originál světlo

Moderátor: peta.smolik

lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

originál světlo

Příspěvek od lubhol »

Čaute chlapi. Před časem jsem tu rozpoutal diskusi o originál světle na FIATA STILO. Kritizoval jsem tu výrobce neoriginálních světel, že jsem si koupil od různých výrobců světla a do všech mi teklo. Pak jsem si koupil světlo originál FIAT a vše bylo good............................ až na....................... tak jsem si kráčel po chodníku z práce a jak jsem jsem viděl to moje STILO stát na parkovišti :shock: , první co mě napadlo bylo.... takový to mohl být krásný den :oops: . ANO, máte pravdu, světlo, to originál FIAT, bylo totálně zamlžené a v něm ta naše blahodárná tekutina, bez které se svět neobejde a jak je vidno, moje světlo taky ne :( . Uvnitř regulérní akvárko, jen ty rybky scházely. No nic, budu to zas reklamovat a alespoň si zase (po dvou měsících)opráším demontáž světla. Škoda jen, že jsem už to absolvoval 5x :cry: opakování matka moudrosti :mrgreen: :mrgreen: Jo, auto jsem jen umyl a voda si dírku našla sama.
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
Reklama
 

Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: originál světlo

Příspěvek od idefix »

Spíše bych viděl ,že Ti netěsní ta guma co je v plastu přes žárovky. Podle toho co jsi psal to ,už je třetí světlo v řadě to je divné.Sklo snad sedí.Ještě mě napadlo co máš za žárovky nehřejou moc? Kolega narval do rendla žárovky (větší svítivost) a zežloutli mu světla ,podle technika byli bez Uv filtru měnil obě světla.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

Re: originál světlo

Příspěvek od lubhol »

idefix píše:Spíše bych viděl ,že Ti netěsní ta guma co je v plastu přes žárovky. Podle toho co jsi psal to ,už je třetí světlo v řadě to je divné.Sklo snad sedí.Ještě mě napadlo co máš za žárovky nehřejou moc? Kolega narval do rendla žárovky (větší svítivost) a zežloutli mu světla ,podle technika byli bez Uv filtru měnil obě světla.

Žárovky jsem neměnil, protože jsem koupil světlo včetně žárovek, jsou tam originál z fiatu. No je mi z toho na blití, včera mi reklamační technik řekl, že doufá, že nebudu muset vymontovat světlo a čekat 30 dnů na vyřízení reklamace, to bych byl v (!) . Uvidím, doufám, že ještě jako bonus nezačne mrznout a světlo se ve vnitř nepoškodí ještě víc. Já mám pocit, že je špatně utěsněné venkovní "sklo" se zbytkem světla. U předchozích světel mi tam nateklo přez tohle místo a jak jsem to při reklamaci položil na stůl v prodejně, tak z toho světla vytekla voda na jeho faktury a do klávesnice :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: originál světlo

Příspěvek od hanzs »

lubhol: tak to je hustý! :shock: To nevim... tobě asi nejsou světla na autě souzený.... asi budeš muset jezdit bez nich... :wink:
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: originál světlo

Příspěvek od idefix »

Co rovnou dát http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=22288" onclick="window.open(this.href);return false;


Jinak teda :shock: ,že by čína už i v origo italech? Nebo neskutečná smůla ,pak již doporučuji příspěvěk od MARTY-MA hlavně ten plánek na tom obrázku a Tvůj problém bude vyřešen viz. odkaz

http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... 9E%E1rovky" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

Re: originál světlo

Příspěvek od lubhol »

idefix píše:Co rovnou dát http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=22288" onclick="window.open(this.href);return false;


Jinak teda :shock: ,že by čína už i v origo italech? Nebo neskutečná smůla ,pak již doporučuji příspěvěk od MARTY-MA hlavně ten plánek na tom obrázku a Tvůj problém bude vyřešen viz. odkaz

http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... 9E%E1rovky" onclick="window.open(this.href);return false;

jojo, možná přijde i na petrolejky :mrgreen: :mrgreen:
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: originál světlo

Příspěvek od idefix »

Doufám,že reklamace klapne,pak písni jak jsi dopadl.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

Re: originál světlo

Příspěvek od lubhol »

[quote="idefix"]Doufám,že reklamace klapne,pak písni jak jsi dopadl

No, tak nějak se nedalo domluvit. Reklamační technik přijede za 14 dnů z prahy, tak jsem jim řekl, že za dva týdny se taky může stát, že voda ve světle zmrzne a světlo se poruší, nebo tam něco praskne a pak mi technik řekne, že mám smůlu, že sem to nechal prasknout. Papír o započetí reklamace mi taky nechtěli dát, protože bych tam musel to světlo nechat, ale bez světla se kapku blbě jezdí. Nakonec po mém naléhání, ať to nějak vyřeší, mám v pondělí přistavit auto do FIATU a oni s tím něco udělají. Vytáhnou, vysuší, zjistí kde teče, nafotí nebo opraví........... nevím, ale je to alespoň něco, než pak přijet a nic nevyřídit, protože bude světlo kaput. Uvidím...... :roll:
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

Re: originál světlo

Příspěvek od lubhol »

idefix píše:Doufám,že reklamace klapne,pak písni jak jsi dopadl.
Tak a je to, volali mi z FIATU, že mají reklamaci uzavřenou. Uznali světlo vadným a chtějí mi vrátit peníze............. no a to je ten problém, já peníze nechci, chci vyměnit zboží, protože jsem světlo kupoval v té akci, kdy jsem na něj dostal 50%slevu, tak jako na další 4 díly, které jsem musel koupit. Nutí mě ke vrácení světla a převzetí peněz a nebo mi dají nové světlo, ale musím doplatit to co mi zlevnili. Takže další 2100Kč. Vím, že mám dle obč.zákoníku nárok na výměnu zboží bez ohledu na to, jestli bylo zboží zakoupeno v akci, nebo za plnou cenu, ale oni to nechtějí akceptovat, prostě chceš v rámci reklamace jiné nové? doplať slevu............ Oslovil jsem právníka firmy, kde pracuji, hodně ho to pobavilo :mrgreen: :mrgreen: .
No, jak toto dopadne............. :?
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: originál světlo

Příspěvek od idefix »

To bych od prodejce nečekal docela prasárna,bez mrknutí by měli zboží vyměnit.Mě přišel parkovací asistent model s bzučákem a měl přijít s displejem.Vyměněno do 14 dní s omluvou a na další zakoupené zboží sleva 15%. Tak by to mělo fungovat.Jdi do nich,zboží sice bylo v akci,ale máš nárok na nové.

http://www.spotrebitele.info/vae-prava/ ... odbyt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
kubik1
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2007, 02:34
Bydliště: Praha 4

Re: originál světlo

Příspěvek od kubik1 »

celkem slušný čtení už čekam na další díl,co bude dal :wink: jak to dopadlo nenapínej nás :o

já měl podobný laborovaní s neorigo světly na bravě po dvou přešlapech sem stejne koupil origo a vyšly mě jak ty dvoje no name :roll:
STILO Multi Wagon 1.9 JTD Multijet 8V, Active, 60000km
PUNTO II 1.2 16V, HLX
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

Re: originál světlo

Příspěvek od lubhol »

kubik1 píše:celkem slušný čtení už čekam na další díl,co bude dal :wink: jak to dopadlo nenapínej nás :o

já měl podobný laborovaní s neorigo světly na bravě po dvou přešlapech sem stejne koupil origo a vyšly mě jak ty dvoje no name :roll:


Světlo další díl.......... volal jsem opět prodejci, že trvám na výměně a oni pořád nic. Tak jsem chtěl ten doklad o reklamaci, na základě kterého mi uznali světlo vadným a chtěli mi vyplatit peníze.... no a hle ho, žádný doklad mi nedají, protože žádný není že prý žádná reklamace neproběhla :oops: :oops: :oops: . To jsem celkem nerozchodil, reklamaci mi prostě zapřeli a že jestli mám nějaký doklad o reklamaci já, tak ho mám donést a pak se se mnou budou bavit. Jenže to je ten problém, žádný doklad mi nechtěli dát ani když jsem tam byl poprvé, ani když mi tam to auto stálo a oni to světlo vytáhli, odzkoušeli a po zjištění že do něj teče, vrazili do auta zpátky. Já jsem na dokladu trval, ale odmítli mi ho s tím, že jim musím věřit :roll: :roll: :roll: v dnešní době?? stejně mi ho nedali. No tak jsem jim řekl, že s nima už řešit nic nebudu a napsal jsem do FIAT.CZ do Prahy. Celé jsem jim to popsal a už mi i odepsali, že záležitost prověří a dají mi vědět. Je to sice takový skok do prázdna, ale uvidím. Ale myslím, že by mohli něco najít a vyřídit i když mi to v Havířově zapřeli, protože si ještě v průběhu reklamace reklamační středisko výrobce FIAT vyžádal VIN mojeho auta. Uvidím a dám vědět další díl. :?: :?:
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
kubik1
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 17 lis 2007, 02:34
Bydliště: Praha 4

Re: originál světlo

Příspěvek od kubik1 »

to je hrůza co se děje! :shock: to si psal do fiat dojáček nebo je tu ještě nad nim nějaký hlavní zastoupení fiatu?
STILO Multi Wagon 1.9 JTD Multijet 8V, Active, 60000km
PUNTO II 1.2 16V, HLX
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: originál světlo

Příspěvek od idefix »

Dej to na NOVU :lol: .Záruka platí , tvrdí ,že nejde vyměnit zboží co bylo v akci a vratí koruny.Pokud by to bylo zboží,které se doprodalo a už není ,asi ano.Ale u světel je to málo pravděpodobné hrají na to,že se na to vykvajzneš . Jdi do nich. Švárovi napočítali u Mareii 16 ventilů sacích a 16 výfukových,protože má 1,8 16V po dohadech se prý upsala paní v kanceláři rozdíl korun vrátili .Měl Mareu 1,8 32V rarita jediná na světě :twisted:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

Re: originál světlo

Příspěvek od lubhol »

kubik1 píše:to je hrůza co se děje! :shock: to si psal do fiat dojáček nebo je tu ještě nad nim nějaký hlavní zastoupení fiatu?
Poslal jsem to na FIAT.CZ do Prahy, dle mého jsou ostatní jen dealeři.... si myslim, tak či tak se mi ozvali.

Jo ajinak jsem se díval, jak mi tam namontovali zpátky to světlo a nedotáhli jeden šroub, takže drželo na dvou :lol: :lol: :lol: fušeři, fušeři, fušeři.............. hrom do čepice :mrgreen:
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
Odpovědět

Zpět na „Stilo“