HELP

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
otis
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2006, 13:27

HELP

Příspěvek od otis »

:D Ahoj Multipláři. Vidím že závady na žábě se kopírujou. Má své auto rád a nedám na něj dopustit, motorově se myslím povedlo. Mám 1,9 JTD.
Nyní se peru se závadami: po nastartování bliká kontrola žhavení(chyba žhavícího systému)- momentálně neřeším, startuje. Dále mi svítí kontrolka závady na airbagu- to je třeba řešit. Jinak scháním disky a nové plecháče se mi teda moc kupovat nechce, chápete. Jen se chci zeptet jak jste spokojeni s ukazatelem paliva. připadá mi, že se podle toho moc řídit nemohu. Kdyby někdo měl náhradní motorek na zadní stěrač tak se prosím ozvěte, čus. :twisted:
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Kontr.airbagu. Dojezd. Ukazatel paliva.

Příspěvek od anonyme »

Kontrolka airbagu se mě taky někdy začala za jízdy rosvěcovat, až někdy svítila pořád. Podle toho co jsem o tom již přečetl tak závada je někde v kabeláži. U konektorů pod předními sedadly to nebylo. Bylo to někde v kabelech k přednímu airbagu spolujezdce. Chce to dát na diagnostiku a tam se zjistí kde to je. Je mě ale divné, že mě kontrolka se rozsvěcovala i zhasínala při jízdě, což by po rozsvícení mělo svítit stále a zhasnutí by bylo možné pouze přes diagnostiku, pokud došlo jen ke krátkodobému přerušení kabelu k airbagu. Mě vše závadu odstranili v neautorizovaném servisu, jinak dobře vybaveném - samozřejmě za lepší cenu než ve zn.servisu.


Ukazatel paliva mě funguje normálně, nicméně však když ukazuje 1/2 nádrže tak už je tam podstatně míň, jde jen o to zvyknou si na to. Pakliže vůz stojí delší dobu ve svahu, trvá déle než se pak vše srovná. Pal. přístroj pak zbytečně hlásí nutně doplnit palivo.
Zajímalo by mě však jak funguje údaj o dojezdu? Z čeho je hodnota odvozena? Za jízdy se dost podstatně mění. Je to dáno jen množstvím paliva v nádrži, či ještě k tomu se zohledňuje průměrná či okamžitá spotřeba? Tomu údaji tedy moc nevěřím.
vítr
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 07 říj 2006, 19:54

Příspěvek od vítr »

Ahoj,též mi svítily kontrolky žhavení a airbagu.vše zvládla diagnostika-výmaz-a nové svíčky
BigGeorge
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 26 čer 2006, 17:27
Bydliště: Brno

Re: identické závady

Příspěvek od BigGeorge »

otis píše::D Ahoj Multipláři. Vidím že závady na žábě se kopírujou. Má své auto rád a nedám na něj dopustit, motorově se myslím povedlo. Mám 1,9 JTD.
Nyní se peru se závadami: po nastartování bliká kontrola žhavení(chyba žhavícího systému)- momentálně neřeším, startuje. Dále mi svítí kontrolka závady na airbagu- to je třeba řešit. Jinak scháním disky a nové plecháče se mi teda moc kupovat nechce, chápete. Jen se chci zeptet jak jste spokojeni s ukazatelem paliva. připadá mi, že se podle toho moc řídit nemohu. Kdyby někdo měl náhradní motorek na zadní stěrač tak se prosím ozvěte, čus. :twisted:
Signalizace airbegu se rozvítí a bude svítit i při poklesu napětí. Mě se to už stalo asi 3x. Pomůže výmaz na diagnostice a je to v pohodě.
Multipla 99´ - modrá, 1,6 16V 100
Sraz multipla n° 30 ®
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: identické závady

Příspěvek od Globusman »

Ahojte, přidal bych se k ukazateli paliva - já jsem poprvé natankoval plnou nádrž a musel jsem až do druhého dne počkat. než vystoupala rafička až na konec...
Jinak to bylo moje první tankování do Multiply, takže jsem zvědav, kdy se uskuteční druhé a jak to bude vypadat se spotřebou....
otis píše::D Ahoj Multipláři. Vidím že závady na žábě se kopírujou. Má své auto rád a nedám na něj dopustit, motorově se myslím povedlo. Mám 1,9 JTD.
Nyní se peru se závadami: po nastartování bliká kontrola žhavení(chyba žhavícího systému)- momentálně neřeším, startuje. Dále mi svítí kontrolka závady na airbagu- to je třeba řešit. Jinak scháním disky a nové plecháče se mi teda moc kupovat nechce, chápete. Jen se chci zeptet jak jste spokojeni s ukazatelem paliva. připadá mi, že se podle toho moc řídit nemohu. Kdyby někdo měl náhradní motorek na zadní stěrač tak se prosím ozvěte, čus. :twisted:
Karlos
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 27 zář 2006, 21:12

ráfky s pneu

Příspěvek od Karlos »

Prodám ráfky s letními pneu 4ks - 2000,-Kč :lol:
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“