Strieknutie spätných zrkadiel do farby auta

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Strieknutie spätných zrkadiel do farby auta

Příspěvek od Banshee »

Nazdar,
Chcel by som sa opýtať na Váš názor. Chcel by som dať späťáky do laku vozu nech to trošku vypadá pretože tie čierne sú priam hrozné :D Skúšal som aj zohnať hotové z nejakého búraného ale to je asi tak snadné jak nájsť nárazník s ostrekovačmi na MK1 :D
Kamoši mi hovorili že lakýrnici ma s týmto pošlú doprďele že oni sa s takými malými dielmi nezaoberajú. (a u Punta sú tie zrkadielka dosť malé)
Takže mi asi nezostane nič iné než len pekne namiešať farbu podla kódu a strieknuť. Myslíte, že to pôjde v ´´samodomo´´ podmienkach? Ako postupovať, musím komplet zrkadlá rozobrať alebo to stačí tak že obalím blízky priestor s handrou a streknem ich priamo na aute?a dať na to potom ešte aj vrstvu laku? Mám obavu že po čase sa to bude šúpať...Tak díky za rady od tých čo to už majú za sebou.
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Strieknutie spätných zrkadiel do farby auta

Příspěvek od oldoss »

Na tvojom mieste by som behol za nejakym lakirnikom a dal mu to spravit ako fusku. Ja neviem das mu za to 30-40ecok a budes to mat kapanek lepsie spravene. Tiez som takto postupoval ked mi nejaky dobrak odtrhol celu krytku palivovej nadrze s uchytom. Spravili mi to za 10 eur a celkom spokojnost. Mozno neni ten odtien uplne presny ale tak zily mi z toho netrha.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: Strieknutie spätných zrkadiel do farby auta

Příspěvek od bobas »

pokud to chces delat sam,tak to urcite sundej z auta, kup si malirskou pasku, zaklad na plasty, plnic, barvu si nech namichat,pokud mas metlu,tak i lak...

nastrikas ,tam kde potrebujes zaklad na plasty,nechas uschnout,pak plnic,barvu a lak...a mas to hotove :-D
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: Strieknutie spätných zrkadiel do farby auta

Příspěvek od pepaxx »

tak tak..zhodiť s auta nie je to až take hrozne,a vypač s toho aj zrkadlo(alebo ak máš kritky tak len tie vylupni)
potom daj zaklad na plasty
plnič, jemne prebrus ak by sa ti nezdalo daj ešťe raz plnič
a potom metalizu.....a nakoniec nejaky dvojzložkovy lak aby to bolo trošku odolne voči kamienkom


ale do tej lakovne ak maš kohosi známeho je to najlepšie riešenie....ale tak čo som sa ja pýtal raz tak za speták 40€ a to komplet odstrojený.

male veci nalakuješ kludne aj doma ja som si na mk1 dolakovaval prahy, klučky, zadnu lištu nad špz a v pohodičke, tiež som to mal ale všetko dolu z auta neuznavam take tie lakovačky že lakujem iba čo sa vidi

ale na kapotu, blatnik ...to by som si netrufol...na to treba už aj box na lakovanie s odsavanim

a ak sa trošku netrafia do namiešania farby na speťakoch to určite ani nezbadaš ako hovori kolega na tej kritke ktora je na nadrži si to možno po čase všimneš ale na speťakoch ee
Lucky
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2011, 18:04

Re: Strieknutie spätných zrkadiel do farby auta

Příspěvek od Lucky »

Banshee píše:Nazdar,
Chcel by som sa opýtať na Váš názor. Chcel by som dať späťáky do laku vozu nech to trošku vypadá pretože tie čierne sú priam hrozné :D Skúšal som aj zohnať hotové z nejakého búraného ale to je asi tak snadné jak nájsť nárazník s ostrekovačmi na MK1 :D
Kamoši mi hovorili že lakýrnici ma s týmto pošlú doprďele že oni sa s takými malými dielmi nezaoberajú. (a u Punta sú tie zrkadielka dosť malé)
Takže mi asi nezostane nič iné než len pekne namiešať farbu podla kódu a strieknuť. Myslíte, že to pôjde v ´´samodomo´´ podmienkach? Ako postupovať, musím komplet zrkadlá rozobrať alebo to stačí tak že obalím blízky priestor s handrou a streknem ich priamo na aute?a dať na to potom ešte aj vrstvu laku? Mám obavu že po čase sa to bude šúpať...Tak díky za rady od tých čo to už majú za sebou.
Já zašel k lakýrnikovi 200,- Kč za jeden kryt chtěl to je cca 8 euro za jeden kryt, kupoval jsem si nové kryty na to a ted jen nevím jak to vyměnit za ty přestříkané... Nevíš jak se dají sundat ty kryty ?
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: Strieknutie spätných zrkadiel do farby auta

Příspěvek od Banshee »

No aspoň čo som ja pozeral tak celý späťák je v celku nejavil sa mi tam žiaden kryt...ak sa mýlim opravte ma...
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“