Jakou mate spotrebu?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od straki »

Na svém autě s dobře nahuštenýma gumama :) urvaným výfukem :( a jízdou převážne jak prase , teplota motoru se vždy dostane jen do čtvrtky + mám přes celej kufr jeden velkej reprák mě spotřeba vychází něco kolem 7,5-8,5 l
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Reklama
 

Intercooler
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 25 pro 2006, 14:43
Bydliště: 4000-5000 RPM

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od Intercooler »

Mne za poslednich par tisic km vychazi spotreba kolem 5,5l nafty. Vetsinou mam prumerne nalozeny auto, gumy natlakovany jak maj bejt a rychlost po dalnici do 120 a mimo obec do 100... Rad bych porovnal spotrebu s ostatnimi dieslaky... :wink:
Punto 1.7 TD60 - Obrázek
Uživatelský avatar
jakobt
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 26 zář 2010, 15:23

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od jakobt »

Intercooler píše:Mne za poslednich par tisic km vychazi spotreba kolem 5,5l nafty. Vetsinou mam prumerne nalozeny auto, gumy natlakovany jak maj bejt a rychlost po dalnici do 120 a mimo obec do 100... Rad bych porovnal spotrebu s ostatnimi dieslaky... :wink:
mám palio td, trošku přidáno na naftě a poslední tankování 7,2 :( , ale je pravda že jezdim spíš rychle, ted jsem vykuchal kat, míň to kouří tak uvidim :wink:
Italobrothers - Palio TD & Aprilia Leonadro 125
Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od marsox »

Tak dnes na dlhsej ceste Piestany-Nowy Targ-Piestany, co je cca 530km mi vysla spotreba krasnych 5.5 l/100km, kombinovane dialnica a okresky :mrgreen: ale inak mam v zime na kratkych cestach mesto a okresky 6.9l/100km a to som po vymene termostatu a sviecok a nejazdim ako slimak :mrgreen:
Naposledy upravil(a) marsox dne 19 úno 2011, 21:10, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od Karol »

Este k tomu tlaku vzduchu - doporucujem vyssi tlak. Pneumatiky su stavane na max. tlak ktory je na nich napisany. Takze bezne je to okolo 280 kPa za studena. Ten predpisany tlak pre vozidlo je doslova podhusteny. Momentalne mam vpredu 270 kPa a vzadu 250 kPa. Toto plati pre mesto. Samozrejme ze pri jazde v snehu do kopca vypustam na predpisany tlak a tak isto pri jazde na dialnici a vseobecne pri vyssej rychlosti vypustam na nizsi tlak aby to lepsie sedelo na ceste. Mam dojem ze to ovela znizuje valivy odpor. Musim este urobit testy na zotrvacny dojazd pre rozne tlaky, som zvedavy na optimalny tlak. Pri nizkych rychlostiach do 90 km/h nieje vyssi tlak skoro nijak citiit na vyssej tvrdosti a nepostrehool som ziadne ine negativne javy typu horsi kontakt s vozovkou a pod. Na pneumatiky opotrebovane v strede neverim rovnako ako na bosorky, demonov a pod. :-)
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od bobas »

jakobt píše:
Intercooler píše:Mne za poslednich par tisic km vychazi spotreba kolem 5,5l nafty. Vetsinou mam prumerne nalozeny auto, gumy natlakovany jak maj bejt a rychlost po dalnici do 120 a mimo obec do 100... Rad bych porovnal spotrebu s ostatnimi dieslaky... :wink:
mám palio td, trošku přidáno na naftě a poslední tankování 7,2 :( , ale je pravda že jezdim spíš rychle, ted jsem vykuchal kat, míň to kouří tak uvidim :wink:
Ja mam na motoru 275tkm a spotrebu mam 6,5l a to jezdim tak,ze to dost hooodne tocim, da se rict ze vyuzivam porad max vykon vozu,samo ze az pri zahrati, a na spotrebu nejezdim...z toho 80 % jezdim v ostrave ve meste v kolonach ja jsem spokojen,stejny styl jizdy s benzinakem 1.1 mam za 8.4 :-D
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od Fénix »

Už to leze nahoru. Nesmím tam lít tolik etanolu. Už jsem na 6,5 l :?
Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od Martin »

To Karol.Třeba nevěříš na bosorky,ale mohl bych Ti povídat,jak si otec na Fabce odrovnal gumy (Barum),když jezdil na podhuštěných (místo 220kPa míval tak kolem 150 - 170 kPa) a divil se,že se mu hodně sjíždějí na krajích.Ví,že mu nedrží tlak a sr.l na kontrolu(jednou za 2-3 měsíce).Stálo ho to dva nové pláště po cca 7000 Km(letní sezona).Já taky na bosorky nevěřím,ale tlak kontroluju každé 2 týdny a držím ho podle doporučení výrobce auta.Gumy (Michellin Energy Saver) jsou po 30 tis km zhruba na polovině výšky vzorku.

_________________________
Punto 1,2 8V 44kW
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od Fénix »

Hustím 250 a 230
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od peta.smolik »

vpředu mám 2,4 vzadu 2,3 :)
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Atat57
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2011, 10:29
Bydliště: Tábor

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od Atat57 »

Průměr za rok 5,6 l (benzín) / 100 km, při rychlostech mimo obec 80 - 100 km, dálnice asi 110 - 120 km, stav tachometru 171 000 km. Ručička teploměru mi vyleze do necelé poloviny .
Punto 1.2 1242 cm2 r.v. 1997
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od Fénix »

To jde. Když se chce. Ale když se nechce klidně 9,5 litru :mrgreen:
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od Karol »

To hej, napriklad ked som tahal tonu uhlia vo velkom privese cez Pezinsku Babu, na niektorych miestach na dvojke, ani nechcem vediet akym prudom tam ten benzin tiekol :mrgreen:

P.S. Kedze prives nebol brzdeny skutocna sranda zacinala pri zjazde do Perneku, som nadaval jak pohan ze to nema vyfukovu brzdu :lol:
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
Dj_Sedativee
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 22 úno 2011, 18:04
Bydliště: Kežmarok a okolie

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od Dj_Sedativee »

Vacsinou sa moja spotreba v zime pohybuje okolo tych 7,5 - 8 l/100km.. A to jazdim prevazne sirsom centre mesta.. denne najazdim v priemere takych 25 - 50km.. po vymene vyfuku, lambdy a pretesneni motora sa moja spotreba zmesti do 7l/100km, a to nepatrim k tym pokojnejsim soferom.. :lol:
A neviem, ci by mi nahodou nepomohlo ku spotrebe presedlat miesto 14" obutia na 13".. :?:
Fiat Punto 75 (1996), 1.2 MPI 54kW (sem-tam, za dobrej nálady aj 1000kW)TOTALED
moje ex-vozitka: Mitsubishi Lancer 1300 GLXi (1996) 1.3 24V, Audi Quattro (1994) 1.9 TDi..
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou mate spotrebu?

Příspěvek od peta.smolik »

Já se taky přidám a je to o tý zkurvený dálnici... Známku sem si kupoval až v pátek a od konce ledna do pátku sem po dálnici nejezdil a bylo to takový lážo plážo po státní tak spotřeba byla do 6L Od pátku sem najel 650km počítám že ještě tak 10km a hladový voko bude svítit furt a rezerva 6L takže předpokládám že na nádrž najedu teď 750km možná a takže spotřeba pak bude 6,6 a možná ještě víc... A je to tím že mně provokujou škodný konkrétně fobie :lol: a já se vyprovokovat nechám a taky ty moje excesy: v neděli sem jel z Mezu do Brna do Makra 150km/hod celou cestu takže se tý spotřebě ani nedivim :)
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“