MK2 - spatne cerpadlo?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

MK2 - spatne cerpadlo?

Příspěvek od turbom »

Ahoj,

posledni pul rok me zlobi divne zvuky( piskani, hrceni apod) linouci se od palivoveho cerpadla. Obcas se stava, ze mi pri pohonu na benzin vynechava motor( hlavne kdyz je vedro).
Dnes jsem se na nej chtel podivat, vyndat rozebrat, zda neni zanesene a pripadne teda koupit nove.( precijen davat 3000- za nove kdyz jsem nerozdelal stare se mi nechce).
Uz jsem ho menil u meho starsiho Punta 96, tam je prevlecna matice, po vyndani cerpadla lze rozdelat odkalovaci nadrzka. Povolit lze teda take spatne, ale u MK2 je to jeste horsi.

Nevi nekdo jak je to resene u MK2, neni doufam zatavene? Ja jsem totiz ani tu matici nedokazal povolit :-(

Zaroven jsem se chtel zeptat, zda lze opravit stare cerpadlo u MK1, jelikoz uz mi odeslo druhe. Po zapnuti klicku ani nenatoci, predpokladam,ze je v haji samotne cerpadlo.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Reklama
 

Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: MK2 - spatne cerpadlo?

Příspěvek od Smrťák »

U MK1 jde vyměnit samostatně motor čerpadla(prakticky vlastní čerpadlo) U MK2 nevím.
Sbohem. :-)
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: MK2 - spatne cerpadlo?

Příspěvek od turbom »

U Mk1 budu muset koupit cely dil, protoze jsou orezle i trubicky uvnitr a po rozdelani byl v odkalovaci nadrzce 1 cm rezu. Nechci riskovat, ze znovu zarezne.

Nasel jsem nejaky navod na http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/palivo.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Predpokladam, ze MK2 ma stejny system. Jen kde sehnat ten Fiat nastroj, jeste zkusim poklepavat tim drevem.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: MK2 - spatne cerpadlo?

Příspěvek od Smrťák »

Fiat musí mít mít všechno speciální :roll: Převlečná matice jako na Favu by byla lepší. Mám dojem,že automobilky dělají všechno speciální,aby se normální člověk k ničemu nedostal a servis si vydělal :mrgreen:
Sbohem. :-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“