interval vymeny sviecok

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

interval vymeny sviecok

Příspěvek od struter »

Chcel by som sa spytat ako casto menite sviecky na svojich vozitkach a aky typ,znacku pouzivate...dufam ze sa to tu uz neriesilo,skusal som to tu hladat,mozno som to len prehliadol...
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
nemoboy
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 30 říj 2009, 22:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od nemoboy »

v podstate by som mal rovnaký dotaz... aj ked som pred rokom kúpil Irídiové DENSO sviečky (ževraj vydržia aj 80 000km)
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od oldoss »

Ja osobne pouzivam NGK take ako tam maju ist presne cislo neviem. Vzdy si to vypytam v mototechne a oni mi to daju. Zase neni tam nejake super motor aby som tam daval nejake super iridiove a podobne blbosti. Nevravim, ze to je zle ale tu istu robotu spravia aj tie co tam idu original. Menim po 30 000km.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od peta.smolik »

Tady je snad o svíčkách všechno: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... AD%C4%8Dky
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od Mr.pilot »

Já jsem měnil svíčky nedavno interval přesně nevím ale koupil jsem to při najetých 55 000km a svíčky jsem měnil při 110 000km. Ale podle toho že tam byli NGK tak by si troufal říct že jsem první kdo je měnil tak asi 110 000km. Je pravda že mezera mezi elektrodou byla tak 2mm :lol: :lol:
Svíčky měním většinou když to hůře startuje.
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
sperhy
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 16 čer 2009, 14:01

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od sperhy »

noooo ja som menil sviečky len teraz pred nedavnom nejakú klasiku za Denso iridium power...okrem toho že pociťujem zlepšenie vo všetkých smeroch tak mali by mať aj dobrú životnosť..tak uvidime..zatial mam na nich len nejakých 5 000 :D
Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od struter »

fuuu, ja som tiez pozeral na tie denso iridium power, ale ta cena je dost prepisknuta, vazne to je az tak citit?iked ty mas GT,tak moze byt 8) ja som este pozeral na denso TT, tie su za prijatelnu cenu a vyzeraju byt kvalitne... neskusal ich niekto?
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
sperhy
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 16 čer 2009, 14:01

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od sperhy »

ja som sám prekvapený akoto tomu motoru pomohlo :D jednak sa zlepšil ťah odspodu + zlepšenie ťahu pri vyšších otáčkach...nevykapáva tak skoro ale pekne ťahá až skoro po obmedzovač...studené štarty, hned to chytá a aj spotrebu mi to zlepšilo trochu...takze maximálna spokojnost :)
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od Danny Mk2 »

Taky můžu popsat jedno překvapení ohledně iridiových svíček.Kdysi známý dojel a chtěl opravit startér.Týden před tím jsem mu měnil svíčky,koupil si právě nějaké hustokruté iridiové NGK za fůru peněz a v hospodě nemluvil o ničem jiném než jak to rve asfalt.Tak mi tam to auto nechal odešel domů s tím že až bude startér hotový,zavolám mu.No mezi tím přišel další známý,tak jsme se o tom bavili a dostali jsme škodolibý nápad,prostě jsme mu tam dali zpět ty staré svíčky které jsem nestačil vyhodit.Jen se očistily a seřídily kontakty.Druhý den si auto odvezl,no a co myslíte,poznal to?Ani omylem,14 dní jezdil s těmi starými a pořád se chlubil jaká je to raketa a že tam už jiné nechce.Když se dozvěděl co jsme mu provedli,nechtěl tomu věřit!Uvěřil až jsem ty jeho iridiové vytáhl ze šuplíku a dal mu je tam zpátky.Tak že můj názor je-předražený
placebo,pokud nemám výkonově upravený motor.Za sebe doporučuju NGK BKR5EZ.
Lancia Y 1.1.....
sperhy
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 16 čer 2009, 14:01

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od sperhy »

ja by som to až tak na to placebo nehádzal..beriem, že aj to môže zohrať určitú rolu ale ja som rozdiel zaznamenal....je rozdiel ked zošliapnete plný plyn pri nižžích otáčkach a auto bud iba zhučí a pomaly zrychluje alebo hned začne ťahať...alebo naopak je rozdiel ked zošliapnete plný plyn a ked ručička otáčkomera prejde cez 4500otáčok a začne vykapávať ako ked zošliapnete plyn, ručička otáčkomera prejde aj cez 5500 a vy stále cítite rovnaký ťah.... spotreba tak isto ...to sú čísla... :D studené štarty ani nehovorím :D v týchto mrazoch -20 a viac sa mi pri otočení klúčika zakusol štartér, hodnú chvílku váhal či valstne otočí motorom či to nevzda a ked predsa len horkoťažko ledva otočil stačilo to hned na naskočenie motora :D vravím....investícia síce vyššia ako za obyčajné sviečky ale kedykolvek by som zainvestoval znova :D
Uživatelský avatar
nemoboy
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 30 říj 2009, 22:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od nemoboy »

tiež mám Denso Iridum a myslím si že tie sviečky nie sú pre ten motor to pravé ozaj treba dať kvalitné NGK ! osobne som zaznamenal horší odtrh... alebo naozaj funguje placebo ?
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: interval vymeny sviecok

Příspěvek od Reno »

Mám síce len motor s vysávača,ale mám tam NGK a spokojnosť :lol: Vážne,aj keď pri -20 sa mi stalo,že som naštartoval na brnk a potom nastalo ta,ta,ta a koniec,mohol som už točiť štartérom aj hodinu a ani neodpálilo,ale po odtlačení do tepla a 5hodinovom pobyte v garáži to išlo,ako keby sa nič nestalo.Haluz :idea: kamarát mi poradil naliať do benzínu Velfobin,že to asi spôsobila voda v nádrži,ktorá zamrzla,lebo som spozoroval,že vtedy nešlo ani to blbé čerpadlo,čo vždy prehlučovalo aj motor :) Od vtedy sa mi to viac nestálo a na sviečkach som doposial nalietal 32tisíc a to je už dosť aj na výmenu :lol: ak vyhrám loto,tak kúpim nové,ale určite NGK 8)
Punto 1,2 8V 5dv
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“