chrupanie, buchot v prednej náprave

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Punto Black JTD
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2011, 21:42

chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od Punto Black JTD »

mam punto JTD r.v.2000, yClo mi pred par dnami buchat v prednej naprave, teda ide to y prednej casti. Ked sa pohnem buchne to ray, stale ked preradim buchne to ked pustim nohu z plznu buchne to. Pri pomalom pohynani to chrupe. Ked hybem s autom na mieste bez zaradenej rzchlosti je to OK, ak zaradim rychlost a hybem autom znova to pocut. Silenbloky uchytenia motora su ok, stabilizator ok, ramena ok nedavno menene. neviem co to moze byt. Ked stojim na mieste a nastartujem tak to tiey buchne. lezal som pod autom, vsetko som precvakal klucom, potahal s pajsrom a vse drzi ako ma, neviem identifikovat odkial presne to ide, ale je to zo strany vodica niekde. Homokineticky? nieco v prevodovke? skuste poradit, dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od RadekHGT »

Presne to iste mam aj ja.Pri kazdom zabere "puk" Ja mam podozrenie na homokinetak.Este som to nepozeral.Nech sa vyjadria ostatny.
HGT
Punto Black JTD
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2011, 21:42

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od Punto Black JTD »

no naozaj neviem, najviac je zvlastne ze to robi len pri zaradenej rychlosti, ked kolesom otacam samostatne, nic v nom nepocut...ale to ze to buchne pri starte ked mam aj stlacenu spojku fakt neviem...hadam neostanem niekde na ceste nepojazdny, dost vela jazdim...a inak tie homokinetaky som pozeral na nete ake su ceny a nie je to najlacnejsie, su tam vraj dva vnutornz a vonkajsi...no ak by niekto mal radu, napad skusenost...dik
A inak ako dlho ti to uz robi? mne cca 5 dni zatial...
6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od 6speed »

Možná blbá poznámka :D ,ale nemá JTD dvouhmotový setrvačník?
Jestli náhodou nejde do kopru a nevyrábí tyhle pazvuky :?:
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od RadekHGT »

No mne to robi 4 dni a v tych istych situaciach ako tebe,to znamena ze mame rovnaky problem.Niesom si isty,ale vnutorny homokinatek je napojeny na prevodovku a to moze mat suvis s tym ze ti to puka len pri zaradenej rychlosti.Ale to len typujem.
V kazdom pripade nic nenechavam na nahodu a zajtra objednavam vonkajsie homokinetaky a piatok ich davam menit.
HGT
Punto Black JTD
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2011, 21:42

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od Punto Black JTD »

neviem aky ma Pubto zotrvacnik, ale ak by bol taky ako hovoris, robilo by to aj pri pridavani plynu na mieste...teda myslim. Daj vediet ako pochodis v piatok po vymene homokinetakov, vcera ked som isiel z prace tak mi to zacalo hrkat ako ked mas zle dotiahnute koleso, normalne klepot od otacania, tak som pribrzdil a prestalo to...inak to buchanie pri rozbehu a preradeni uz pocut menej, ale nemyslim ze sa to opravilo, skor to uz odchadza a nieco sa viac a viac lame...hmm, no uvidime. V piatok dam auto do servisu tiez nech aspon zistia co tomu je, mozno na to pridu a hadam to nebude drahe...inak musi sa menit oba homokineticke klby ak je jeden zly? dik cau
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od RadekHGT »

To klepanie citim aj ja,je to taky zvuk ako keby vyfuk opakovane udieral do podvozku ale ide to od predneho kolesa.Nakoniec po dohode s mechanikom som objednal len jeden homokinetak.Menit ho budem asi az na druhy tyzden lebo kamos ma vela prace.Ale dam vediet ako som pochodil.Ked sa vratis zo servisu tak napis co a ako.Dik
HGT
Punto Black JTD
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2011, 21:42

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od Punto Black JTD »

tak v servise na nic neprisli, skontrolovali silenbloky uchytenia vsetkeho a ze je to ok, homokinetak ze nechcu menit ze mam pockat aby sa to prejavilo viacej a potom vymenime presne to co sa urve, ale moc sa mi to takto nechce riesit, aby sa mi nieco neposkodilo este viacej...skusim este jeden servis a uvidim co povedia...takze som ti asi velmi neporadil, ak sa dozviem nieco konkretne napisem ti...Inak robi to menej a menej, uz to pocut len sem tam, tak cakam kedy sa to urve a nieco sa stane...zatail cau
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od Toti »

Homokyneťák sa ale prejavuje len ked sa ti otáčaju kolesá, a ked vravíš že to skôr počuť zo šoferovej strany tak skus niekde na parkovisku postáť, vytočiť plný doprava a dať si jedno kolečko, a ked bude bude už vymlateny klb tak sa ti vtedy najviac prejaví. A väčšinou sa zvyknu vymlatiť vonkajšie klby, lebo su pri kolesách a viac sa natáčaju, ako vnutroné, čiže su aj viac namáhané.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od RadekHGT »

V stredu idem menit ten homokinetak.Mne to puka aj pri zatacani aj pri rozbiehani.Kazdy prevodovkovy stupen "puk".Urcite po tom chod,neviem kde si to bol ale takuto radu ti moze dat iba nejaky idiot...
Dam vediet ako som dopadol po vymene.
HGT
Punto Black JTD
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2011, 21:42

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od Punto Black JTD »

teraz som sa vratil z dalsieho servisu a ako naschval ked som bol tam, tak sa to neprejavilo ani raz.Hybali sme s autom, skusal, zatiahol som rucnu a na mieste som sa pomalicky hybal dopredu dozadu a ani raz sa to neprejavilo...tak som siel domov a cestou mi to buchlo, nedrbne ta? mna skoro ano...napady su rozne, zeby nejake lozisko v prevodovke? synchron? fakt kazdy napad dobry...takze neviem co teraz, asi len fakt jazdit kym to nedrbne cele niekde? velmi som teda zvedavy na tvoj pukot ci po vymene prestane...zacinam aj citit jemne vibrovanie vo volante, take uplne jemne...ide ma drbnut...no nic, ostavame v kontakte...maj sa pekny vikend...
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od RadekHGT »

Ahojte,takze prave som sa vratil zo servisu.Menili mi vela veci,ale pukanie v kolese sposoboval von.homokinetak a klepot vnutorny pri prevodovke.Vymenili obe a je po probleme.Klby dokopy stali 100€ a vymena 30€.Takze ked mas podobny problem,necakal by som a vymenil ich.
HGT
Punto Black JTD
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2011, 21:42

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od Punto Black JTD »

tak super ze mas vyriesene. Mne to prestalo uplne praskat, pukat aj klepat...neviem teraz co s tym...este mi vravel jeden mechanik ze tie silenbloky su uz stare sice nie su uplne zle ale ze su vytahane od tazkeho motora, tak jedine to este skusit, ale teraz ked to uplne prestalo tak som totalne zneisteny, radsej by som bol keby sa nieco prejavilo, lebo takto neviem co mam teraz cakat...no nic, cas ukaze...mozno budem postupne menit tie silenbloky aj homo...drz sa, nech ti to Punťo šlape...
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od RadekHGT »

Tak ked to prestalo tak to nechaj tak.Nemuselo to byt nic vazne,neviem.Ak sa to prejavy zase tak uz len servis.Drzim palce nech to bol len zaseknuty kamienok :wink: Vela stastia
HGT
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: chrupanie, buchot v prednej náprave

Příspěvek od kovvalsky »

mne zase pre zmenu bucha v kolese ked idem ale to je take slabe ale ked sa clovek zapocuva pocujeto je to take pravidelne buchanie ale ked zacnem pribrzdat normalne to je pocut ako z rychleho buchania tym brzdenim sa to buchanie spomaluje a prestane ked auto ide tak 20km to uz neni pocut
one world, one dream, one car
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“