Help:voda v aute po daždi

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
rmfiat
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2007, 11:20
Bydliště: Ruzomberok

Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od rmfiat »

Zdravým vás.Mam taký problém,v punte 1 mám vždy po daždi mokro na vodičovej a spolujazdcovej strane na podlahe auta pod kobercom tie tlmiace filce s lepenkou.Pozeral som aj predné sklo, tlmiaci tapacír vpredu z vnútra ale tam je všetko suché.Voda je len na podlahe a tečie niekde z predku podlahy auta.Nie je to vela vody ale ide mi to na nervy ked mi zateká voda do auta a neviem zkade.Dakujem Vám za rady :(
Reklama
 

Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od Mr.pilot »

polejvej to hadicí a koukej kudy teče.
jinak z vody na podlaze si nic nedělej já mám v cabriu pravidelně mokrý sedačky
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Uživatelský avatar
karelsoucek
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 úno 2009, 22:52
Bydliště: Jihlava

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od karelsoucek »

Podívej se v tunelu na odtokový hadice, budou pravděpodobně ucpané.(mezi motorovým prostorem a kabinou- je tam motorek stěračů a pylový filtr).
Karel Jihlava
Fiat Punto Cabriolet 1,2 16V 85
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od Matto »

ako píše karelsoucek, skús sa naprv pozrieť na prepážku medzi motorom a kabínou( odmontuješ stierače a potom celý ten čierny plast), či Ti tam nestojí voda a nepreteká cez miesto pre pelový filter(ale to by si mal asi aj problémi z motorčekom stierača), ak tam bude všetko v poriadku, tak bude najlepšie vybrať/ odhrnúť vpredu koberec a nech Ti to niekto polieva vodou a Ty pozorne sleduj odkial tá voda tečie.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
rmfiat
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2007, 11:20
Bydliště: Ruzomberok

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od rmfiat »

Tie odtokové kanále sú čisté mal som to odobraté,a vyčistil som to.Koberce som odhrnul a vpredu sú na podlahe dva vývodové kanále smerujúce k sedačke a odtial som vydel slzyť vodu ktorá stekala po podlahe.Ide to z priestoru ako sú pedále a tam kde má spolujazdec nohy.Len neviem kade sa tá voda tam dostáva.Dakujem
Uživatelský avatar
Matte
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 23 pro 2009, 11:18
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od Matte »

ja som mal chvilu tiez ten problem a hlavne ked velmi prsalo a ked som siel na aute, voda mi tiekla na miesta spolujazdcovych noh a mne tam, kde mam pedale ... odmontoval som stierace a plastovy kryt a v miestach kde mam motorcek stieracov a pel filter som mal plno vody... mal som upchate odtokove kanaliky na odtok dazdovej vody z toho priestoru do motoroveho priestoru ... vycistil som to (bol tam strasny sajrajt) a uz s tym nemam problem ... akurat tym, ze bol aj motorcej pod vodou, mi teraz blbne motorcek prednych stieracov ....
Obrázek
Punto MK1 1,7D 42kW r.v. 96
efe11
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 kvě 2011, 13:31

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od efe11 »

rmfiat píše:Zdravým vás.Mam taký problém,v punte 1 mám vždy po daždi mokro na vodičovej a spolujazdcovej strane na podlahe auta pod kobercom tie tlmiace filce s lepenkou.Pozeral som aj predné sklo, tlmiaci tapacír vpredu z vnútra ale tam je všetko suché.Voda je len na podlahe a tečie niekde z predku podlahy auta.Nie je to vela vody ale ide mi to na nervy ked mi zateká voda do auta a neviem zkade.Dakujem Vám za rady :(
mne to tiez robi po lepsom lejaku ale len na mieste u spolujazdca a vzdy to tecie od spodu z ventilatora co fuka na nohy a tiez nechapem kade sa ta voda tam dostane
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od Karol »

pod tou mriezkou stieracov je vstup nasavania vzduchu pre vzduchotechniku. Je mozne ze ked je odtok vody odtial zapchaty, tak hladina stupne natolko, ze cez toto sanie to preteka az do vzduchotechniky a kedze ta nieje vodotesna, tak to kvapka z ventilatora alebo niekde z potrubi.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od Karol »

tak isto to mozu byt rozne gumove kablove prechodky v tej oblasti, treba proste zabezpecit aby sa tam trvalo nedrzala voda teda vycistit odtoky a bude pokoj
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
efe11
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 16 kvě 2011, 13:31

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od efe11 »

Karol píše:pod tou mriezkou stieracov je vstup nasavania vzduchu pre vzduchotechniku. Je mozne ze ked je odtok vody odtial zapchaty, tak hladina stupne natolko, ze cez toto sanie to preteka az do vzduchotechniky a kedze ta nieje vodotesna, tak to kvapka z ventilatora alebo niekde z potrubi.
aha takze ten cierny plast musim zhodit dole .....
miklas
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 04 čer 2011, 20:56

Re: Help:voda v aute po daždi

Příspěvek od miklas »

Mal som taký problém a nakoniec ta voda tiekla okolo čelného skla. Bolo zle nalepené. Neviem či tvoje okno je lepené alebo v gume. Oskušal som to kompresorom. Z vnutornej strany som pištolou fukal vzduch okolo okna a ked som natrafil na dierku, z vonku sa začali robiť bublinky. Ale predtým som skušal to čo ti radia ostatný.
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“