Kdo mi poradí pal.soustava?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Kdo mi poradí pal.soustava?

Příspěvek od Mr.pilot »

nečetl jsem celý téma,ale punto 1,6 MK I má EGR ventil.je vpředu na bloku motoru.váleček cca 7cm v průměru 10cm vysokej chycenj dvěma šrouby a vede do něj asi 5 drátů na jednom konektoru.
Jinak je tam proto že ten motor neni konstrukčně stavěnej na to aby byl ekonomickej a splňoval emise ale na výkon.Jinak by neprošel přez emise.
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Reklama
 

Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Kdo mi poradí pal.soustava?

Příspěvek od Fénix »

EGR je pouze ekozelené kurvítko
kaparobo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 15 říj 2010, 20:25

Re: Kdo mi poradí pal.soustava?

Příspěvek od kaparobo »

Jelikož jsem začal tuhle tému tak rád bych to pokračoval dál proč jsem byl zvedavej na tyhle vecičky.
Mám nové punto 1,2 Benzin verze motoru:188BXA1A rok výr.2008
Problém je v tom že v zimě cvaká a nechtejí mi to opravit pravdepodobne elektromický ventil na filtru s aktívním uhlím. Tak rád bzch vás zeptal jestli má (měl) nekdo z vás takový problém
Nevím jestli ten ventil mají všechny puntá nebo jenom novejší.
Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: Kdo mi poradí pal.soustava?

Příspěvek od Martin »

Mám též 1,2 8V,r.v. 2000 a dělá mi to každou zimu :lol:
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo mi poradí pal.soustava?

Příspěvek od kejml »

To cvakání mě pěkně se*e. Existuje způsob, jak se toho zbavit? Kromě VOLUME UP? :mrgreen:
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Kdo mi poradí pal.soustava?

Příspěvek od Fénix »

Neřeším to. Upřímně čemu to vadí?
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo mi poradí pal.soustava?

Příspěvek od kejml »

Čemu to vadí? No to nevím, bo su špatný prodavač a ještě horší mechanik. Ty to víš?
Komu to vadí? Mě.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Kdo mi poradí pal.soustava?

Příspěvek od Fénix »

Mě to nevadí. A v servisu mi řekli neřešit. Ne ve orig. Fiatu,tam nechodím. Dej tam nový ventil a bude to klepat stejně :mrgreen:
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Kdo mi poradí pal.soustava?

Příspěvek od Karol »

Ventil palivovych par je asi na vsetkych verziach na nadobke s aktivnym uhlim. Poznas ho tak, ze donho vedu kable. Pri otackach vyssich ako neviem kolko zacne riadiaca jednotka v pulzoch ventil otvarat a podtlak v sacom systeme sposobuje desorpciu benzinovych par z aktivneho uhlia.Tento cirkus funguje pochopitelne lepsie ked je nadobka zahriata (desorpciu podporuje vyssia teplota a nizsi tlak). Ked to cvaka, tak spravidla ventil funguje, no aspon donho ide prud, ci tesni a aj otvara alebo len cvaka sa takto neda povedat.

Regulator tlaku paliva je asi u kazdej verzie inde, ale napriklad u mk1 FIRE 55 jednobodové vstrekovanie je regulator na vstrekovacej jednotke taky vystupok a idu donho kable.

EGR ventil zavisi asi od verzie, diesle to maju asi vsetky a benziny neviem, mk1 FIRE 55 to urcite nema. Mimochodom to riadne svini skrtiacu klapku karbonom.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“