Hmlovky+denne svietenie

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od kovvalsky »

PuntoX píše:no pozri,pokud budeš používat mlhovky jako SPDS( i když bude vevnitř několik LED diod) tak policajt nenajde na skle RL a dopustíš se přestupku. Budeš svítit mlhovkami ve dne,a ještě budou blbě zapojené. :mrgreen: Já bych nic nebastlil
nie ty stale nechapes ze pokial si KUPIS HMLOVKY tak su homologizovane a ked su homologizovane tak tam mozes dat ziarovku aku chces este som sa nestretol s policajtami ktory by kontrolovali ziarovku v hmlovkach proste cele denne svietenie je hovadina neni nad to ked mas zapate svetla jedine denne svietenie co je vidno je angeleyes na BMW ale to musia byt led alebo na audi tie nove svetla ine su na hovno kedze som sa stretaval s vela autami co maju denne svietenie a je ich o 50 percent slabsie vidno
one world, one dream, one car
Reklama
 

PuntoX
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 03 bře 2011, 06:58

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od PuntoX »

Moje LED SPDS vidět jsou. A to velmi vidět. Takže kde je problém? Chceš tedy dát led do běžných mlhovek? A já se ptám proč? Budeš tím svítit v mlze??
filko
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2009, 20:15

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od filko »

Je mozne legalne namontovat denne svetla na miesto ulozenia hmloviek? Pre mna su hmlovky uplne zbytocne a tak by bolo skoda nevyuzit miesto ulozenia.
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od kovvalsky »

filko píše:Je mozne legalne namontovat denne svetla na miesto ulozenia hmloviek? Pre mna su hmlovky uplne zbytocne a tak by bolo skoda nevyuzit miesto ulozenia.
ked ich mas homologizovane tak ano a este ich pravdaze musis mat ulozene na vozidle podla platnych predpisov teda musia byt ulozene v spravnej vyske na vozidle a musia byt funkcne
one world, one dream, one car
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Smrťák »

Ano
Sbohem. :-)
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

H7 led

Příspěvek od kovvalsky »

len pre zaujimavost davam sem stranku mozno ju poznate na ktorej som nasiel dosti zuajimave ziarovky iMax COB LED Leuchtmittel für H7
pridavam link http://www.benzinfabrik.de/de/led-nebel ... chtmittel/" onclick="window.open(this.href);return false;
co som si dokazal vygooglit tak tam pisu ze je to do hmlovych svetiel ale potom som tam nasiel aj ine ziarovky ale nikde nepisu svietivost no ale ked sa tak divam na tie diody co su tam namontovane mohlo by to dosti svietit ale ta cena je vysoka no ale nato postovne na slovensko za 7 euro je neskutocne
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od mad mike »

vy tady furt řešíte denní svícení místo mlhovek, ale mlhovkama můžete svítit jen za mlhy . a u mk2 stejně musíte mít zaplé světla aby mlhovky svítily
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od kovvalsky »

mad mike píše:vy tady furt řešíte denní svícení místo mlhovek, ale mlhovkama můžete svítit jen za mlhy . a u mk2 stejně musíte mít zaplé světla aby mlhovky svítily
puntoX tu riesi to ze on ma denne svietenie osadene namiesto hmloviek ale je blbost prerabat hmlovky za denne svietenie kedze origos hmlovky na fiat punko mk2 su drahe ako svina ako aj kazde ine preto som radi vymenit radsej svetla mas tam denne svietenie a hmlovky ti ostatnu no ale vsetko je o peniazoch
one world, one dream, one car
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Smrťák »

Pokud už mlhovky na autě jsou tak je tam nechat. Hlavně u MK2b .Jenže potom je problém někam jinam ty SPDS dát. Jedině řezat do nárazníku.
Naposledy upravil(a) Smrťák dne 17 čer 2011, 22:59, celkem upraveno 1 x.
Sbohem. :-)
Uživatelský avatar
Hadi79
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 06 bře 2011, 17:46

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Hadi79 »

Ano taky jsem uvažoval o mlhovkách. Ale pak jsem koupil denní svícení a jsem spokojen.
Mám to zamontované na úkor mlhovek už 3 roky a stále funguje.
Mohu jen doporučit.
Přílohy
06032011323.jpg
06032011323.jpg (229.38 KiB) Zobrazeno 4737 x
Uživatelský avatar
Maťo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 279
Registrován: 04 led 2011, 19:54
Bydliště: SK-Orava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Maťo »

Chlapi to čo tu teraz napíšem je síce trochu mimo vašej témy ale fakt si neviem rady. Kúpil som si denné svetlá s DRL a namontoval som ich do predného nárazníku pre Punto II pre 3 dverové do tej šikminy kade sa privádza vzduch pre chladič.Dodržané mám všetky rozmery ale jeden mi vravel že svetlá musia biť namontované vodorovne a ja ich mám šikmo.Nikde v zákone som nenašiel takéto obmedzenie okrem dodržania rozmerov a zapojenia.Prosím vás kto sa v tom vyznáte alebo máte skúsenosti tak mi poradte či ich môžem mať šikmo. Toto je ten nárazník a sú v tej najväčšej diere na prívod vzduchu ku chladiču v tej bočnej šikmine.
Přílohy
Nárazník.JPG
Nárazník.JPG (8 KiB) Zobrazeno 4630 x
Fiat Punto 1,2 8V 5dv. r.2002
Fiat Multipla 1,6 16V r.2001
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Punto05 »

Co není v zákoně to neplatí.
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od liborko »

A k čemu ty světla pro denní svícení jsou dobré? Dá se na tom ušetřit razantně benzín nebo baterka že to už to mají skoro všichni? jezdím do práce denně 50km,vyplatí se mi to? Co tak vídávám tak většinou je to asi jen machrovina,umístění jak se jim zachce..a někteří s tím jezdí i když už je skoro tma a nejsou ze zadu vůbec vidět.A ti kteří jezdí na mlhovkách s parkovačkama ty nemá cenu komentovat (asi nedělali autoškolu a neví k čemu služí mlhovky),na ty by se měli zaměřit policajti.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od kovvalsky »

Maťo píše:Chlapi to čo tu teraz napíšem je síce trochu mimo vašej témy ale fakt si neviem rady. Kúpil som si denné svetlá s DRL a namontoval som ich do predného nárazníku pre Punto II pre 3 dverové do tej šikminy kade sa privádza vzduch pre chladič.Dodržané mám všetky rozmery ale jeden mi vravel že svetlá musia biť namontované vodorovne a ja ich mám šikmo.Nikde v zákone som nenašiel takéto obmedzenie okrem dodržania rozmerov a zapojenia.Prosím vás kto sa v tom vyznáte alebo máte skúsenosti tak mi poradte či ich môžem mať šikmo. Toto je ten nárazník a sú v tej najväčšej diere na prívod vzduchu ku chladiču v tej bočnej šikmine.
ja som to videl namontovane asi uz vsade a vseliako ako sa len dalo takze neviem teraz je tolko toho ze zato policajty asi ani nebuzeruju
one world, one dream, one car
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Punto05 »

Benzín to reálně neušetří. Význam to má u aut ,kde se kurví žárovky a kde je blbý přístup.
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“