MOTOR, OLEJ: Ztráta přes těsnění hlavy

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

MOTOR, OLEJ: Ztráta přes těsnění hlavy

Příspěvek od sgy »

zdravím, začal mi unikat olej mezi blokem a hlavou motoru. je to těsněním? uniklo mi přes něj celkem dost. zvládnu to vyměnit sám? je to něco víc než jen pár šroubků odmontovat a vyměnit to těsnění? nebo to mám nechat na servise...
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od peta.smolik »

A je to jistý na 100% že ten únik je těsněním hlavy? Není to jen těsněním víka vačky?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od sgy »

aha.. ono tam toho je víc? :) radši udělám foto později, asi si pletu jména těch věcí ...

zatím na obrázku z netu... na tomto místě uniká, akorát na druhé straně motoru
Přílohy
motor.jpg
motor.jpg (116.72 KiB) Zobrazeno 5393 x
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od peta.smolik »

A to co ukazuješ je těsnění víka vačky :lol: Nový těsnění stojí do 200kč a vyměníš si ho sám... povolíš pár šroubků odklopíš víko vyměníš těsnění atd :lol: brnkačka
Naposledy upravil(a) peta.smolik dne 25 úno 2012, 17:16, celkem upraveno 2 x.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od sgy »

aha... a to je teda lepší nebo horší? co se týče mechaniky, tak jsem celkem amatér... jak moc je náročná výměna?
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od sgy »

aha, ok, díky moc... nemůžu u toho něco udělat špatně? jsem zrovna v německu a tady si za tenhle problém budou účtovat víc jak půlku ceny motoru :)
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od sgy »

vypadá to takhle? respektive... je to to, co si mám koupit? :) http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 086wt_1270" onclick="window.open(this.href);return false;
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od radek.s »

sgy píše:vypadá to takhle? respektive... je to to, co si mám koupit? :) http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 086wt_1270" onclick="window.open(this.href);return false;
Ne to není ono. Jestli je to jenom mastný, tak se na to vykašli, u těchto motorů je to normální. Jestli ti to vadí, tak to raději nech servisu. Ale za čas to bude mastný zase, moje zkušenost i zkušenost jiných tady na foru (hlavně majitelé Punt).
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od sgy »

to mastné vypadá jinak, to znám u spoje převodovkdy.... tohle po tom vyloženě teče v délce 20-25cm... a jinak spotřebu oleje nemám téměř žádnou, ale za posledních 20tkm se olej skoro celý vytratil... a asi to bude právě kvůli tomu těsnění...

takže to je tohle http://www.ebay.de/itm/Ventildeckeldich ... 017wt_1270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od peta.smolik »

Jo to je vono... pane vachmaister voni sou hlava :lol: Výměnu zvládneš sám
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Ztráta oleje přes těsnění hlavy

Příspěvek od radek.s »

sgy píše:to mastné vypadá jinak, to znám u spoje převodovkdy.... tohle po tom vyloženě teče v délce 20-25cm... a jinak spotřebu oleje nemám téměř žádnou, ale za posledních 20tkm se olej skoro celý vytratil... a asi to bude právě kvůli tomu těsnění...

takže to je tohle http://www.ebay.de/itm/Ventildeckeldich ... 017wt_1270" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak to jsem nevěděl, že to utíká tolik. Jestli to budeš měnit sám, najdi si jak se to mění. Mysím, že se na ty obloučky těsnění po stanách dává těsnící tmel. Hlavně dobře očistit dosedací plochy, ale nepoškrábat. Před tím musíš sundat box vzduch. filtru, tu sací hadici můžeš nechat na filtru, stačí jí odpojit na druhý straně. Filtr drží dva šrouby a jedna packa. Pak musíš vycvaknout držák kabelů svíček. Jestli tam ještě budou vadit nějaký kabely, tak je odpojíš nebo dáš stranou. Víko má tuším čtyři šrouby. Když tak si najdi na netu servisní manuál, tam to všechno je.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Panda“