problem s cyklovacom

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
majo
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 bře 2011, 16:40

problem s cyklovacom

Příspěvek od majo »

caute,
mam punto1 r.v.95, a nastal problem s cyklovacom, teda skor komplet so stieracmi. Polha prepinaca hore (mali by stierace prebehnut a vratit sa do startovacej pozicie) stierace idu, len pokial drzim prepinac. poloha 1, cyklovac mam bezny chod, poloha dva bezny chod, ano ten tam mam a poloha tri rychly chod, ten tiez bezi.
Vymenil som prepinacie packy a problem sa neodstranil. Jeden elektrikar mi poradil premerat motorcek, ci drzi napatie po zopnuti prepinaca, ale evidentne nedrzi ked po pusteni packy stierace zastanu, a vraj moze byt problem este niekde v nejakom stabilizatore napatia, vraj najaka krabicka so 6 drotmi. Kde je ten stabilizator, respektive poradte co mam spravit aby stierace fungovali tak ako maju. vdaka
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: problem s cyklovacom

Příspěvek od oldoss »

A co ti vlastne nefunguje na tych stieracoch? Trosku sa z toho neviem vysomarit.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: problem s cyklovacom

Příspěvek od straki »

Pokud to dobře chápu tak jediný problem se stěračema máš ten že když přepneš nahoru a pustíš tak ti zůstanou vyset ne?
Jinak ta krabička s 6 ti dráty je na "převodovce" motorku stěračů ale jelikož řeším podobný problém tak toto bylo jediný místo kam jsem se nedostal neboť všechny součástky jsou z druhé strany tý krabičky a ten tišťák tam drží za takový nožky který snímají polohu stěračů (bo co to má za význam) a ty odlomit nemůžeš neboť by jsi problém nevyřešil ba naopak ;-) a mne se teda ty nožky nepodařili odmontovat aniž bych něco potento takže jsem to vzdal :D
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s cyklovacom

Příspěvek od HIISS »

Ahojte..mam taktiez problem s cyklovacom u prednych stieracov:
Ak dam packu do 1.polohy...znamena ze stierace maju raz zostierat..a po nejakom case priklad 1O-15sek..to iste,mne to funguje ale z nicoho nic stierace zacnu vkuse stierat akoby som dal packu nizsie a to do 2.polohy,pricom ich mam stale v prvej polohe,ide to chvilu dobre alebo zle..meni sa to samo od seba,avsak ak mi stierace vkuse stieraju,a pritom ich mam v prvej polohe..a dam ich do O-polohy tak mi zostanu vysiet tam kde sa nachadzali v case ked som ich vypol..nevratia sa do startovacej polohy-pozicii.Viete mi poradit v com moze byt problem,ak mal niekto podobny a sa s tym stretol? Moze byt problem v packe..alebo samotny motorcek? Motorcek som uz raz mal von davnejsie..precistil premastil islo to dobre,ak som teraz zacal castejsie ich pouzivat opat to iste..dakujem
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“