ET kola a rozměry

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTKY - tuning - trošku inspirace

Příspěvek od kovvalsky »

mne ide ale o ten limec ci ked je ten velky ci ma to vpliv niako na to koleso nieze si kupim et38 z limcom a ani to tam nenarvem :lol: :lol: :lol:
one world, one dream, one car
Reklama
 

Uživatelský avatar
JohnyKlax
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 07 dub 2011, 20:21
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: FOTKY - tuning - trošku inspirace

Příspěvek od JohnyKlax »

kovvalsky píše:mne ide ale o ten limec ci ked je ten velky ci ma to vpliv niako na to koleso nieze si kupim et38 z limcom a ani to tam nenarvem :lol: :lol: :lol:
Ono právě to ET udává šířku límce... S šířkou kola to nemá nic společného, ta se nemění, mění se akorát poloha středu disku... Zkusím to napsat tak nějak pro lepší pochopení, snad to půjde :D Čím větší ET, tím větší je límec zezadu kola tj. to co není vidět... čím menší, tím víc jde střed kola dozadu a a límec se zvětšuje z vnější strany kola, takže tam, kde ho můžeme vidět. Takže kolo bude mít neustále, dejme tomu, 7" na šířku a to se měnit nebude... Snad je to tak správně, kdyby ne, tak mě prosím opravte.. :D
Fiat Punto Sporting MKII 1.2 16V
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTKY - tuning - trošku inspirace

Příspěvek od kovvalsky »

aha takze cim mensie ET tak tym bude limec viac von asi tak polopate mam tomu chapat :wink:
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTKY - tuning - trošku inspirace

Příspěvek od Vencapunto »

JohnyKlax píše:
kovvalsky píše:mne ide ale o ten limec ci ked je ten velky ci ma to vpliv niako na to koleso nieze si kupim et38 z limcom a ani to tam nenarvem :lol: :lol: :lol:
Ono právě to ET udává šířku límce... S šířkou kola to nemá nic společného, ta se nemění, mění se akorát poloha středu disku... Zkusím to napsat tak nějak pro lepší pochopení, snad to půjde :D Čím větší ET, tím větší je límec zezadu kola tj. to co není vidět... čím menší, tím víc jde střed kola dozadu a a límec se zvětšuje z vnější strany kola, takže tam, kde ho můžeme vidět. Takže kolo bude mít neustále, dejme tomu, 7" na šířku a to se měnit nebude... Snad je to tak správně, kdyby ne, tak mě prosím opravte.. :D
ale prd šířku límce,je to vzdálenost osy kola od dosedací plochy kola na kotouč(buben).čim menší ET tim je kolo víc vylezlý ven a naopak
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
JohnyKlax
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 07 dub 2011, 20:21
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: FOTKY - tuning - trošku inspirace

Příspěvek od JohnyKlax »

Vencapunto píše:
JohnyKlax píše:
kovvalsky píše:mne ide ale o ten limec ci ked je ten velky ci ma to vpliv niako na to koleso nieze si kupim et38 z limcom a ani to tam nenarvem :lol: :lol: :lol:
Ono právě to ET udává šířku límce... S šířkou kola to nemá nic společného, ta se nemění, mění se akorát poloha středu disku... Zkusím to napsat tak nějak pro lepší pochopení, snad to půjde :D Čím větší ET, tím větší je límec zezadu kola tj. to co není vidět... čím menší, tím víc jde střed kola dozadu a a límec se zvětšuje z vnější strany kola, takže tam, kde ho můžeme vidět. Takže kolo bude mít neustále, dejme tomu, 7" na šířku a to se měnit nebude... Snad je to tak správně, kdyby ne, tak mě prosím opravte.. :D
ale prd šířku límce,je to vzdálenost osy kola od dosedací plochy kola na kotouč(buben).čim menší ET tim je kolo víc vylezlý ven a naopak
To jo, ale zase ti dovnitř nepoleze jenom střed a paprsky nezůstanou venku, takže se zároveň s tím i zvětšuje límec ne? Kolo leze ven a střed dovnitř... Kdyžtak sorry za špatný informace :D taky jsem s tím vždycky bojoval... :P
Fiat Punto Sporting MKII 1.2 16V
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTKY - tuning - trošku inspirace

Příspěvek od Vencapunto »

jen se mění osa disku vůči dosedací ploše kola,takže je logický že je celý kolo víc ven nebo dovnitř,ne jenom půlka :lol:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTKY - tuning - trošku inspirace

Příspěvek od Toti »

Chalani nechcem zbytočne pindať :D ale riešite to v blbej téme, ET sa preberalo už nejeden krát v sekcí podvozok a su tam myslím aj nejake obrazky aby bolo jasne čo to je vlastne to ET, treba tam trocha pohladať :wink:
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

ET kola a rozměry

Příspěvek od Katy »

...
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“