Povrzávání zadních brzd

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Povrzávání zadních brzd

Příspěvek od Danny Mk2 »

Tak jsem prohledal témata brzdy a nenašel.Jde o povrzávání zadních brzd při zatažené ruční brzdě.Je celkem jedno jakou silou je zatažena,při vystupování s auta vždy zavržou zadní bubny.Jinak ručka brzdí tak jak má,za jízdy je schopná zablokovat kola,jen mi to povrzávání celkem vrtá hlavou,čím to je.Podobný zvukový projev jsem pozoroval i na předchozím Puntu Mk1,vše v pořádku,obložení,lana,samostavy....a pazvuky stejné,je to vada,nebo vlastnost??
Lancia Y 1.1.....
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Povrzávání zadních brzd

Příspěvek od oldoss »

Je to v norme. Ked vystupujes s auta, buchnes dverami atd auto ma tendenciu "sa hybat" Pokial ti to brzdi ako ma nezaoberaj sa tym.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Povrzávání zadních brzd

Příspěvek od Jaroslav1 »

Když jsem koupil PUNTO tak mi to taky takhle skřípalo při zatažené ručce a vystupování z auta.Nesnášel jsem to a tak jsem sundal bubny a namazal mazacím tukem pružinky které drží čelisti a ještě pružiny které stahují čelisti a je po vrzání.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Povrzávání zadních brzd

Příspěvek od jahnny »

Tiez si myslim ze je to ok. Mne to robi ked auto dlhsie stoji, niekedy prilepi pakne, ked sa pohjem to lupne ako sa odlepia (preto v zime parkujem iba so zaradenou 1kou). Ono to pravdepodobne robi zahrdzavena plocha bubnu, ako u kotuca. Ale ak ti to vrze aj ked to mas po jazde obrzdene moze to byt v tom mechanizme, pripadne koniec lanovodu(kam sa dostava vlhkost) ale s mazanim opatrne, aby vazelinka od ohriateho bubna nezredla atd..
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: Povrzávání zadních brzd

Příspěvek od Danny Mk2 »

Tak jsem to rozebral,vyčistil,lehce máznul silikonovou vazelínou vše co se nějakým způsobem pohybuje a může vrzat.Výsledek........vrže to dál.Tím pádem zvítězil fakt že to je asi normální a už si toho nebudu všímat.
Lancia Y 1.1.....
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Povrzávání zadních brzd

Příspěvek od Jaroslav1 »

Při zatažení ruční brzdy, dosednou čelisti na třecí plochu bubnu. Tím pádem při pohybu vozu mají malou vůli v uchycení na štítu a tam to prostě skřípe,nebo vrže. V mém případě to bylo slyšet jako typycké skřípání pružiny. Ruční brzda mi (není schopna zablokovat kola při jízdě) jak píšeš,v tvým tématu, ale ze zataženou ruční brzdou se prostě nerozjedu. Ty zadní bubny by měli být asi většího průměru ale auto mi brzdí perfektně.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“