Vodna pumpa?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pietro v
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 07 pro 2007, 17:16
Bydliště: okres Senec, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Vodna pumpa?

Příspěvek od pietro v »

caute
mam bravu 1,2 16 V kupil som ju presiel domov 100 km, bez problemu, na 3 den rucicka teplomera vystupila vysoko, sahara sa nespustila, isiel som po meste tak som si myslel ze je problem v sahare. Na dalsi den to iste rucicka vystupila az k cervenemu polu a voda sa varila po otvoreni nadobky tlak a vystrelilo tak 2 dcl vody a auto prestalo kurit.

1. vymenil som termostat, nic sa nezmenilo akurat sa neprehreje tak rychlo ale prehreje sa ( sahara nespusta vobec)
2. olej vo vode ani voda v oleji nie je kontrolovane, tlak v hadiciach nie je taky ako pri prasknutom tesneni pod hlavou
3. neviem odvzdusnit kurenie , akoby tam vobec netlacilo
4. vybral som termostat uplne, auto sa neprehrieva pomalicky sa zohrieva ( typicky ako bez termostatu) ale nekuri a to kurenie stale neviem odvzdusnit ked otvorim odvzdusnovak tak odtial nejde voda ani pri nastartovanom motore ) hadice nie su priskripnute nikde)
5. motor ide normalne , normalne akceleruje netrha skratka ako za normalnych okolnosti ( ak by bola trebars prasknuta hlava to by sa na chode motora muselo nejak prejavit, ale toto fachci ako predtym)

Ja si myslim ze to bude vodna pumpa pretoze:- netlaci vodu do kurenia
- po vybrati termnostatu sa neprehrieva ani netlakuje ( pri prasknutom tesneni by tlakovalo nie?)
- po otvoreni nadobky voda v nej nema ziadny pohyb akoby len stala

Co si myslite ??
Diky
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Vodna pumpa?

Příspěvek od mad mike »

je třeba to pořádně odvzdušnit a pak se zabývat pumpou, ale je možné že to bude ona.
pokud se nazapne sahara ani v červeném poli tak bude navíc závada i tam(pojistka, relé, tepelný spínač, sahara atd.) odvzdušni to pořádně a uvidíš
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodna pumpa?

Příspěvek od kejml »

Vodní pumpa, resp. její oběžné kolo, je-li z plastu, se mohlo na osičce protočit a pak opravdu nemusí chodit. Již jsem to někde četl, ale nezažil.
Jako první věc opravdu nejdříve odvzdušni, vyřeš nezapínání sahary a pak teprve postupuj dále.

Po nákupu ojetiny se doporučuje měnit rozvody, včetně vodní pumpy. Udělals to?
Tento motor to sice nezbytně nutně nevyžaduje, ale cena za klid není vysoká.

mad mike: kde je čidlo spínající saharu? Na bloku? Jestli na sahaře, tak se fakt nemusí spustit, když je v ní studená voda, protože ta vroucí z motoru nepřitekla.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Vodna pumpa?

Příspěvek od mad mike »

nevím kde to čidlo je :oops: bravu neznám
píšu pouze obecné informace, které se víceméně vztahují na všechna auta
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodna pumpa?

Příspěvek od kejml »

mad mike: Vždyť právě! Je-li teplotní čidlo spínající saharu přímo na ní (na chladiči), při nefunkční pumpě voda necirkuluje.
Motor už vaří, ale na chladiči je furt zima.

pietro v: Zjisti, jestli se ohřívá i voda v chladiči, nebo se vaří jen na motoru. Tak zjistíš, jestli voda cirkuluje.
Kromě vadné pumpy můžeš mít i chladič ucpaný po aplikaci nějakého "zázračného" přípravku na jeho utěsnění.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Vodna pumpa?

Příspěvek od mad mike »

tak podle všeho by brava měla mít dvě čidla na termostatu, nebo jen jedno na termostatu a druhé(termospínač větráku) na chladiči
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
pietro v
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 07 pro 2007, 17:16
Bydliště: okres Senec, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodna pumpa?

Příspěvek od pietro v »

No rozvody po kupe som nemenil lebo chlapik mi tvrdil ze bola menena pumpa s rozvodmi a tiez ze bolo menene tesnenie pod hlavou a ze hlava bola aj rovnana na stroji, no ale je pravda ze vsetko co som sa pytal bolo podla neho menene - Neverim mu ani nos medzi ocami. i ked pravdou je ze som prisiel na tom zhruba 100 km domov a a nemal som problem, akurat sa mi zdalo ze trosku slabsie kuri.
- To kurenie neviem poriadne odvzdusnit. na jednej hadici otvorim odvzdusnovak a za chvilu ide voda ale na druhej povolim a ani po zahriati voda nejde navyse tlaci odtial vodnu paru ( sici von para ale voda nic - je to akesi divne), mozno je to kurenie upchate ale nejde a nejde mi to poriadne odvzdusnit . este skusim poriadne preplachnut cely system
- jak sa snazim tak sa snazim mozem ten motor nechat ist aj pol hodinu ale cez ten odvzdusnovak na kureni voda nejde a nejde

- Voda mi vrela v nadobke na chladici a sahara sa nespustila asi cidlo este aj k tomu vsetkemu
- mozno ze tam liali nejaky zazrak na utesnenie ale stary termostat nevyzeral zalepeny od nejakeho svinstva, tiez voda cista ziadny olej
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Vodna pumpa?

Příspěvek od mad mike »

no pokud to byl nějaký odborník tak bych to viděl na těsnění hlavy, nebo fakt tu pumpu.
odvzdušnuješ to za chodu motoru?
no pokud nemáš jistotu že rozvody a pumpa nebyly měněné, tak je radši vyměn
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“