Bixenony Mk1

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
LloydBanks110
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 06 úno 2009, 23:44

Bixenony Mk1

Příspěvek od LloydBanks110 »

Určitě má sposta lidi problém jako ja a to je špatná viditelnost díky světlům na MK1 ..... koupil jsem žárovky ale pořád mi něco chybělo tak jsem si jednoduše řekl koupím si xenony a rovnou jsem narazil na aukru na Bi tak jsem je objednal a je to super jelikož mám mračítka tak ani neoslnujou ......a teprve ted je to správne světlo mohu jen doporučit a na aukru jsem je vydražil za krasných 1200,- + nové výbojky 8000k které byly v ceně takže super ..... jinak se ptejte rád zodpovím dotazy!
Reklama
 

armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od armaman »

A čo homologizácia?
Fiatu už "nefandím"
Uživatelský avatar
LloydBanks110
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 06 úno 2009, 23:44

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od LloydBanks110 »

mam knim nejaký atest ale to je na žárovky ....... homologace prostě být nemuže jestli nemáš stěrače na světla a automaticky naplápěná světla + čočky ..... ale když je dobře seštelováno dá se to ukecat .... z vlastní zkušenosti ..... jinak zabírá pomlouvat že to ma spousta lidi a to třeba i na favoritech a oslnuje to
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od armaman »

No nie tu na slovensku a bez urazky osobne by som kazdemu tieto pseudo Xenony roztlkol. Skusil si dakedy ist v aute oproti nim? Prave pre toto ma zaujimala ta homologacia.
Fiatu už "nefandím"
jamir
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 07 srp 2007, 01:39
Bydliště: JM

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od jamir »

Já na autě měl taky xenony a naprostá spokojenost, ale teď už to pomale není sranda...hodně lidí v okolí už platilo pokuty...a to nemluvím o zahraničí-pěkně mě lepilo na hranicích ve Slovinsku když se mě ptali co to jako má být :D Takže osobně volím čirou optiku + žárovky Philips X-treme Power :) Viděl sem to svítit a můžu říct, že se to vyrovná na 85% xenonům :)
Fiat Punto MK1 1.2i 75 ELX
kranky
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 21 led 2008, 22:35
Bydliště: BA / SVK

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od kranky »

armaman píše:No nie tu na slovensku a bez urazky osobne by som kazdemu tieto pseudo Xenony roztlkol. Skusil si dakedy ist v aute oproti nim? Prave pre toto ma zaujimala ta homologacia.
plny suhlas :evil: :evil: :evil:
MKI Punto 1,1i (55s) r.v. 97, 5dv.
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od armaman »

LloydBanks110 píše:Určitě má sposta lidi problém jako ja a to je špatná viditelnost díky světlům na MK1 ..... koupil jsem žárovky ale pořád mi něco chybělo!
to je vynatok z clanku kde ma zaujalo jedno a to zla viditelnost. Ja mam na svojom punte dual parabolu a tento pocit nemám. Treba len jedno a to skontrolovat v akom stave je povrch paraboly a spravne si dat nastavit sklon svetlometov. a alternativou je pouzit aj toto i ked aj tu je neprirodzenost farby svetla a oslnovanie viac ako bezne tak isto. No nie je to až také zlé ako v prípade alternatívnych nahrad ako su pseudo xenony

http://www.autobiznis.sk/product/osram- ... etla-2723/" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiatu už "nefandím"
Uživatelský avatar
fero1943
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 14 čer 2009, 15:13

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od fero1943 »

Pozor na ziarovky reklamovane na uvadzanej adrese, vyssia svietivost sa dosahuje tensim vlaknom, co je na ukor vydrze ziarovky. Ked budete na uvedenej stranke (Osram), precitajte si komentare o ziarovkach!
Punto MK1 60SX 1,2 43kW 3dv. r.1996
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od armaman »

Ferko ,ale to nam je vsetko zname.
Dokonca ani led do prednych svetlometov nedoporucujem. Vzhladom k vacsej teplote vo vnutri svetlometu mi tieto vydrzali velmi kratko. Mam na mysli led namiesto parkovaciek.
Fiatu už "nefandím"
TomasPondel
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 01 čer 2011, 10:02
Bydliště: Severni čechy

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od TomasPondel »

Ahoj kluci stale vaham jestli jsi mam poridit bixenony na sve punto R.V 98 1,7 td .Mel bych takou to predstavu a nevím jestli by to slo udelat.Vyndam svoje H7 a vlozim a zapojim na nove konektory bixenony ty stare konektory bych zachoval pro pripadnou vymenu na H7.A jeste mi vysvetlete jak je to s dalkovymi svetly aparkovackamy to vse zustane? Jde to takto udelat nebo tam musim nejak upravovat lampy.Nemusim tam nejak upravovat na cocky.Dekuji vam za odpoved
Naposledy upravil(a) TomasPondel dne 23 úno 2012, 16:59, celkem upraveno 1 x.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od oldoss »

Však vyskúšaj a aby si nebol potom prekvapený keď ti niekto roztlče poprípade bude narazíš na iniciatívneho policajta tak sa techničákom môžeš rozlúčiť. Nehovorím o tom, že keď spôsobíš nehodu a poistovňa ti na to príde, že si to tam mal nepovolene tak sa potom sakra zapotíš. Odpovede typu x krát ma zastavili a nič a nikoho s tým neoslnujem lebo to mám dobre nastavené ani nespomínaj.
Neviem neni to trochu aj smiešne staré punto a xenony na nom? Však ešte ani do dnešnej generácie sa to ešte nemontuje. Viem, že punto aspoň to jednotkové nič moc čo sa týka svietivosti ale tak chceš xenony kúp si auto čo to ma už od výroby a nie lacné čínske napodobeniny...
Kúp poriadne žiarovky vyčisty paraboly, daj si ich správne nastaviť a myslím, že budeš spokojný. Nebudte všetci egoisti v tomto na ceste totiž to nie ste sami!
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od kejml »

Pojišťovna řeší i daleko menší prohřešky.
Můj soused si na O2 ftédéíčku nasadil originál 18" kola z RS, která ale neměl v techničáku. Napral to do něj opilec, PČR uzavřela jasně v jeho prospěch, ale Kooperativa přesto snížila plnění o 15% právě z důvodu nehomologovaných kol.
Takže opatrně...
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bixenony Mk1

Příspěvek od peta.smolik »

Já pořád nějak nechápu proč nestačí mít normální H4?? Pokud nepoužíváte nějaký noname šity tak světla potažmo lepší žárovky svítí dobře jasně a daleko... U Suzuki mám čirou optiku a super žárovky Denso ani nevim jaký ale podle testů ty nejlepší ale nesvítí to lépe jak Bosch xenon Blue s normálníma světlama u Punta a zkoušel jsem ve stejným úseku ve stejnou dobu svítit xenonama Ochcávky a není to lepší vidění a taky nevidim dál jen je to světlo jiný... O bixenonech ani nemluvim páč to je průser, přijde mi lepší si koupit hodně dobrý H4 než xenon nebo bixenon
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“