Uno Logo 1.0 + turbo?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Oskar
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2009, 14:42

Uno Logo 1.0 + turbo?

Příspěvek od Oskar »

Zdravim,
chtel jsem se zeptat..kdyz existuje Uno 1.3 turbo, jde pridat turbo i do Una Loga 1.0?
Reklama
 

Uživatelský avatar
otravaga
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2009, 18:25
Bydliště: galanta - svk

Re: Uno Logo 1.0 + turbo?

Příspěvek od otravaga »

nazdar,
tak možné je všetko. len sa nad tým musíš zamyslieť či sa ti to vôbec oplatí. podľa mňa by ťa vyšlo lacnejšie keby si si zohnal motor z una 1,3 turbo. Ono to je takto: na to aby si tam dal turbo budeš potrebovať prerobiť výfukové potrubie (koleno) alebo ho nahradiť takým ktoré je na turbo už prispôsobené. taktiež budeš musieť prerobiť aj nasávanie a plus intercooler. takže po tomto všetkom tam máš len turbo. vlastne len viacej vzduchu. tento vzduch však potrebuje aj adekvátne množstvo paliva. čiže ďalšie experimentovanie s riadiacou jednotkou. týmto by si to mal zhruba hotové. a samozrejme aj nové (väčšie) výfukové potrubie. lenže je otázne ako dlho ti to motor vydrží, keďže nie je stavaný na také tlaky aké tam budeš mať s turbom. preto by som na tvojom mieste kúpil radšej komplet motor z una turbo. Keď si to tak spočítaš tak ťa všetky tie súčiastky a robota budú stáť o dosť drahšie ako kompletný motor. a to nehovorím o problémoch, ktoré môžu nastať s tvojím motorom + turbo.
takže ja by som asi zobral origo motor s turbom, ale skús počkať na iné názory. možno ťa presvedčia aby si tam dal turbo.
ak by si chcel predsa len hodiť turbo tak držím palce :)
fiat uno 1,7 D
Oskar
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2009, 14:42

Re: Uno Logo 1.0 + turbo?

Příspěvek od Oskar »

otravaga píše:nazdar,
tak možné je všetko. len sa nad tým musíš zamyslieť či sa ti to vôbec oplatí. podľa mňa by ťa vyšlo lacnejšie keby si si zohnal motor z una 1,3 turbo. Ono to je takto: na to aby si tam dal turbo budeš potrebovať prerobiť výfukové potrubie (koleno) alebo ho nahradiť takým ktoré je na turbo už prispôsobené. taktiež budeš musieť prerobiť aj nasávanie a plus intercooler. takže po tomto všetkom tam máš len turbo. vlastne len viacej vzduchu. tento vzduch však potrebuje aj adekvátne množstvo paliva. čiže ďalšie experimentovanie s riadiacou jednotkou. týmto by si to mal zhruba hotové. a samozrejme aj nové (väčšie) výfukové potrubie. lenže je otázne ako dlho ti to motor vydrží, keďže nie je stavaný na také tlaky aké tam budeš mať s turbom. preto by som na tvojom mieste kúpil radšej komplet motor z una turbo. Keď si to tak spočítaš tak ťa všetky tie súčiastky a robota budú stáť o dosť drahšie ako kompletný motor. a to nehovorím o problémoch, ktoré môžu nastať s tvojím motorom + turbo.
takže ja by som asi zobral origo motor s turbom, ale skús počkať na iné názory. možno ťa presvedčia aby si tam dal turbo.
ak by si chcel predsa len hodiť turbo tak držím palce :)

ok diky za nazor, ale podle toho co tu pises, asi nejspis sezenu ten druhy motor, bude to jednodussi :D
nerikam ze nejsem spokojeny s tim, jak to jede ted, ale prece jen turbo je turbo..
jezdil jsem v daihatsu sharade 1.0 turbo a to je mazec :!: :!: :!:
Oskar
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2009, 14:42

Re: Uno Logo 1.0 + turbo?

Příspěvek od Oskar »

otravaga:
je to sice offtopic ale se divam ze jsi z galanty..tam jsem se narodil :)
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Uno Logo 1.0 + turbo?

Příspěvek od liborko »

pokud máš prachy a chuť tak proč by to nešlo,ale musiš tomu taky trochu rozumět co děláš a co to vše obnáší,ten motor by bez razantních uprav skončil hóódně brzy. Na youtube jsou i nějaké videjka motorů 1.0T :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Hlinaf
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2011, 17:33
Bydliště: Vraný u Slaného

Re: Uno Logo 1.0 + turbo?

Příspěvek od Hlinaf »

ale co s evidenci motoru toho novyho do ty stary jkasle ja slisel ze to nejde ze jsou jiny kostry na Diesel a benzina i liseny obsahem aby mu tam nekdo ten motor napsal na ty evidencce ale ??!!!

ale mozna se pletu necham si poradit od nekoho kdo tomu rozumi vic :)
Fiat UNO 1.0 logo
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Uno Logo 1.0 + turbo?

Příspěvek od mad mike »

ono to není jen o přehození motoru(1,3T), jak bylo uvedeno tak je to výfuk, možná držáky, určitě brzdy atd. a určitě by to nešlo přihlásit, ani kdyby se přidalo na 1,0 turbo
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Hlinaf
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2011, 17:33
Bydliště: Vraný u Slaného

Re: Uno Logo 1.0 + turbo?

Příspěvek od Hlinaf »

jsou tam totiz na kazdej vykon vypocitany svary na kostra janak dlouhy a jinak silny takze 1.0 - 1.3turko to neprihlasis nikdo si to na triko nevezme nejlepsi mas kdyz si sezenes starou 13 v turbine a udelas si ji :) je my te lito taky touzim po turbu ale musim napred prodat tohhle a koupit cely komplet auta :)
Fiat UNO 1.0 logo
PuntoX
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 03 bře 2011, 06:58

Re: Uno Logo 1.0 + turbo?

Příspěvek od PuntoX »

Tak ,tak. Nic netunit a prodat a koupit. Nestojí to za to
Odpovědět

Zpět na „Uno“