DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od Banshee »

Zdar riešim dilemu chcel by som nejak vyladiť zvuk vzadu vpredu mám už komponentové repro je to dostačujúce až to prehlušuje repro vzadu ktoré mám ešte od série. Hovorili mi že keď dám dozadu nejaké ovály do plata tak to bude stejnaké že to skoro ani nebudem počuť,že keď chcem ešte zvuk zvýrazniť pomôže subák. Poraďťe mi prosím vy, ak ste už taký problém riešili.
Vopred vďaka!
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Reklama
 

Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od HIISS »

Nesom v tom macher,az tak obsirne hudbou som nepresiel.Ale tak boli casi ked som zacinal..a ked som mal len vpredu prv repro,potom aj vzadu,potom kvoli reklamacke len vzadu alebo vpredu,a potom vsetko doplnil aj subac.
Moj nazor ten si myslim ze mi da kazdy za pravdu,dobre repraciky dopredu..urcite kompa,a vzadu nesu potrebne,nebudes ich vpredu nijak pocut ak vyrovnas hlasitost predok aj zadok,jedine ze das zadok hlasnejsie ale potom to sa chujovo pocuva,takze stacia dopredu repraky nejake kompa,a bass z repra neni ako bass z subacu,takze urcite nejaky subak ked len slabsi a bohato postaci..rozdiel pocitis,repraky daju len taky papierovity bas,urcite nejake plato z dreva-MDF-ka..aby sa netraslo..a si trocha vytvoril ozvucnicu vzadu v kufri.
Dozadu davat repro je len taky doplnok,a ak nosis ludi vzadu nech lepsie pocuju..a ked otvoris kufor vzadu a stojis prinom ze to lepsie prichadza hlasovo inac ako vodic iba by si aj zabudol ze mas napr ovaly vzadu.Ja mam na predaj teraz subwofer aj so zosilovacom ak by si chcel nahodou..vsetko je funkcne..a ako nove..znacka JBL..to len tak okolo misy..neviem ake mas plany..mozno by ta zaujalo..je to slabsia zostava..ale hrala uspokojivo...Rozdiel pocitis urcite..ide to aj od velkosti auta,ci ho mas vytlmene ake silne su plechy..a rozne okolnosti
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od peta.smolik »

Já sem taky myslel že dám subwoofer ale nakonec sem si nechal poradit u profíků a dal sem do plata ovály 6x9 a můžu říct že to hraje super a kde kdo myslí že ten woofer tam někde fakt je jak to hraje :lol: Ale na těch oválech nesmíš šetřit... mám JBL GTO 927 dvoupásma se seříditelnou a vypínatelnou výškou Mám je rok a půl a sem fakt spokojenej
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od phaeton_esc »

Já mám stejný jako peta.smolik, akorát delší dobu. Mě osobně (tzn. tobě třeba ne) vyhovují naprosto, subwoofer bych nechtěl hlavně z toho důvodu že zabírá moc místa - takhle jsou bedny v platě (dělal jsem ho MDF desky) a stále můžu využít (už tak) malý kufr. Hrají dostatečně kvalitně, když pořídíš nějaké lepší do přístrojové desky, nebo do dveří a pohraješ si s faderem na rádiu, tak máš ozvučení auta v podstatě vyřešený. Rozhodně bych se nebál toho že nebudou slyšet, když dám "volume do prava" tak se klepou okna :lol:
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od lemon »

to, že woofer zaberá vela miesta nemusí byť vždy pravda (ilustačné foto dole). Ovály zahrajú na 99% prd, teda aspoň mne osobne to absolútne nevyhovovalo (počul som to v kamarátovom aute, ktorý hovoril že má super tutti-frutti ovály ktoré hrajú dokonale). Neviem čo očakávaš od hudby, aké máš rádio, aké repro si dal dopredu, či máš vytlmené dvere (základ kvalitnej muziky), či ich máš zavesené na zosilovači, či ich plánuješ zavesiť na zosilovač, atď atď. Ak nemáš obe ruky lavé, tak si dokážeš zalaminovať woofer do bočnice, a zaberie ti to z kufra asi 10cm. Dáš tam nejaký 8" (20cm) woofer (ja mám v aute momentálne Audio System HX08SQ a som maximálne spokojný) a hráš jak drak :D
:arrow: spomínané ilustračné foto:
Obrázek
alebo klikni na moj podpis, otvor si moju tému, a pozri ako som ja vyriešil miesto v kufri vs. woofer (úplne na konci témy)
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od kovvalsky »

ALEBO dalsia moznost kupit subwoofer ktory je ultra tenky napriklad taky vyraba pioneer, infinity a sencor ine znacky som zatial nevidel stoji to okolo 150 euro a hore da sa dat pod sedadlo dokufra kam kolvek ma asi 10 cm na vysku a mozem povedat ze je to super ja som taky mal ale pokazil sa ale znova planujem nieco take kupit
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od lemon »

kovvalsky: čo z toho, keď sú tie woofre tenké, keď potrebujú cca 15 litrovú ozvučnicu? Myslíš si, že narveš 15 litrov pod sedadlo? A woofer Sencor? :lol: to radšej debnu s náradím nosiť v kufri :lol:

edit: jáj, asi myslíš tieto aktívne boxy (napr. http://www.ahifi.cz/aktivni-subwoofer-a ... -1000.html" onclick="window.open(this.href);return false; ), no tak tie hrajú asi tak, ako vyzerajú - na h*vno :lol:
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od kovvalsky »

nemyslim si ze hraju na hovno mal som pioneera a hral vyborne zase mal asi 80 rms ale pokial nechces robit rachot na celu cestu v aute bol paradny vsetko krasne ozvucil bez zbytocnych otrasov len basy
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od peta.smolik »

Souhlasím s tebou ty plochy subwoofery nejsou špatný a nehrajou špatně a taky úspora místa je značná...
Pokud si chceš jen zdokonalit zvuk v autě a vychutnat si lepší basy ale zároveň ušetřit místo tak o plochým subwooferu přemejšlej)))
Ale pokud chceš dunícím autem oslňovat hlavně svoje okolí a chceš bejt prvně slyšet než vidět tak na to ten plochej není)))
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od HIISS »

Podla mna skoda penazi davat do plocheho subwofera ktory neni bohvie co,radsej ich investovat rozumnejsie do niecoho ineho alebo kupit daco normalne ked len slabsie a co ma normal ozvucnicu
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od lemon »

ale no tak, chlapci, ak sa vám páči zvukový prednes tých plastových plochých "woofrov", to si môžte dať do auta Tesco Boom Box. Zvuk podobný, cena diametrálne odlišná. Za 7t Kč kúpiš niekolkonásobne kvalitnejšiu pasívnu zostavu (woofer + zosík).
Prečo by mal kupovať drahú hudbu na "ozvučenie celej ulice"? Mám drahú hudbu, ktorá nemá napísaných 7481W RMS. Mám drahú hudbu preto, že som proste náročný poslucháč. Tak tu zas nehádžte ludí, čo majú v aute hudbu do jedného vreca. Nie každý si tam nad*be zostavu Toxic 10.000W (za 120€ dokopy) a búcha jak retardovaný.
dubi
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 250
Registrován: 17 bře 2011, 21:40
Bydliště: Bernartice(near Písek)

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od dubi »

Jak jsou na tom s kvalitou Ravelandy?
http://www.electro24.cz/subwoofery/" onclick="window.open(this.href);return false;
Do kufru by mi to asi stačilo, nebo se mám týhle značce radši vyhnout a koupit něco staršího kvalitnějšího? V palubce mám nový repro boschman a dozadu bych radši sub než ovály...
G1-->Punto(Prodáno)-->Corsa
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od phaeton_esc »

Imho to bude hrát daleko líp než nějakej Raveland a rozdíl pár stovek se dá přežít ;) http://www.ahifi.cz/subwoofery-slevy-akce-vyprodeje/" onclick="window.open(this.href);return false;
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
dubi
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 250
Registrován: 17 bře 2011, 21:40
Bydliště: Bernartice(near Písek)

Re: DILEMA-Plato s repro alebo subwoofer?

Příspěvek od dubi »

Jo, už jsem si o tý značce něco přečetl na TF. Asi radši ještě počkám... :)
G1-->Punto(Prodáno)-->Corsa
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“