Vodní pumpa Punto 1.3 JTD - porucha

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Rimmerak
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 16 říj 2009, 20:04
Kontaktovat uživatele:

Vodní pumpa Punto 1.3 JTD - porucha

Příspěvek od Rimmerak »

Ahoj, chci varovat nezkušené autouživatele před vodní pumpou ve vašem Puntíkovi. Jel jsem před 3 týdny do Chorvatska (1350km) a zkontroloval snad vše, co mě napadlo. Vyměnil jsem brzdy, tlumiče, lanovod ručky, řemen k alternátoru atd. 1100km od domova na Chorvatské dálnici mi odešla vodní pumpa. Po 5 hodinách shánění pomoci, odtahu, servisu jsem se dostal do servisu. Vodní pumpu v sobotu sháněli a sehnali až v Sarajevu (200km daleko). Původní pumpa byla celoplastová. Vylágrovalo se ložisko, vyosená vrtulka rozmlátila nejen sebe, ale i prorazila ten plastový blok, ve kterém byla a všechna voda vytekla na silnici.
Takže suma sumárum sem vytasil 290€ za odrah/práci/pumpu a připravil jsem se o rok života kvůli těm nervům. Asistenční službu pro zahraničí totiž mé povinné ručení neobsahuje, jak jsem se dozvěděl po telefonátu do pojištovny se slovy telefonistky, že si mám sehnat pomoc sám a že přeje pěkný den....

Takže před dovolenou doporučuju vyměnit tento sranda díl. Celokov stojí kolem 2000kč a vymění si to člověk i sám.
Auto mělo najeto 128000km a je to rok 2005.
Fiat Punto 1.3 JTD,51kW,2005,96000km
Reklama
 

kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa Punto 1.3 JTD - porucha

Příspěvek od kejml »

128.000 je těsně (8tkm) po výměně rozvodů, myslím. Měnila se při tom i pumpa?
Nebo jinak. Jak stará byla?
Vodní pumpa u 1.3 JTD jede přes rozvody, nebo přes řemen pomocný (klínový/plochý) řemen?
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa Punto 1.3 JTD - porucha

Příspěvek od Toti »

Na 1,3jtd je rozvodová reťaz, čiže vodna pumpa je hnaná klinovým remenom. Ale je vhodné ju takisto meniť pravidelne, ako keby sa menila aj s rozvodmi
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa Punto 1.3 JTD - porucha

Příspěvek od kejml »

Toti: děkuji :wink:
Pro mě další nezpochybnitelný důkaz, proč měnit s rozvody i vodní pumpu. A co na to peta.smolik? :twisted:
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
BaDDog
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 08 úno 2009, 16:58
Bydliště: Malacky - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa Punto 1.3 JTD - porucha

Příspěvek od BaDDog »

Mám 135t KM.... mam sice grande ale motor je isty...
Asi na jar objednam aj ja a vymenim to zaroven s remenom a kladkou... nikam daleko mimo SR sa nechystam... takže je to v pohode...

Inak vodna pumpa stoji cca 20-30€ už ta verzia s hlinikovym telom... povodna je naozaj z čierneho plastu...
Ale vdaka za typ.. ;)
Fiat Grande Punto 1,3MultiJET - Dynamic (66kW / 6-speed / 26.10.2008)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“