Čidlo otáček motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od hanzs »

Pokud ti bude ta kontrolka blikat, tak určitě.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Reklama
 

janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od janak »

Díky, a když nebude blikat, pro "naučení na nové čidlo" to není třeba??? J.
Naposledy upravil(a) Buchtič dne 29 říj 2011, 09:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranění citace předchozího příspěvku
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od hanzs »

No když to nebude blikat, tak to není v režimu, kdy to čeká na naučení - takže s tím stejně nic nenaděláš.
Když by se to ale chovalo nějak špatně, tak myslim, že se to dá vyvolat pomocí diagnostiky.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od janak »

Děkuji, již jsem zdárně vyměnil a nic nebliká, takže vše OK. Lépe to teď šlape, bezva. J.
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od Danny Mk2 »

Když jsem to čidlo vyměnil na svém autě,pořád svítila kontrolka vstřiku,asi po 5-6 startech zhasla a byl klid.Závada ale byla uložena v paměti,tu jsem smazal později.Jinak jsem s tím nic nedělal,nebylo třeba.
Lancia Y 1.1.....
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od Buchtič »

Proč jste měnili to čidlo? Již delší dobu mám problém s nekldiným volnoběhem, kdy neustále skáče mezi standardními cca 700 a 1000 a občas to zaškube. Je skutečně možné, že je to tímto čidlem?
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od Danny Mk2 »

No nevím,na volnoběh to asi až tak vliv mít nemůže,hledal bych příčinu jinde.Pokud je to čidlo ok,motor jede,když je po něm,motor nejede (Ř.J neví že se motor točí).V mém případě bylo to čidlo vyzkratované,prostě se roztekla izolace na drátech uvnitř kablu v místě za konektorem.Když jsem kontroloval rozvody,odpojil jsem ho a asi tím jak se pohlo s kablem,tak se to dostalo do zkratu.Pak to chvíli jelo,chvíli nejelo,až to umřelo úplně.Jinak se to neprojevovalo nijak,vše bylo tak jak má být,volnoběh,přechody.....Na druhé straně nevím jak se to chová když se něco posere uvnitř toho snímače,to může být vše jinak.
Lancia Y 1.1.....
janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od janak »

Mně osobně to dělalo to, že když jsem po jízdě vypnul motor a vrátil jsem se ještě než stačil dostatečně vychladnout motor, nešel a nešel nastartovat. Vždy jsem musel počkat nějakou dobu, než vychladl a pak to šlo. Po výměně je po problému, startuje jako ďas ihned a kdykoliv. J.
jetta18
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 20 kvě 2010, 09:31

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od jetta18 »

Tak mně osobně to od té doby,co jsem to vyčistil a "naučil" jednotku dle návodu šlape. Také mi přijde,že to i lépe startuje....
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od Buchtič »

Reset dle zmíněného návodu jsem také zkoušel a beze změny. Tak právě tápu
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od hanzs »

Buchtič: jaký reset? Myslíš to naučení čidla? Ale jako pozor - není Punto jako Punto, ty máš Mk.I to je generačně uplně jiná ŘJ motoru než má Jetta18. To Mk.I nic takového nemá.
Říkaš jinak, že ti lítá volnoběh - co ten obtokový ventil volnoběhu, je ok?
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo otáček motoru

Příspěvek od Buchtič »

Jistě mám jiný motor a zřejmě jinou ŘJ. Ale napadlo mě, že zkusit to můžu :) Každopádně po natartování to vypadalo, že se otáčky postupně upravovaly. Jinak případné tipy kam se měl orientovat směřuj do příslušného vlákna ať tu nemáme bordel: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=67&t=17542
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“