Predné stierače nevypnú

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Ibike
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 05 kvě 2010, 09:00

Predné stierače nevypnú

Příspěvek od Ibike »

Dobrý deň páni.

Mám taký problém na Punte rv:1997,že predné stierače nevypnú,resp. sa nevrátia späť do východzej polohy a preto musím ručne vypnúť na páčke.
Keď vypnem ručne sa musím trafiť aby som prerušil v parkovaciej polohe,lebo ostavaju na tom mieste ,kde vypnem.
Opíšem činnosť páky stierača.

1.Poloha do hora (pokial držím páčku smerom nahor motorček točí rýchlo,ako náhle pustím páku motorček zastane okamžite v neštandardnej polohe)
2.Poloha vypnutá (motorček netočí)
3.Poloha cyklovača (motorček beží neustále ,po vypnutí páčkou zastane okamžite v neštandardnej polohe)
4.Poloha I.rýchlosti (motorček beží neustále ,po vypnutí páčkou zastane okamžite v neštandardnej polohe) tak isto ako v polohe cyklovača
5.Poloha II.rýchlosti (motorček beží neustále na vyššiej rýchlosti ,po vypnutí páčkou zastane okamžite v neštandardnej polohe)


Poprosím o rady.

Ďakujem..
Reklama
 

xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Predné stierače nevypnú

Příspěvek od xeromax »

mozno nejkay zly kontakt, rozobrat ocistit zlozit vyskusat... uvidime co povie potom
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: Predné stierače nevypnú

Příspěvek od Toti »

Mal som taký istý problém prednedávnom. Vytiahol som motorček a čo je na nom taky maly plošák s relátkom tak tam boli zlé kontakty. Stačilo očistiť tie kontakty a zároven sa aj precínovali niektoré spoje ktoré bolo potrebné pri demontáži odspájokvať. Odvtedy to funguje tak ako má. :wink:
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Ibike
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 05 kvě 2010, 09:00

Re: Predné stierače nevypnú

Příspěvek od Ibike »

To:Toti

Mal som to dolu ten kryt z toho plošáku a 3x nacínovaných kontaktov,ale ako píšeš keď pod tým je aj daké relé ,tak to musím odcínovať.
To relé je cyklovač?Lebo som nikde v interieri nenašiel iba na smerové svetlá pod volantom (modré relé).
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: Predné stierače nevypnú

Příspěvek od Toti »

Treba odcínovať tie tri kontakty ktoré idú vlastne na tie tri zberače. Potom je až možné vytiahnuť ten plošák a tam je relátko. Na tom relátku sa očistili kontakty a odvtedy to funguje, tak si myslím že to bolo v tom. Alebo to mohol byť aj studený spoj v niektorom z tých zberačov lebo nekedy to fungovalo normálne a potom to zas nešlo.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Ibike
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 05 kvě 2010, 09:00

Re: Predné stierače nevypnú

Příspěvek od Ibike »

Jedine tam vidím aj ja chybu lebo páčka a kabelaž je v poriadku,aj motorček ide a ten plošák som ešte neodcínoval,nemal som cínovačku.
Cez vikend sa pozrem nato,budem múdrejší.
Dik za radu.
Ibike
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 05 kvě 2010, 09:00

Re: Predné stierače nevypnú

Příspěvek od Ibike »

Tak páni rozobral som to odcínoval,vadné bolo to relátko ,vynutie cievky bolo prerušené.
Rozobral som zadné stierače ,odcínoval odtial také isté relé a nacínoval na predný motorček stieračov.
Teraz predné idú ako majú a zadné su nefunkčné.
Dnes som kúpil z hruba podobnej velkosti to relé 20A za 2€.Cez vikend sa pokúsím nacínovať na ten plošák zadného motorčeka,je tam dosť miesta aj pre väčšie relátko ako na predných ,kde sú nacínované súčiastky cyklovača.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Matte
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 23 pro 2009, 11:18
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Predné stierače nevypnú

Příspěvek od Matte »

pomoc ... poradte ... dá sa niekde kúpiť tá cievka na relé predn. stieracov?
alebo ako sa to da opravit? lebo tiez mam prerusene vynutie cievky a neviem ako to mam opravit ... diky
Obrázek
Punto MK1 1,7D 42kW r.v. 96
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“