HELP - Vybíjení autobaterie

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
diablik
Znalec
Příspěvky: 715
Registrován: 05 úno 2010, 12:50
Bydliště: Bratislava

Vybyta bateria

Příspěvek od diablik »

Caute..mam punto 1.7td,51kw,r.v.97,...
odkedy je zima mi to horsie startuje,ale za posledne mesiace sa mi uz 2x vybyla baterka...dam auto dogaraze a vsetko je ok..moze byt,ze ma zima nejaky vplyv na starter,alebo tak nieco?...dik
Obrázek
Punto 1.7 TD ELX , r.v.97 , 51kw
Diesel forever
Facebook >> Peter Siekel
Reklama
 

Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Vybyta bateria

Příspěvek od straki »

diablik píše:Caute..mam punto 1.7td,51kw,r.v.97,...
odkedy je zima mi to horsie startuje,ale za posledne mesiace sa mi uz 2x vybyla baterka...dam auto dogaraze a vsetko je ok..moze byt,ze ma zima nejaky vplyv na starter,alebo tak nieco?...dik
Zima má hlavě velký vliv na baterku neboť se rychleji samovolně vybíjí (sry nevím jak se to píše z češtiny jsem tak tak prolezl :D ) a hlavně motor prochladne včetně nafty a pokud vím tak punta nemají ohřívač paliva tudiž to znamená že pokud baterka už něco pamatuje tak není schopná vyvinout dostatečně velký startovací proud a tudiž ti to blbě točí. Skus změřit hustotu elektrolitu a kouknout se zda není zakalený pokud je tak se ti rozpadají ocelový desky a baterka brzo pujde do kytek.
Pokud tu baterku nemáš starší jak 3-4 roky tak si s tím skus sjet do autobateriovýho servisu bo prodejny kde jsou schopný ti změřit hustotu, zakalenost baterie a dobíjení.
Jelikož jsem měl stejné problémy jako ty ale + nedostatek financí tak jsem si koupil startovací spray který celkem pomohl ale baterka byla natolik v riti že jsem stejně musel koupit novou
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Zuborova
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 18 dub 2011, 09:44

Vybíjanie baterie

Příspěvek od Zuborova »

Chcem sa spýtať na taký malý problém,mám Fiat Punto a neviem prečo sa mi samovolne vybíja bateria dobijem ju a potom sa mi pustupne za nejaký čas zasa samá vybije.Je nová a neviem prečo mi to robí ,všetko mám vypnuté, neviem čo stým mám robiť. :roll:
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Vybíjanie baterie

Příspěvek od Karol »

Daj medzi kabel a baterku ampermeter povedme na rozsah 10 A a meraj kolko tadial ide. Ak to vybija povedzme 300 mA je to uz poriadne vela. Potom nechaj pripojeny ampermeter a odpajaj jednotlive okruhy poistiek. Kedy klesne prud na nulu, tak to je obvod ktory to vybija. Uz len treba zistit co je na ten okruh napojene. Tak toto vyskusaj a daj vediet.

Moze sa stat, ze to vybija nieco co je istene poistkami v motorovom priestore, pripadne neistene, ale v prvom rade by som skusil poistky v kabine.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Vybíjanie baterie

Příspěvek od mad mike »

Zuborova píše:Chcem sa spýtať na taký malý problém,mám Fiat Punto a neviem prečo sa mi samovolne vybíja bateria dobijem ju a potom sa mi pustupne za nejaký čas zasa samá vybije.Je nová a neviem prečo mi to robí ,všetko mám vypnuté, neviem čo stým mám robiť. :roll:

PŘESUNUTO
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od Karol »

co je presunute ? bateria ?

alebo prispevok ? a ak ano, tak kam ? asi nikam, lebo by to tu bolo napisane ze kam je to presunute. Ako mam poradit ked nevidim dalsie prispevky ? hruuuuza
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od racer »

tyhle postupy jsou pěkný, ale od tý doby co se dávaj do aut řídící jednotky na který je napojený všechno, tak ve většině případů k ničemu. mě to bere přístrojová deska F53 a řídící jednotka F1. všechno funguje. já to před 2 roky vzdal a vyřešil odpjovačem baterie.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od mad mike »

Karol píše:co je presunute ? bateria ?

alebo prispevok ? a ak ano, tak kam ? asi nikam, lebo by to tu bolo napisane ze kam je to presunute. Ako mam poradit ked nevidim dalsie prispevky ? hruuuuza
duplicitní téma uživatele zuborova + tvoje odpověd byla přesunuta sem do tohoto desetistránkového tématu o vybíjení baterie :roll:
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
markus48
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 dub 2010, 11:57
Bydliště: Košice - Praha

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od markus48 »

vie mi niekto poradit ako odmeram odber z baterky ked mam podozrenie na nejake stratove prudy
Punto MK1 55S 1,1 40kW 3dv. r.v. 1996
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od racer »

Zavřít všechny dveře, vypnout všechny spotřebiče, odpojit (-) pól baterie. Vzít multimetr, na odpojený (-) kabel auta dát (+) multimetru a na (-) pol baterie (-) multimetru. Nastavit měření napětí ( největší rozsah a potom postupně dávat menší rozsahy). Když naměříš vysokou hodnotu, tak je něco špatně, potom musíš vytahovat jednotlivě všechny pojistky a při každým vytažení naměřit odběr. Když odběr klesne, tak je chyba na obvodu, kterou jistí přislušná pojistka. Jestli jsou všechny jištění obvody ok, tak bude chyba na nejištěnym (startér, alternátor)- postupně odpojit, naměřit, když klesne je chyba tam.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
leon
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2012, 11:10

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od leon »

Ahojte, čítam diskusiu o baterke a mám podobný problém, namontoval som autorádio, cca asi po mesiaci a pol mi vybilo batreku (úplne k.o.). Keďže mala 4 roky, kúpil som si novú a po mesiaci bola v prdeli...total vybytá, reklamoval som ju, dobili ju a popri tom mi premerali odber. Zistilo sa že mám vysoký odber pri vypnutom a odstavenom aute. Ak ju odpojím + a zas pripojí (chcem niekam ísť) naštartuje na prvykrát a je všetko ok. Kebyže ju nechám zapnutú po pár dňoch ju vybije - bude to autorádiom? múže mať taký odber pri odstavenom aute? v čom môže byť problém?
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od intel_sk »

leon:vysoky odber asi nie ale spatne to mas zapojene...ked ze po odpojení ti auto startuje v pohode.
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
leon
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2012, 11:10

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od leon »

To si myslím aj ja, že je problém v zlom zapojení...keďže po pripojení baterky štartuje v pohode, skúsim to pozrieť a uvidíme :-))) snáď pomôže.
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od racer »

spíš vnitřní odpor. v lepším případě pomůže zapojení na klíček, v horším kdy to bude brát i pamět musíš i pamět hodit přes klíček (při každym zapnutí zapalování musíš naladit) nebo vyměnit radio.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: HELP - Vybíjení autobaterie

Příspěvek od skybar »

Tiež mi to robí rádio,keď ho odpojím tak je všetko OK!
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“