden třmen vyjde na cca 300 Kč. Dost těžké je také samotná výměna, není vůbec těžké váleček při vytahování zničit, pokud ho vůbec vytáhneš. Mechanicky to není možné, jde to jen tlakem (vzduchem, nebo vyšlapat když sundáš třmen z kotouče, ale musíte na to být dva a je to docela o hubu (vystřeluje to, musíš hooodně s citem). Ale jde to. Taky jsem to dokázal a zatím to funguje.
/F/I/A/T/ Punto mk1 # 60SX 6speed # Novitec look #
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od peta.smolik »

Já bych to viděl že to třmenem není... Mohl bys mít v brzdový trubičce vnitřní otřep a ten spůsobuje blokování brzdy...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
kapo79
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2011, 08:39

Re: Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od kapo79 »

Ďakujem za odpovede,
Skúsim teda opraviť strmeň sám, teda prebrúsim valček a vymením manžety a tesniace krúžky. Len sa musí otepliť, aby som pri tom nezamrzol. Pri -10 som už menil brzdovú hadičku a v tej problém nebol.
nejedly
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2009, 20:27

Re: Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od nejedly »

Stejný problém jsem řešil v minulosti i já.Příčina v brzdové hadičce-při tlaku po sešlápnutí brzdová kapalina pronikne ,ale vlivem vnitřního naleptání dojde k zůžení /malý vnitřní průměr / kapiláry a brzdová kapalina se nevrací a vzniklý tlak přibrzduje brzdový kotouč ..Řešením je výměna brzdové hadičky,ale je třeba vyměnit obě dvě,nebot za chvíli bude dělat to stejné i druhá /jestli byly namontovány v minulosti současně /. Vlastní zkušenost !
kapo79
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2011, 08:39

Re: Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od kapo79 »

Celý problém bol v hrzavom pieste. Po jeho vyčistení, odstránení starého tesnenia, po vyčistení strmeňa a použití opravnej sady celý strmeň vyzerá o poznanie lepšie a čo je hlavné, funguje tak ako má. Nebola to síce jednoduchá záležitosť, hlavne vsadiť piestik s novým tesnením do strmeňa ale všetko sa dá.
Viem že problém býva aj so starými brzdovými hadičkami, tie som menil už dávnejšie.
Pri výmene tesnení som ale zostal zarazený. Ono v týchto starých puntách sa používajú 2 brzdové systémy - BOSCH a LUCAS. Bral som si preto obe opravné sady a musel som použiť časti s oboch.
Takže brzdy sú už OK, mám ďaľší malý problém ....
Pri týchto mrazoch ( cca -15stupňov celzia) mi auto jednoducho nepruží. Je to normálne???
Dík.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od peta.smolik »

Jestli nepruží tak to chce zjistit která strana ale předpokládám že to bude předek a jestli ano tak ti praskl tlumič a máš v něm vodu a ta tam zmrzla takže rovnou oba dva tlumiče vyměň :D
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
nejedly
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2009, 20:27

Re: Fiat PUNTO 40kW, 1996 : Predné brzby

Příspěvek od nejedly »

Bohužel,ten stejný problém i u mě.Navštívil jsem brzdovou stolici a na stolici ukázali tlumiče 75 % účinnost.Takže nevím,kde je chyba ,ale už to tu někdo spomínal,že má obdobný problém se zamrzáním předních tlumičů a názory byly rozličné.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“