Hrkanie pri brzdeni

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
T.omi777
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 30 pro 2010, 11:32
Bydliště: Poprad

Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od T.omi777 »

Zdravim chlapi, potreboval by som pomoct. Pri brzdeni mi nieco hrka od kolies. Robi to pri jemnom zosliapnuti brzdy, kusok kope pedal. S volantom mi vsak netrasie. Hrka to len pri brzdeni, pocas jazdy nic. Mozu to byt zvlnene kotuce? Kamos vravel, ze by to mohol robit aj spodny cap ramena. Vdaka
Fiat Punto Mk2 1,2 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
linomaniac
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 03 pro 2010, 14:24

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od linomaniac »

T.omi777 píše:Zdravim chlapi, potreboval by som pomoct. Pri brzdeni mi nieco hrka od kolies. Robi to pri jemnom zosliapnuti brzdy, kusok kope pedal. S volantom mi vsak netrasie. Hrka to len pri brzdeni, pocas jazdy nic. Mozu to byt zvlnene kotuce? Kamos vravel, ze by to mohol robit aj spodny cap ramena. Vdaka
utrhnutá platnička?

alebo nebolo by lepšie to rozobrať? trvá to 10 minút, nikto odtiaľto tam k tebe nedovidí
Punto Cabrio S60
Fix
It
Again
Tomorrow
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od oldoss »

Tak do pedala kope vacsinou ABS. Ale ako ti uz napisal kolega hore. 10 minutova zalezitost aby si to skontroloval. Takto od PC iba mozme hadat..
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od racer »

jestli má auto ABS a zažils někdy aktivaci třeba na sněhu? jestli to má stejný projevy, tak bude na 90% odrbanej magnetickej kroužek ABS na ložisku jednoho ze zadních kol.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Uživatelský avatar
Janyx
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 17:44
Bydliště: Topoľčany

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od Janyx »

racer píše:jestli má auto ABS a zažils někdy aktivaci třeba na sněhu? jestli to má stejný projevy, tak bude na 90% odrbanej magnetickej kroužek ABS na ložisku jednoho ze zadních kol.

Presne toto mi robi na mojom punte, začalo mi to odkedy som omylom vycuval z garaže na ručnej. Na diagnostike mi len povedali chyba ABS. Auto brzdi stále ABSkom, no po zhruba desiatich minútach zasvieti kontrolka ABS a auto sa zrazu správa úplne normálne, iba že svieti kontrolka ABS.
Je tá výmena magnetických krúžkou náročná? Predáva sa ten magnetický krúžok ako samostatná súčiastka? Neviete náhodou? diki
Fiat Punto MK2 1.2/8v 3dv.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od Karol »

No to musi brzdit dost slabo ked je stale aktivne ABS. Este sa mozno da docasne odpojit elektrohydrauliku ABS :mrgreen: Ked tam nepojde elektrika tak ostane len stara dobra hydraulika, a bude snad brzdit silnejsie.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od racer »

fiat punto II 1,2-8V (44KW)
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od racer »

obvykle se to aktivuje až při závěrečný fázi dobrždování kdy už auto skoro zastavuje, (tak do rychosti 15km/h), jinak to brzdí normálně
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
T.omi777
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 30 pro 2010, 11:32
Bydliště: Poprad

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od T.omi777 »

Dnes to idem rozobrať, včera by som nestíhal. Ten pedál nekope tak silno ako pri ABS, je to o poznanie jemnejšie.
Fiat Punto Mk2 1,2 16V
Uživatelský avatar
kubito
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 263
Registrován: 16 lis 2010, 18:12
Bydliště: Vísky

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od kubito »

zkrouceny kotouce kdyt ti kope pedal...
/F/I/A/T/ Punto GT run on MegaSquirt 2 Extra, Innovate LC-1 wideband, Garrett TB2810, vstřiky Delphi 440ccm, sani Simota, spojka HDS 57, vyfuk 60mm, HKS blow off valve, Walbro 255l/h, EBC, FMIC, 2XXHP

1/4 mile= 14.1s @ 160km/h
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od oldoss »

Janyx píše:
racer píše:jestli má auto ABS a zažils někdy aktivaci třeba na sněhu? jestli to má stejný projevy, tak bude na 90% odrbanej magnetickej kroužek ABS na ložisku jednoho ze zadních kol.

Presne toto mi robi na mojom punte, začalo mi to odkedy som omylom vycuval z garaže na ručnej. Na diagnostike mi len povedali chyba ABS. Auto brzdi stále ABSkom, no po zhruba desiatich minútach zasvieti kontrolka ABS a auto sa zrazu správa úplne normálne, iba že svieti kontrolka ABS.
Je tá výmena magnetických krúžkou náročná? Predáva sa ten magnetický krúžok ako samostatná súčiastka? Neviete náhodou? diki
No zrejme aj ty máš odfajčený ten krúžok na náboji. Väčšinou sa pokazí keď omylom sa dakde na ručnej pohneš čo je tvoj prípad keď píšeš, že si tak vycúval z garáže. To, že ti to už brzdí normálne keď kontrolka svieti je preto, že ABS je odpojené a správa sa to ako klasické auto bez ABS. Samostatne sa ten krúžok meniť nedá treba vymeniť celý náboj. Tie krúžky nové tažko zoženeš jedine, že dakdo by mal starý náboj a z toho by si to prehodil lenže neni to také jednoduché, je tam tepelne zalisovaný a dať ho dole a nahodiť ho na tvoj náboj to chce odvahu a veľa štastia. :wink:
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od Karol »

Ked to trase menej ako ABS, tak by som to asi tipoval na tie krive kotuce. Za pokus by stalo odpojit tu elektrohydraulicku jednotku ABS (aspon jej akcne cleny) (ta kocka do ktorej vedu trubky), trochu ignorovat kontrolky na paneli a spravit skusobnu jazdu, Ak to bude triast, nemoze to byt ABS :)
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
T.omi777
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 30 pro 2010, 11:32
Bydliště: Poprad

Re: Hrkanie pri brzdeni

Příspěvek od T.omi777 »

Clapi boli to kotuce, zbrusili mi z nich 0,5 mm a uz nehrka nic. Dikes za rady
Fiat Punto Mk2 1,2 16V
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“