samosvor na zadnú bubnovú brzdu

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 21 čer 2009, 13:45
Bydliště: nové zámky

samosvor na zadnú bubnovú brzdu

Příspěvek od bushman »

tak som pri stk-čke pohorel- zadná brzda má rozdiel L proti P vyše 40%. dal dole bubon ,pozrel čo je a zistil, že nastavovací šrob čiže samosvor je kaput. cesta do fiat servisu a dotaz na pracovníka čo stojí - skoro padnul na riť : vraví že 60 eury. nemá niekto v garáži nepotrebný alebo z čoho prípadnem pasuje? bol by vďačný za pozitívne odpovede :roll:
scania 8x4 R420
jeep grand cherokee V8 4,7l
fiat punto 1,9 jtd
Reklama
 

Uživatelský avatar
bushman
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 21 čer 2009, 13:45
Bydliště: nové zámky

Re: samosvor na zadnú bubnovú brzdu

Příspěvek od bushman »

btw: kedysi bola v blave fasa predajna na fiat súčiastky, tuším niečo ako fiat ricambi , existuje ešte do vie? :mrgreen:
scania 8x4 R420
jeep grand cherokee V8 4,7l
fiat punto 1,9 jtd
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: samosvor na zadnú bubnovú brzdu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zdravím ,jak moc je kaput? Já mám oba dva bez těch stavitelných plíšků,(odstranil jsem je) ale jdou zašroubovat a vyšroubovat. Co nejmenší vůli jsem nastavil vyšroubováním a nasazením bubnu tak aby nedřel (nebrzdil) závity namázl tmelem aby se neuvolňovaly. Musíš ale před tím uvolnit lanka na ruční brzdě v kabině a potom je zase podle potřeby doštelovat.Mám to už přes rok a je to v pohodě. Nový samoštely to je ranec 3.500Kč.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
bushman
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 21 čer 2009, 13:45
Bydliště: nové zámky

Re: samosvor na zadnú bubnovú brzdu

Příspěvek od bushman »

no to samé so urobil aj ja teraz, ibaže tým stratil svoju funkciu samoštela musíš čas od času doštelovať sám. fakt je, že takáto sračka aby bola drahšia jeden brzdový kotúč na jeep objednaný v amerike aj spoštovným tak to je sila :mrgreen:
scania 8x4 R420
jeep grand cherokee V8 4,7l
fiat punto 1,9 jtd
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: samosvor na zadnú bubnovú brzdu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Když se to nastaví na co nejmenší mezeru,aby to nedřelo a nepovolí se štel tak to musí vydržet. Přece se to obložení a buben nemůžou tak moc opotřebovávat. Záleží jak kdo jezdí( brzda plyn). Já bez funkčních samoštelů jezdím a na brzdu musím šlapat s citem jinak bych měl jelita od pásů. A na zataženou ruční brzdu se nerozjedu ale zabrzdit jen ruční je už horší. Oni ty zadní bubny jsou asi na toto auto malé,škodovka při zatažení ručky šla do bloku.(zase jak která).
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“