Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
standho
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 30 říj 2011, 13:00

Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Příspěvek od standho »

Mám takové dilema, chystám se pořídit si stilo, ale pořád se nedokážu rozhodnout jestli zminovanou naftu nebo benzín, jaké máte zkušenosti z naftou a benzínem , moje představa je taková že bych potřeboval aby to moc nežralo ale zase se bojím nafty ( drahé motorové díly)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Wocass
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2011, 18:31
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Příspěvek od Wocass »

Hlavně by jsi měl koukat kolik toho najedeš. Pokud denně pojedeš 10 km do práce a 10 z práce, tak rozhodně benzín. Diesel je hlavně na delší trasy. Pokud najezdíš opravdu hodně, tak se to z hlediska spotřeby vyplatí. Větší výkon za méně paliva, když tomu budeš šlapat "na krk", tak spotřeba bude stále krásná. Většinou kolem 6-7 litrů. Když chceš trochu potrápit benzínový motor, tak už se klidně dostaneš na 12 litrů. Ale zase pořizovací náklady jsou u nafty větší. Kolem údržby má každé něco, takže tu bych asi zase tak moc nehrotil. Na naftu je dražší tohle na benzín zase ono atd..
Asi ti nikdo nedokáže říct kup benzín, nebo kup naftu. To si budeš muset rozhodnout sám.
Fiat Punto S55 - motor z 75ky na LPG 54 kW - Sršáň
standho
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 30 říj 2011, 13:00

Re: Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Příspěvek od standho »

No do práce to mám 7km ale nemusí to trvat dlouho a práci změním, jediná možnost je u mě dojíždět 25 km do hk nebo 25 km do pce, nebo 15km do poděbrad( ale zatím jen 7 tam a 7 zpět a občas jízdy směr hk)
Jinak rád si přišlápnu plyn, ale moje bravička 1,6 už nějak nestačí s dechem

šel bych raději do nafty ale děsí mě : zima a starty, drahé vstřiky, čerpadlo a turbo, jinak bych si ji z fleku koupil

No já nemám z naftou žádné zkušenosti, jak je to v zimě, když je pod nulo, a já to mám do práce jen těch 7 km, benzín nechám chvíli vrčet a pak vyjedu (než oškrábu okna, ometu sních atd.)
ohřeje se to jak benzín ?aby nemrzl celou cestu do práce
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Příspěvek od hanzs »

1.8 benzín bych jako auto na ježdění do práce určitě nevolil - je to částečně alfa, motor s váhou vzduchu, která není samostatně vyměnitelná, má dva katalyzátory a tři lambda sondy, proměné časování sacích ventilů s poruchovým přesuvníkem (variátorem) - to je auto pro fandu.
1.6 je taková klasika - odcházejí cívky zapalovaní, zvlášť originál Sagem, občas má někdo smůlu a odejde mu řídící jednotka. Také mají tendenci žrát olej.

Jinak jsou tu pak společné problémy Stil - konektory airbagu, vážící dečka airbagu spolujezdce, praskající přední tlumiče, sekající se zadní brzdiče, motorky naklápění předních světel.
A jak ses ptal na topení - termostaty se taky musí měnit, po učité době netěsní a pak se to neohřívá. A to taky jak u benzínů, tak JTD.

EDIT: koukám napsal praskající tlumiče - správně má být praskající přední pružiny
Naposledy upravil(a) hanzs dne 30 říj 2011, 16:16, celkem upraveno 1 x.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
standho
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 30 říj 2011, 13:00

Re: Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Příspěvek od standho »

hm tak z toho moc chytrej nejsem, vypadá to že bych si stilo kupovat neměl
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Příspěvek od hanzs »

A co si chces koupit - Renaulty 1,5dCI se zadírají na klice, často se motor nedožije 100tis., Toytoty kolem roku 2005 přiznaná konstrukční chyba, taky zadírání na klice, známý koupil novou Fabii a když mu potřetí za půl roku prasklo přední sklo na přejezdu, tak jim řekl ať si ji strčí do....atd...

Motory JTD od Fiatu jsou v obecně v pohodě, to turbo drží. A ta 1.6 pokud nebudeš mít vysloveně smůlu taky.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
standho
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 30 říj 2011, 13:00

Re: Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Příspěvek od standho »

no tak zatím převahuje nafta i kamarád co má octávu mi říkal at si koupím naftu, takže až něco seženu hodím foto at to bude cokoliv, zatím vyhrává Stilo
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Příspěvek od peta.smolik »

A co Stilo 1,2 16v ?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupit 1,9 JTD nebo 1,6i, 1,8i

Příspěvek od idefix »

Mám 1,9 naftu do práce cca 3km opravdu to neohřeju, s naftou jedu za 7l. S bývalím benzínem 1,6 Fiat Marea
za 10l oboje zimní období. Co se dílů týká jsem zatím dělal jen rozvody a startér.Co se pohonnýh hmot týče vyhrává nafta potom plyn a nakonec benzín záleží na každým.Do nafty jsem také nechtěl jít prosazoval jsem jen benzín,musím uznat,že to byla špatná volba.Díky naftě projedu o hodně méně.
Pořizovací cena není ,až tak hrozná ba lepší než u 1,2 benzínu.Přeji dobrou volbu a šťastnou ruku při výběru.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“