Hmlovky+denne svietenie

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Uživatelský avatar
Maťo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 279
Registrován: 04 led 2011, 19:54
Bydliště: SK-Orava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Maťo »

Čo sa týka významu denných svetiel-ja som dnes najazdil cca 200 km a čo som porovnával s predošlou jazdou bez svetiel na denné svietenie tak podla prepočtu spotreby som ušetril cca 4 l benzínu.Podotýkam že túto trasu jazdievam často.
Fiat Punto 1,2 8V 5dv. r.2002
Fiat Multipla 1,6 16V r.2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Unnamed »

No treba u Punta je to dobre, ze si muzes dat zarovky treba Osram Night Breaker, at v noci aspon trochu vidis. Kdyz s nima budes svitit i pres den tak moc nevydrzi, protoze maji kratsi zivotnost nez normalni...
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od pepaxx »

chcem sa pripojiť...dené svietenie dobrá vec šetrí to určite palivo a hlavne H7 ak často jazdí človek tak sa dá ich životnosť z mesiaca predlžiť na rok...a to je čo povedať meniť raz za rok žiarovku a každý mesiac....


mato? neprehnal si to s timi 4 litrami na 200 km?....2 litre by som ti uveril ?...ja len v dobrom
Uživatelský avatar
Maťo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 279
Registrován: 04 led 2011, 19:54
Bydliště: SK-Orava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Maťo »

Pepaxx no neviem ale mne to tak vyšlo no možno preto že som včera išiel tú trasu čisto na benzín a minule aj benzín aj LPG a na LPG to občas ukazovalo blbosti.Ale úspora jednoznačne.Ja sa však pýtam či môžu biť namontované aj šikmo nie len vodorovne? Ja som ich namontoval šikmo,tak neviem.
Fiat Punto 1,2 8V 5dv. r.2002
Fiat Multipla 1,6 16V r.2001
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Punto05 »

Maťo: 2 litry jsi ušetřil na 100km?? :shock: :shock: To je překlep ne? I 0,2 je nesmysl. Klimatizace sotva dosáhne na 1 litr navíc a to má minimálně příkon 2kw a víc a 150Watů má ušetřit 2 litry? :shock:
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od peta.smolik »

Ty 2 litry to je asi fikce ale něco to na benzínu přece jen ušetří... Mám DRL rok a skutečně podle mých statistik a jezdím zhruba stejně jak v létě tak v zimě a přes léto je to o max 0,2L/100km nižší spotřeba a v zimě o min. 0,35L/100km v průměru u mne tedy o 0,25L/100km což je při nájezdu 17tis.km ročně 42,5L benzínu a při 33kč/litr Podtrženo sečteno 1402,50kč roční úspora ale za rok jsem nevyměnil ani jednu žárovku a to bude asi daleko větší úspora, taky alternátor je méně namáhán a zřejmě i aku by měla vydržet déle Troufám si odhadnout roční úspora s DRL by mohla být někde kolem 2000kč ale při ceně DRL 1000kč včetně montáže se to vyplatí a čím silnější auto tím větší bude úspora
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Punto05 »

Něco to určitě ušetří. Ale to něco je maximálně 1 deci a i to je hodně. Spotřeba +-0,1 až 0,2 litru je v mezích subjektivní odchylky. Já si rozhodně SPDS nedával kvůli úspoře benzínu. Samozřejmě,že spotřebovávat minimálně 150Watů je opravdu zbytečné. Můj hlavní důvod je všeobecně katastrofální přístup k žárovkám u téměř všech tzv. moderních aut(až na vyjimky)
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
Uživatelský avatar
Maťo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 279
Registrován: 04 led 2011, 19:54
Bydliště: SK-Orava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od Maťo »

Chlapi ale ja tu teraz vôbec neriešim spotrebu! Mňa zaujíma či mi nemôžu dať policajti pokutu za to že ich mám namontované šikmo a nie vodorovne! Podotýkam majú aj označenie RL a sú dodržané všetky potrebné mieri ktoré sú určené v zákone a aj v návode na montáž.
Fiat Punto 1,2 8V 5dv. r.2002
Fiat Multipla 1,6 16V r.2001
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky+denne svietenie

Příspěvek od peta.smolik »

Tak pokud si vše dodržel tak proč bys měl mít problém... Zeptej se na to na technický kontrole tam to budou vědět na 100% co lze a co nelze...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“