Stilo MW - srovnání, motor, spolehlivost, výbava atd.

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
niknik00
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 pro 2006, 18:47

Stilo MW - srovnání, motor, spolehlivost, výbava atd.

Příspěvek od niknik00 »

Zdravím příznivce a majitele značky Fiat. Jsem momentálně majitelem druhého vozu Fiat Tempra a uvažuji na jaře o koupi Fiat Stilo ve verzi kombi. Vzhledem k tomu, že jsem neměl možnost se zatím svézt v tomto voze a ani neznám nikoho kdo ho vlastní, tak bych se rád zeptal na pár věcí.
Na jaře mám v úmyslu pořídit Stilo MW a to pravděpodobně s motorem 1,6. Diesel jsem nikdy neměl, takže to je asi důvod proč po něm nekoukám..nic jiného v tom není. Kupodivu jsem si všiml, že diesel se dá pořídit mnohem lépe než benzin a ještě více mě zaráží, že je dokonce za nižší ceny...čím to je? Takže pokračuji.. ročně najezdím cca 12 tis. km a to z 50% vzdálenosti do 20km (do práce), 30% couračky po městě do cca 10km (nákupy), a 20% delší cesty ovšem nikoliv zahraničí, ale jen v Čechách. V několika recenzích jsem se dočetl, že motor 1,6 má být údajně hlučný a motor 1,8 by měl mít velkou spotřebu. Motor 1,9 prý patří také k těm hlučnějším. Mám si tedy myslet, že motory Fiat (ve Stilu) jsou všeobecně hlučné a žíznivé? Rád bych uvítal srovnání pokud tu měl někdo možnost - např. jezdil jsem s Škoda Octavii a ve srovnání s Fiat Stilo.. nebo jezdil jsem s.... a ve srovnání.. jsem měl spotřebu... atd.. Takže dál..Pokukuji po výbavě Dynamic a tady bych uvítal pokud jí někdo má informace o základní výbavě v této verzi ( jen pro upřesnění chtěl bych koupit asi rok výroby 2003-přeci jenom ny mladší nebude). Ovšem může se stát, že vzhledem k ceně nekoupím Dynamic a tak uvítám jakékoliv informace o ostatních verzích... Další info nechám na vás pokud poradíte - obnovující se závady na Stilu ( spojené třeba s konkrétní verzí, výbavou, motorem), všeobecná spolehlivost, jízdní vlastnosti - klady či zápory, doporučení nebo naopak odrazení od určitého typu vnitřku ( mám na mysli udržování, otěry, atd. plastů a látky čalounění). Vím, že z 15 let staré Tempry to bude každopádně skok ať už koupím cokoliv, ale rád si nechám poradit. Díky a zatím se mějte.
PS: pokud bych mohl srovnávat, tak svezl jsem se s VW Golf 4 a a Octavia TDI i benzin a kdyby byl Fiat tak tichý uvnitř a odpružení bylo stejné tak budu náramně spokojený. To byly tvrdší auta - kdyby to bylo jako u Peugeot 406 od r.v. 2002 ve kterém jsem jel, tak budu také spokojený ( měkčí auto). Prostě bych rád tiché auto uvnitř a skvělé odpružení aniž bych cítil díry..kočičí hlavy a v autě se vše neotřásalo..)
Reklama
 

niknik00
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 pro 2006, 18:47

Příspěvek od niknik00 »

PS: jenom pro upřenění a srovnání. Tempra 1,6 , se kterou jezdím ( i ta první) má průměrnou spotřebu za rok cca 7,3litru. Při stejném ježdění jak jsem uvedl výše.
Geeker_cz
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 25 lis 2006, 08:23

Příspěvek od Geeker_cz »

Ja mam cca mesic STilo MW 1.9 (115k) najel jsem neco malo pres 1000km a zatim jenom spokojenost. Drobne vady jsem ale vypozoroval.

1. Obcas povrzava palubovka
2. ve volnobeznych otackach zvysene vibrace celeho vozu
3. pri snizenych teplotach se packa leveho bliknru vraci do zakladni polohy. (ale to je celkem v pohode)
4. po 14 dnech mi odesel starter (oprava 3500,-)
Jinak pokud najedes takto malo nema cenu kupovat diesel, u me to byla srdecni zalezitost ono 115k je nejaka sila. Mel jsem obrovske stesti, na samotne auto za nejakych 235k mam Skywindow, ConnetNAV (ne plus), Nezavisle otevirani okna 5 dveri, a nezavisle topeni coz ted v zime je naprosto uzasne. To je tak asi vse. :D
Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Re: Stilo MW - srovnání, motor, spolehlivost, výbava atd.

Příspěvek od Peto Fiat »

niknik00 píše:Zdravím příznivce a majitele značky Fiat. Jsem momentálně majitelem druhého vozu Fiat Tempra a uvažuji na jaře o koupi Fiat Stilo ve verzi kombi. Vzhledem k tomu, že jsem neměl možnost se zatím svézt v tomto voze a ani neznám nikoho kdo ho vlastní, tak bych se rád zeptal na pár věcí.
Na jaře mám v úmyslu pořídit Stilo MW a to pravděpodobně s motorem 1,6. Diesel jsem nikdy neměl, takže to je asi důvod proč po něm nekoukám..nic jiného v tom není. Kupodivu jsem si všiml, že diesel se dá pořídit mnohem lépe než benzin a ještě více mě zaráží, že je dokonce za nižší ceny...čím to je? Takže pokračuji.. ročně najezdím cca 12 tis. km a to z 50% vzdálenosti do 20km (do práce), 30% couračky po městě do cca 10km (nákupy), a 20% delší cesty ovšem nikoliv zahraničí, ale jen v Čechách. V několika recenzích jsem se dočetl, že motor 1,6 má být údajně hlučný a motor 1,8 by měl mít velkou spotřebu. Motor 1,9 prý patří také k těm hlučnějším. Mám si tedy myslet, že motory Fiat (ve Stilu) jsou všeobecně hlučné a žíznivé? Rád bych uvítal srovnání pokud tu měl někdo možnost - např. jezdil jsem s Škoda Octavii a ve srovnání s Fiat Stilo.. nebo jezdil jsem s.... a ve srovnání.. jsem měl spotřebu... atd.. Takže dál..Pokukuji po výbavě Dynamic a tady bych uvítal pokud jí někdo má informace o základní výbavě v této verzi ( jen pro upřesnění chtěl bych koupit asi rok výroby 2003-přeci jenom ny mladší nebude). Ovšem může se stát, že vzhledem k ceně nekoupím Dynamic a tak uvítám jakékoliv informace o ostatních verzích... Další info nechám na vás pokud poradíte - obnovující se závady na Stilu ( spojené třeba s konkrétní verzí, výbavou, motorem), všeobecná spolehlivost, jízdní vlastnosti - klady či zápory, doporučení nebo naopak odrazení od určitého typu vnitřku ( mám na mysli udržování, otěry, atd. plastů a látky čalounění). Vím, že z 15 let staré Tempry to bude každopádně skok ať už koupím cokoliv, ale rád si nechám poradit. Díky a zatím se mějte.
PS: pokud bych mohl srovnávat, tak svezl jsem se s VW Golf 4 a a Octavia TDI i benzin a kdyby byl Fiat tak tichý uvnitř a odpružení bylo stejné tak budu náramně spokojený. To byly tvrdší auta - kdyby to bylo jako u Peugeot 406 od r.v. 2002 ve kterém jsem jel, tak budu také spokojený ( měkčí auto). Prostě bych rád tiché auto uvnitř a skvělé odpružení aniž bych cítil díry..kočičí hlavy a v autě se vše neotřásalo..)
No to ze motory v stile su hlucne by som netvrdil.Mam 1,6 16v rv 2005 a ten motor do 3000 rpm takmer nepocut.Mozem porovnat napr 1,6 8v 55 kw (made by VW) a oproti tomuto motoru je fiatacka 1,6 tichucka.ALe od tusim MY 06 sa dava do stila 1,6 od Opla.Spotreba je podla jazdy.Ak ides v ramci povolenych limitov tak to ze kol 6,5 litra co je na 1,6 slusne(raz sa mi podarilo ja za 5,8 ale to uz je extrem).Ked sa s tym lieta tak lahko sa dostanes nad 7 l.Povedal by som ze stilo dostaocne makke.Maksie ako moja predosla Brava.Ale to moze byt subjektivny pocit.DAlej interier je kvalitne spracovany.A za rok co na nom jazdim ziadny problem.Pre hladanie dalsich info by som nastivil

Kód: Vybrat vše

WWW.STILO.ORG
tam ti urcite poradia.Vela betproblemovych km :)
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Příspěvek od Peto Fiat »

Ono zalezi aj jaky kus chytis.Niekto ma stale problemy a druhy zas len tankuje benzin,dolieva vodu do ostrekovacov. :?
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
Odpovědět

Zpět na „Stilo“