Teplota motoru?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Fe3L
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 30 črc 2010, 20:56

Teplota motoru?

Příspěvek od Fe3L »

Čau lidi, určitě už se to tu řešilo ale nemůžu to najít. Chtěl sem se zeptat na měření teploty motoru v MK1 na přístrojovce. Nevíte někdo jak je to stupňované? Jakože kolik °C je v půlce třeba? A potom, jak moc by se měl zahřívat motor po cca 30km jízdy (prům. rychlost kolem 70-80) ? Děkuju a předem se omlouvám jestli to tu někde už je :)
šPunto MK1 SX 60 1995 =)
Reklama
 

Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od poper25 »

Klasicky by to malo byt zahriate na polovici budika.
Cize v polke by si mal mat 90 stupnov.
V lete po 4 km cca musis mat zohriate na tych 90stupnov.
fiat stilo 1,6 16v
Uživatelský avatar
Fe3L
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 30 črc 2010, 20:56

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od Fe3L »

No já ať jedu 30km nebo 100km rafička se hlodne na čtvrtině a dal nejde, jednou jedinkrát, když sem potřeboval strašně couvat vylezla do půlky ale jinak ve čtvrtce pořád, nevíš kde by mohl být problém? Termostat? Čidlo?
šPunto MK1 SX 60 1995 =)
Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od poper25 »

U kazdeho auta mi to robil termostat :)
Najviac to zistis tak, ze prebehnui sa co ja viem par kilometrov (10km uplne staci na zohriatie)
A zastav a nechaj auto bezat. Mala by sa ti ta rucicka zdvihnut do polky.
V tom pripade to je termostat. Keby bolo cidlo, to by robilo, ze by si mal furt uplne hore rucicku, alebo naopak dole.
Takze na 99,9 percenta termostat.
Ale ked vravis, ze pri cuvani, to znamena, ze skoro pri stati to vybehlo na polku, tak je to termostat.
fiat stilo 1,6 16v
Uživatelský avatar
Fe3L
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 30 črc 2010, 20:56

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od Fe3L »

Taky to tak vidím, časem to musím vyměnit a dám vědět, jinak moc děkuju za radu =)
šPunto MK1 SX 60 1995 =)
Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od poper25 »

Za malicko. :wink:
fiat stilo 1,6 16v
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od straki »

Zdravím.
Mám úpně stejný problém a vím že je to termostat jen nevím zda se ten starý termostat dá opravit či se musí rovnou vyměnit.
A taky se chci zeptat co to bude dělat v létě neboť bych nerad Puňťu uvařil
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
linomaniac
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 03 pro 2010, 14:24

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od linomaniac »

nie, termostat to nebude. tiez mi to robi a mam uplne novy termostat. zahriaty motor ukazuje do stvrtiny, a ked je v strede tak uz spina sahara. problem bude zrejme v riadiacke, ona deli odpor cidla nejakym svojim odporom. aj cidlo mam uplne nove originalne. pri studenom motore mam cca 4500 ohm a pri zohriatom cca 280, sahara spina pri 140 ohm. alebo to moze byt nizkym napatim, ale to neviem zistit. na baterke je 14 V, ale napriklad diagnostika airbagov hlasi nizke napatie
Punto Cabrio S60
Fix
It
Again
Tomorrow
Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od poper25 »

linomaniac


a skusal si ten teromstat vymenit ??? lebo tu uz pises elekttricke veci....
aj na punte mk2 som bol na tom rovnako.
fiat stilo 1,6 16v
jetta18
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 20 kvě 2010, 09:31

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od jetta18 »

Ahoj, připojím se do debaty. Mám podobný problém na mém Paliu. Motor 1.2 44kw rv.2001. Dělá mi to podobně. Teplota vyleze max do 1/4 a v létě nebo když je tepleji a déle stojím,tak vyleze teplota téměř do půlky,kde spíná větrák chladiče. Také jsem si všiml,že třeba v zimě když jsem jel někam dál tak občas teplota(ručička budíka) spadla pomalu dolů,topení méně topilo a pak po nějaké době opět vylezla zpět...už jsem zkusil vyměnit čidlo teploty(mám u tohoto motoru jen jedno - má 4vývody a ovládá pravděpodobně větrák),ale to nepomohlo...mohl by být také problém v termostatu?
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od rossi »

uplně stejný stav.Změřeno digit.tepl. Těsně před 1/4 je teplota na čidle pro ukazatel 80st.při 85 spíná sahara.Na bloku motoru se může ztratit tak 5st.
takže bych to neřešil.Jedině pro klid sundat a posunout rafičku.MK1 1.6 r97
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od Mr.pilot »

je to úplně normální a dělá to každý starý punto.Uvědomte si že je to auto postavený na ježdění po itálii takže tomu nesmí vadit stát třeba 8 hodin na dálnici v koloně při teplotě dálnice 50°C(osobní zkušenost fakt sem to neuvařil,favorit něco podobného nevydržel ani dvě hodiny).Navíc v jižní itálii taky jde narazit na spoustu aut který maj termostaty vyndaný úplně.
jinak tohle téma už se tu řešilo nesčetněkrát
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od 6speed »

Divný :D ,po pár kilometrech mě vyleze ručička skoro do půlky.V létě ve vedrech i půlcenťák nad.
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
Vladimír
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 14 čer 2010, 12:04

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od Vladimír »

u mého předešlého 1,7td se ručička vyšplhala max na 1/4. je pravda že jsem s tím nejezdil daleko ale topilo. Z kraje jsem myslel že bude vadný termostat tak jsem dal nový a uplně stejný. \zbytečně jsem měnil termostat za 18 stovek. Pokud by zrovna po něm někdo toužil stále se mi válí na polici.
Uživatelský avatar
R.J.
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 15 říj 2008, 09:58
Bydliště: Trenčín

Re: Teplota motoru?

Příspěvek od R.J. »

treba dat nové termostaty ale z največšou pravdepodobnostou to bude aj tak ukazovat len do 1/4 budíku proste to tak maju nadstavené aj mne to robilo na mojom punte aj brave
Sporting 1.2 16V - ex
Bravo 1.9 TD100 - ex
Lancia Lybra SW 2.4JTD
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“