kontrolka vstřikování

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Šedek
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011, 06:20

kontrolka vstřikování

Příspěvek od Šedek »

Ahoj všem. Mám punto 1.1 Zničehonic, když chci nastartovat motor, mi nezhasíná kontrolka vstřikování.Motor chytne,ale běží jak na dva válce. Čerpadlo slyšim, že dává a u klapky benzín taky je. Celej den jsem jezdil, pak na 5minut vypnul motor a když jsem znovu nastartoval, už to dělalo a nemůžu na nic přijít. Nemáte někdo nějakou radu? Díky Šedek
Reklama
 

kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od kkristian »

zapalovacia cievka? kazdopadne diagnostika by ti snad povedala viac...
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Uživatelský avatar
dusan.dd
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 02 pro 2008, 08:35
Bydliště: Ružiná okr.LC

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od dusan.dd »

ja som mal podobný problém a na chybe bol prepálený sviečkový kábel
Fiat Punto 1.2 16V 3D,r.v.2004
Uživatelský avatar
R.J.
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 15 říj 2008, 09:58
Bydliště: Trenčín

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od R.J. »

zapalovacie cievky, káble, sviečky. stáva sa to dosť často ale žiadna tragédia vymenit to zvladne aj menej skúseny šofér ak môžem poradit k sviečkam taliani su na ne haklivý tak jedine NGK
Sporting 1.2 16V - ex
Bravo 1.9 TD100 - ex
Lancia Lybra SW 2.4JTD
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od peta.smolik »

Hmm NGK... To je jen nafouknutá bublina... Netvrdím že nefungujou ale stejně dobře a možná lépe fungujou BRISK řada EXTRA Používám je 10 let a bez problémů... samozřejmě že né jednu sadu)))
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od Karol »

K teme : diagnostika by povedala preco sa kontrolka rozsvietila, najskor ide o kable, sviecky alebo cievky.

Pohravam sa s myslienkou vyskusat Brisk ale tie s kruhovou elektrodou co maju dlhu povrchovu iskru. Neskusal ich uz niekto ? Druha vec je ze ako sa prejavi rychlejsie horenie zmesi ked predstihova mapa je fixna. (OK, mozem menit predstih zapalovania o konstantu posunutim senzoru otacok :D)
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od punťas hgt »

Karol píše:K teme : diagnostika by povedala preco sa kontrolka rozsvietila, najskor ide o kable, sviecky alebo cievky.

Pohravam sa s myslienkou vyskusat Brisk ale tie s kruhovou elektrodou co maju dlhu povrchovu iskru. Neskusal ich uz niekto ? Druha vec je ze ako sa prejavi rychlejsie horenie zmesi ked predstihova mapa je fixna. (OK, mozem menit predstih zapalovania o konstantu posunutim senzoru otacok :D)
Na svojem HGT mám ty Brisk Premium ZC/ZS http://www.brisk.cz/page.php?page=2800" onclick="window.open(this.href);return false; a můžu říct, že jsem s nima max. spokojený.
Šedek
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011, 06:20

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od Šedek »

Díky za rady. Přemýšlel jsem, kupodivu :) , a zkusim se podívat na cívku, protože zvukově to jde na dva válce. Dám vědět.
bedom
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2011, 13:28

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od bedom »

Povodne som mal este dvojkontaktove NGK, pred tyzdnom do puntasa sli 1 kontaktove championky RA4HCX a auticko lieta uplne v pohode.
PUNTO II; 1,2 16v ELX; 2oo1 :-)
boban4
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2011, 08:04

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od boban4 »

Ahojte mám podobný problem, že auto punti 1,1 benzin za studena naštartuje a všetko ide v pohode a niekedy za tepla kontrolka vstrekovania nechce zhasnuť a motor naskočí ale ide len na dva valce. Vymenil som nove káble, sviečky a ešte aj alternátor ktorý mi taktiež odišiel. Tak neviem čo by to mohlo robiť.
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od hanzs »

boban4: no asi taky civka - to se stava, ze pruraz na civce se projevi, az kdyz je zahrata...
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
boban4
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2011, 08:04

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od boban4 »

No tak dnes som aj vymenil jednu cievku dúfam, že to už bude ok. Zatial kontrolka zhasla uvidime či nebude robiť šarapatu keď bude teply motor.
Šedek
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2011, 06:20

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od Šedek »

Tak jo, lidi, byla to cívka. Nejdřív jsem změřil sekundární odpor, který má být 6,6 kOhm až 8,1 a bylo tam jen 5,2. Pak jsem vyndal konektor cívky a chovalo se to stejně. Prostě na dva válce. Koupil jsem novou cívku a přece jen ve mě byla malá dušička, aby to bylo tim. BYLO. Uf. Takže díky všem za radu.
Novo
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 03 črc 2011, 17:36

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od Novo »

Zdravim páni
mam podobny problem ako vy
mam punto 1,8 HGT 1999 r.v
pred nedavnom som umyval motor odrbalo mi alternator a sviecky, vsetko som vymenil ale auto ide za studena na 3 valce nieje to ani svieckami ani zapalovacou cievkou neviete mi poradit dakujem
PS: ako nahla sa motor zohreje ide na 4 valce a dal som to prerobit na LPG a ako nahle to prepne tak auto ide ako nove
LPG mam 3 tyzne
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka vstřikování

Příspěvek od punťas hgt »

No ne nadarmo se říká, že když se umývá motor, má se nechat pořádně vyschnout. Zkus to hodit na diagnostiku, jestli ti to řekne víc. Jinak co ty svíčky-jak víš, že to není svíčkama??? Pokud ti diagnostika nic neřekne, pak asi prozkoumat každý konektor......
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“