Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Punto_one
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 16 led 2011, 17:19

Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Punto_one »

Ahojte mam Punto už vyše pol roka konkretne Mk2 1.8 HGT a som s nim nad mieru spokojny . Ale jedna vec ma trapi a to su svetla . Pocul som ze do sosoviek je najlepsie dat xenon ... ale nie je to povelene teda mi treba poriesit ostrekovace a automaticke natacanie a stoja 50 eur plus mozno nejaka ta pokuta . Night Breakery stoja 30 ecka a vela ludi je s nimi tak tiez ned mieru spokojny ... Ale budu dobre svieti aj cez sosovku ??? prosim poradte ake mate skusenosti Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Reno »

nazdar,vcera som si nahodil osramky nb plus h7 55w adnes rano,pri ceste do prace som zbadal ten rozdiel a to v mojom pripade super. Dal som za par 22eciek. Oproti philipsom,co som tam mal,je to parada,ved som svietil jak s kahancom.
Punto 1,2 8V 5dv
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od CrazyApe »

Ja sem si koupil taky nightbreakery staly me cca 18 E a taky mi to sviti kopec lip, sice to neni zadny zazrak ale furt lepsi nez ty puvodni co sem mel. Nicmene taky sem dlouho premyslel co s tim. Jestli tam narvat nejake hidy a nejak je tam poradne schovat aby to nebylo moc videt ale na druhou stranu si rikam ze mam 1,2 8V a chtel bych poridit behem jara spis HGT nebo 1,2 sporting pac mi dost chybi kone (ted mam splasene veverky) a posilovac :-/ tak sem se na to nakonec vyp...
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Narayen »

Xenony jsem měl na HGT, ale byly s nimi jenom problémy.. Pořád nešli nahodit aby svítili obě najednou, odešlo trafo atd. Nestojí to za to, nightbrakery jsem ještě nezkoušel, ale určitě až bude víc času tak je koupím, možná budou k vánocům 8)
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Punto_one
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 16 led 2011, 17:19

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Punto_one »

No Borci dnes som kupil teda tie NB vysli ma na 20 eur a je to fakt dost podstatny rozdiel ! Volim zaplatit o 5-6 eur viac ale je to vidiet . A tie xenony som si touto kupou vyhodil z hlavy aspon zatial . Ale dalšia vec čo sa týka montaze tych ziaroviek ... to bol strasny problem . Hrozne malo miesta ( 1.8 HGT ) Neviete niekto nejaky zlepšovák ??? Podotykam ze to nie je 1.2 ani Sporting je tam ovela menej miesta ... Dik Borci
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Banshee »

Ja som vyskusal snad uz vsetko na trhu od osramov nightov az cez nejake no name xenon plynom plnene ziarovky a momentalnym xenonom 4300 ktore mam teraz sa nevyrovna nic. Naozaj NIC. Je to uplne iná liga. Ta prvotna euforia z osramiek ta po pár kilometroch prejde a potom zistis ze zas nevidis nic. Ja mam xenony asi mesiac a pol a nedam na ne dopustit,je to nieco neskutocne. Uplne ina dimenzia videnia. Vidim vsetko a za kazdych podmienok. Problemy som zatial nemal,hliadky nic ani na mna nik protiiduci neblikal. Som toho nazoru ked to spravne namontujes,nastavis svetla a nenarves tam ako blb natvrdo nejaké 10000k aby z teba pri jazde bola fialová guľa,nemas sa coho bat. Ja mam 4300k je to zlto biele svetlo fakt by si nepovedal ze to je HID,a rozdiel je znacny. Takze smelo do toho,odporucam.
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Narayen »

Právě že nějakých 3500K mají i ty NB.. A pokud má člověk řešit trafo a další blbosti, tak NB je jasná volba ne?


Ano ano, u HGT to stojí za prd, musíš povolit světla a pak to "jde"... Jdou ale jenom dálkovky a potkávačky, na mlhovky musíš sundat nárazník :D

Nahoď fotku prosímtě jak to vypadá.
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Banshee »

Ano ale 3500 nieje 4300 a podalsie niesu to klasicke ziarovky ale vybojky takze to svetlo je uplne iné.
S trafom nevidim problem,staci ho niekde ukryt a nieje problem,ani s montazou...a pristup k svetlu,je to zlozitejsie,spolujazdcove je v 1,2 8V bezproblemovy pristup no druhe je horsie,treba odskrutkovat poistnu skrinku a posunut ju,potom to kus ide,no naj je asi povytiahnut celé svetlo...
Pripajam foto na porovnanie
Přílohy
Porovnanie.jpg
Porovnanie.jpg (55.86 KiB) Zobrazeno 4256 x
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od slavek311 »

Night Breakery svítí super,skutečně velký rozdíl oproti jiným i drahým žárovkám,ALE ! vydžely pouze 4-6 měsíců.Měnil jsem je 4krát
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Narayen »

Tak jsem včera nahodil NightBreakery... Jedním slovem : paráda :) svítí nádherně...
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od CrazyApe »

slavek311 píše:Night Breakery svítí super,skutečně velký rozdíl oproti jiným i drahým žárovkám,ALE ! vydžely pouze 4-6 měsíců.Měnil jsem je 4krát


Ja mam NightBreakery od kvetna tzn 7 mesicu a jezdim v podstate denne, najeto cca 11 tis. a jeste jsemnemenil.... klep klep klep :-)
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Reno »

Mam pocit,ze tie osramky su v pohode,ale v strede pred autom mam stale tmu a to pravdepodobne preto,ze rozpt. svetla brani smerovka. Tak som ju skusil odtiahnut smerom dnu do svetlometu pomocou toho sedeho koliecka a tu som zistil,ze na vodicovej str. to islo tak o 3cm a na str. spolujazca je ta smerovka tak 1.5 cm od max. v predu a nejde ani pohnuť,proste s tym kolieckom tocim naprazdno. Viete mi s tym niekto poradit? Inak ta tma v strede svetelneho kužela sa takmer uplne stratila,keby to slo aj v tom druhom svetle posunut,tak by to nemalo chybu. Prosim vas o radu,co s tym a zaroven vsetkym prajem pekny silvester a v novom roku bez nehody a bez poruchy :-)
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Banshee »

Mne vyhorela po 8 mesiacoch jedna NB plus...reklamoval som a dali mi jedno celé balenie :) teraz už mám HID netreba mi ich..ale asi ich nahodím do dialkáčov...takže Tí,čo tu spomínate vyhorené,kludne nebojte sa ich reklamovať,majú povinnosť to meniť kus za kus.
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od slavek311 »

také jsem je 2krát reklamoval a pak už mi prodejce řekl,že to nejde do nekonečna.:-(
nechtěl jsem si to u něho rozházet!
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Svetla , NightBreaker alebo Xenony

Příspěvek od Reno »

Možno trochu odbočujem od témy,tak pardon,ale dnes som si bol dať nastaviť svetla a asi ma je...e! Pravé nastavil a keď išiel ľavé tak to nechcelo ísť a potom to len odrazu skočilo a už sa to točí naprázdno!!! Teraz,musím demontovať von celé svetlo a zistiť,či to vyskočilo,alebo sa tam niečo utrhlo.Neviem,ale zistím,keď sa do toho svetla dostanem,ak to vôbec pôjde :( Som smutný a nasr..ný.
Punto 1,2 8V 5dv
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“