MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
outofmoney
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 27 srp 2010, 18:01
Bydliště: Hlohovec (SR)
Kontaktovat uživatele:

MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od outofmoney »

Caute, tak podelim sa aj ja so svojou striebornou strelou :D
Som hrdym majtelom auticka fiat punto 1 55,r.v. 1997, 1.1l, 40kW, seda metaliza. Mám ho asik 3 mesiace a je to moje prve auticko. Paci sa mi ako vypada aj ako jazdi. Som dost nenarocny a na predpisovu jazdu mi auto plne postacuje :). Nie som velky tuner ale par drobnosti sa od kupi uz zmenilo. Ako prve som riesil vymenu budikov aby som mal otackomer a merac teploty chladiacej kvapaliny, potom som z vrakaca zohnal za bagatel predne biele smerovky, original z obchodu potom biele bocne smerovky. Na inzerate som zohnal stredovy panel komplet a s nim som kupoval aj novu manzetu riadiacej paky. Dokupil som aj tretie brzdove LED svetlo, ktore je umiestnene v interieri nad platom.
Obrázek
Na prelome jar/leto chystam poriadnu udrzbu co zahrna vymenu rozvodov, oleja, olejoveho filtra a zadnych tlmicov, mozno aj silentblokov. Auticko ma nieco cez 98000km a myslim ze to moze byt aj pravda, podla interieru a celkoveho spravania motora. Spojka je dost tuha ale zvykol som si. Vymenu si myslim zatial netreba.
Vdaka svojej iniciative vymenit si budiky som zostil, ze mam stale otvoreni chladiaci okruh, comu bol na vine termostat. Ten som vymenil. Potom zacal presmykovat remen na alternatore - tiez som ho vymenil. Pred vcerom som nechal nabijat baterku mimo auta 24h a podolieval som destilku. Na auticku sa nejazdi kazdy den lebo neni na benzin ale tych cca 400km mesacne spravim. Co som sledoval spotrebu tak som priblizne niekde medzi 6-7,5l/100km co si myslim ze je dost dobre pretoze vacsinou jazdim kratke trasy. Interier som si sprijemnit este beznymi doplnkami ako je drziak na mobil a teplomer vonkajsej/vnutornej teploty s hodinami. Radio bolo v aute od kupi. Hra dobre ale nejde radio :D. Co uz, aspon ze cd-mp3 a usb-kluce cita dobre. Dalej mi nefunguje ostrekovanie piatych dveri ale stierac ide dobre.
Obrázek
Auto nema elektricky ovladane okna ani cetralne zamykanie ale pravdu povediac mi tieto vecicky vobec nechybaju.
Co sa týka historie auticka, tak z papierov viem ze bolo dovezene zo zahranicia v 2006 roku a predo mnou ho mala jedna pani. Inak kupa tohto auticka bola viac menej nahoda....auticko mam z bazaru kde predavaju prednostne peugeot a toto auticko im tam niekto doniesol ako pritihodnotu pri kupe noveho auta.
Som rad ze som na nete objavil toto forum, kde su ochotni ludia poradit. Ak budu nejake zmeni tak napisem nieco noveho - chystam hlavne skratenie riadiacej paky a zohnat nejaku peknu gulu riadiacej paky. Fotky su teraz aktualne. Kvalita nic moc fotene len mobilom, digital nemam.
Fiat bravo 2007, 1,9 Mjet, 110 kw, 150hp, Maranelo rosso
Reklama
 

Uživatelský avatar
outofmoney
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 27 srp 2010, 18:01
Bydliště: Hlohovec (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od outofmoney »

Po dlhsej odmlke niejake novinky. Bezna udrzba priniesla zopar problemov. Pri vymene oleja konkretne pri odtahovani vypustacej skrutky vznikla diera v hrdzavej casti okolo zavitu a olej vytiekol bokom...olejovu vanu som nechal zavarit a natriet a zatial drzi dobre..olej som dal valvoline 10w40...aky olej tam bol pred tym som nemal sajn...ale bol hnusne cierny a vypadal ze nebol dlho meneni...pri vymene sviecok prislo dalsie prekvapenie...sviecky pri strednych dvoch valcoch uplne cierne a mokre...vymena nepomohla, po chvile opat rovnaky stav sviecok...nechal som to mechanikovi, ktory zistil o dost mensi tlak v dvoch valcoch...v dvoch tusim bol okolo 16 a v dvoch okolo 12...tak sa to rozobralo a pozrelo...nakoniec isla hlava na prebrus a nove tesnenia kde sa len dalo, ked uz to bolo rozobrane tak sa vymenili aj rozvody (auto ma teraz na tachaci 99340km)...spapkalo to 200e ale uz auticko slape ako ma...este pred vymenou sviecok bolo jasne citit stratu vykonu akoby auto slo na 2 valce, teraz uz to je vsetko OK. Vymenene boli aj svieckove kable a komplet vsetky filtre - palivovy, vzduchovy a olejovy. Pri vymene palivoveho filtra doslo k dalsej smole..umelohmotna tycka palivoveho cerpadla na ktorej je nasunuta hadicka dopravujuca benzin sa troska nalomila a striekalo to vsade bokom. Vyriesene to bolo tak ze u jedneho domaceho majstra sa vysustruzila trubicka rovnakeho rozmeru z ocelovej tycky....narezal sa zavit a potom sa to naskrutkovalo na miesto nalomenej umelohmotnej tycky...
hadam bude nachvilu pokoj a nebudem musiet zas nieco menit....co by si vsak este zasluzilo zainvestovat by bolo spojka...velmi tazko sa zoslapuje a aj v spodnej polohe ma clovek pocit ako by nebola zoslapnuta az do spodnej polohy..zabera tak vyssie a v priestore motora je vidiet ze dalsie dostelovanie uz asi ani nebude mozne...
zatial som investoval len do spravneho chodu co povazujem za najpodstatnejsie....ale ak by sa darilo do buducna po vymene spojky by som rad riesil volan z gt-cka alebo sportingu, nove sedacky - pacia sa mi z alfy alebo z gt-cka, repro do zadneho plata JBL gto 937, ak by som zohnal lacno el. stahovanie prednych okiel tak aj to by som rad domontoval a potom uz len folie a to by bolo asi vsetko :) a potom by som bol asi spokojny :) Ale zas kamarat mi povedal jednu velku zivotnu pravdu, ze clovek ma najvacsiu radost z auta len dva krat. Prvy krat ked auto kupuje a druhy ked ho predava :))))
Fiat bravo 2007, 1,9 Mjet, 110 kw, 150hp, Maranelo rosso
Uživatelský avatar
outofmoney
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 27 srp 2010, 18:01
Bydliště: Hlohovec (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od outofmoney »

vcera nahodene chromove nalepky okolo budikov
Obrázek
Naposledy upravil(a) outofmoney dne 24 čer 2011, 20:05, celkem upraveno 1 x.
Fiat bravo 2007, 1,9 Mjet, 110 kw, 150hp, Maranelo rosso
Uživatelský avatar
diablik
Znalec
Příspěvky: 715
Registrován: 05 úno 2010, 12:50
Bydliště: Bratislava

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od diablik »

ta tak vitam medzi nami...vela stastnych km :lol:
Obrázek
Punto 1.7 TD ELX , r.v.97 , 51kw
Diesel forever
Facebook >> Peter Siekel
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od liborko »

Ty chromované nálepky budíku jsi si dělal sám nebo si je někde koupil popř.kde? vypadá to pěkně
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od pepaxx »

zdravim pekna seriovka
nechcem aby to vyzeralo že ta chcem buzerovať ale tie budíky sa mi vôbec nepáčia vyzará to ako na nejakej vytunenej 120 ke.
ale tak každý ma iný vkus
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od liborko »

stačilo by kdyby to bylo jen kolem budíku tacháče,otáčkoměru a paliva,kolem kontrolek už to vypadá trošku přeplácaně
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
outofmoney
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 27 srp 2010, 18:01
Bydliště: Hlohovec (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od outofmoney »

to diablik: dakujem za privitanie :)
to liborko: nalepky som kupil z nemeckeho ebayu, tu je link http://cgi.ebay.de/Tachoringe-Chrom-Fia ... 2a10a6949a postovne je 3.99e cize dokopy skoro 19e co sa mi nezdalo az tak predrazene..ale strasne som sa obaval ako to bude vo finale vypadat..lebo je to predsa len nalepka...

to pepaxx: ciastocne suhlasim, uplne prvy pohlad ako som to nahodil mi to pripadalo strasne divne...ale po par jazdach mi to pride ako by to tam bolo od vyroby... :)

dalej tiez uznavam ze je to malinko uz preplnene....ale proste tam uz ide o vkusu kazdeho jedneho....ja to poviem tak ze v baleni boli este nalepky ktore sa davaju pod osky ruciciek alebo na ne a este na samotne rucicky...ale to som tam nedal lebo keby si to predstavim s tym tak potom by to bolo uz totalne preplacane...takto to este ujde...a zas ked sa mi po case znapacia tie nalepky okolo kontroliek myslim ze nebude problem to dat dole :)

najblizsie plany do buducna...urcite repro do plata asi jbl gt5 963..uvidim po vyplate a inak asi uz nic...mne sa pacia punta ktore su takmer seriovky..ako male ozvlastnenie kvitujem ale radikalne prerabky sa mi nepacia

a pridam este zopar foto
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fiat bravo 2007, 1,9 Mjet, 110 kw, 150hp, Maranelo rosso
Uživatelský avatar
Intous
Znalec
Příspěvky: 780
Registrován: 31 kvě 2009, 15:44
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od Intous »

Aaaa HC...no pekne dalsi klubista kusok od TT ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Fiat Grande Punto 1,2 8V, r.v 2008 a Fiat Punto 1,4 GT, r.v. 1998
Uživatelský avatar
outofmoney
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 27 srp 2010, 18:01
Bydliště: Hlohovec (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od outofmoney »

tak tak kolega :)
Fiat bravo 2007, 1,9 Mjet, 110 kw, 150hp, Maranelo rosso
Uživatelský avatar
Palis
Znalec
Příspěvky: 953
Registrován: 11 srp 2009, 12:03
Bydliště: Bučany /okr. Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od Palis »

pekne do bučan to je len an skok a v hc som teras skoro stale :D
Punto Mk2 1.2 8V r.v 2003
http://palis-tt.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PunTUN
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od PunTUN »

Ahoj, mám na predaj origo prahy z Punta GT, keby si mal záujem. Sú čierne takže ich nemusíš ani striekať cenu si predstavujem cca 50e, keby si mal záujem môžem ti ich priniesť ukázať na šulekovskú pumpu :wink:
FIAT PUNTO CABRIO
Uživatelský avatar
outofmoney
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 27 srp 2010, 18:01
Bydliště: Hlohovec (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte to svoje :-) outofmoney

Příspěvek od outofmoney »

nie dik...nateraz planujem investovat tak max do benzinu :)

edit: konecne prekrocena hranica 100 000km :)
Obrázek
Fiat bravo 2007, 1,9 Mjet, 110 kw, 150hp, Maranelo rosso
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“