SERVIS: První STK a neprošel

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

SERVIS: První STK a neprošel

Příspěvek od sgy »

zdravím vás... jakmile vyřeším můj snad dočasný problém, hned téma mažu

dneska jsem byl po 4 letech na své první technické kontrole

neprošel jsem. pan STK mi sdělil následující

1. zatemněná přední okna - (fólie jsem nechal jdělat firmou, kde jsem po nich žádal, ať tam dají to, co je schválené)
= bylo mi řečeno, že mají mít 70% což typ fólie splňuje, ale že je lze aplikovat pouze na čiré sklo a panda je má od základu nazelenalé
2. kola - rozměr. koupil jsem si sériovky z Pandy 100HP, 15" 195/45 - nevyhovuje, v TP mám jen 14"

3. drobnosti, jako nesvítící žárovka v mlhovce a obrysovce . jsem již odstranil

dostal jsem ještě výtku za okenní originál držák navigace

pán si pak vzal i mou kartičku s atestem fólií. udělal si fotky oken a odešel se s tím, že se tohle hlásí ministerstvu dopravy

mám to teď na měsíc a kola rozhodně pryč dávat nechci a fólie se mi strhávat nechce... jde to nějak "česky" řečeno obechcat?

byl jsem takto na STK v Karviné za Tescem

děkuji za tipy

p.s. emise po 104.000km v pohodě
Reklama
 

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: první STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od phaeton_esc »

- folie ti dali moc zatmavený, maximum na přední boční okna může být 25% zatmavení
- kola jsou jasný - nemáš v TP, neměl by jsi na nich jezdit (já to řeším tak, že na STK pojedu se zimákama co jsou v TP)


řešení asi bude takový že folie reklamovat u firmy co ti je lepila (zkušenost nemám, mám zatmavený jenom zadek) a kola si buď sehnat(koupit) menší (dle rozměrů v TP), nebo pro účel udělání STK někde půjčit (známí etc.)
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: první STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od HoviXXX »

Tak to musel bejt nejakej ko...Česky to obechcat jde,určitě víš jak se to dělá a chodí ne??? Jinak kola tam hod naký zimaky at nebrblaj..A myslim že můžes i jet jinam ne?? A pokud mas ty folie od firmy a kartičku k tomu,tak reklamace a chtít i úhradu škody...
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: první STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od sgy »

hmm.. no kola přehodím, ale ty fólie nijak nevyreklamuju... ty jsem nechal dělat před 4mi roky
ty zimní nebudou vadit, že jsou zimní? přehled o "přátelských" technicích zrovna nemám :(

proč se bere jako vážná závada, když nejede žárovka v mlhovce přední... to jako ta auta, co je ani nemají, tak taky nejsou způsobilá? :-D
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: první STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od phaeton_esc »

u zimních to nevadí, můžeš třeba říct že je dojíždíš etc, ale ze zákona myslím není psaný že v létě musíš jezdit na letních :)

folie ti asi nezbude než sundat, případně jet na jinou STK kde to nebudou tolik řešit...především to ale zprasili ve firmě kde sis je nechal nalepit :?
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: první STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od sgy »

no ok, škoda no... zbytečný čas a peníze... ještě takový dotaz... ta kola asi do techničáku nepůjde bez typového listu zapsat, že? ty mám z druhé ruky a vlastně by ani nebylo možné na ně nějaké vydat, když byly původně na 100HPčku
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: první STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od HoviXXX »

Vykašli se na nějaký zapisování,to nemá smysl..Jezdit můžeš klidně na zimákách v létě,tak je tam na techn. hod a máš to..Doporučuju zajet někam jinam,mě kola nikdy neřešili,nic vlastně :D Jinak prasklou žárovku vyměnujou normálně... A k těm oknum,pokud se to bude opakovat pořád,tak to jde po čeku..Ale zkus to jinde,urcite projdes,neboj..
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: první STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od phaeton_esc »

bazarový kola do TP zapsat jdou...jenom si musíš typový list nějak "vyrobit" :) a ještě přitom být hodně šikovnej aby nebylo poznat že je to samo-domo typový list :D

pokud to není nějaký extrémní rozměr, tak by neměl být problém. ten nastane jedině pokud budeš bourat/nabourán, pak by ti taky pojišťovna nemusela dát nic..
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: první STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od jarda »

kurva to musel bejt zmrd, když já prošel na 16", v TP 14" černý vokna snad 90%, nárazníky, vejfuk...akorát to zapsal do drobnejch závad:D
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

Re: První STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od bmk »

tak jsem byl dnes poprvé na STK, mám najeto 30 000 km a servisman mi řekl, že mám volné čepy ve předu, sjetý Continentálky a shnilý výfuk...myslíte, že je to normální při 30 tisících?? hlavně tedy ty čepy a gumy, to si myslím, že by mělo vydržet déle...
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: První STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od kovvalsky »

bmk píše:tak jsem byl dnes poprvé na STK, mám najeto 30 000 km a servisman mi řekl, že mám volné čepy ve předu, sjetý Continentálky a shnilý výfuk...myslíte, že je to normální při 30 tisících?? hlavně tedy ty čepy a gumy, to si myslím, že by mělo vydržet déle...
byvat v cesku tak my prejde na stk asi vsetko to si este nebol na slovensku na stk keby tam prides z foliami na prednych sklach tak mozes dat rovno spatecku
co sa tyka tvojho auta neviem neviem capy by nemaly byt volne jedine ze by to bolo zle od vyroby co sa tyka gum je jasne ze ich musis vymenit nikoho nezaujima kolko mas najazdene zalezi ako sa o ne staras a ako jazdis podla toho je zivotnost a co sa tyka toho vyfuku no ani to sa my nezda preco by mal byt hnily to potom tam poriadni smejd namontovali
one world, one dream, one car
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: První STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od sgy »

zdravím, co se týká čepů vpředu, dle TÜV spohlelivostí aut vychází Panda špatně právě kvůli přední nápravě a to ty testy jsou prováděné na autech, jezdících po opravdových dálnicích a ne na našich polích. vypadá to na to, že je to buď sériová vada... modelová řada od 2006 už na mě působí stále poruchověji, než ty před ní... Mně čepy ani nevím, jestli vůbec odešly, protože jsem ohnul pravé rameno o naše krásné cesty, takže se to měnilo celé před 2 roky celé. za měsíc jdu na německou stk, tak jsem zvědav, jestli to projde nebo to nechám v česku a pořídím si jiné.

jinak co se týče výfuku.. já ho mám stále původní.. to je 6 let, kdy ta roura celá je zrezlá, ale nikde v něm není díra, za to tlumič se už zbavil první plechové vrstvy .

a sjetý conti... já ty origo na autě sjel za 40tis a ještě by asi vydržely, kdybych neměl trefenou geometrii vpředu a tak musely pryč... asi záleží na stylu jízdy a povrchu cest...
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

Re: První STK a neprošel prosím o radu

Příspěvek od bmk »

jako prošel jsem, jsou volnější, ale neni to ještě uplná tragedie...ten výfuk je trochu jakoby prorezlý uprostřed tlumiče, takže taky ještě vydrží, no a gumy maj sjetou tu kontrolní vrstvu, ale myslím že taky ještě chvíli vydrží...jako na to že to auto rovnou cestu ještě nevidělo, protože tu u nás na Bruntálsku dobré cesty nejsou, tak snad to neni uplná katastrofa..
co ale ted bych potřeboval vědět je, jak poznám, kdy ty čepy budou definitivně v prdeli a kdy je vyměnit, abych na jednu stranu je neměnil zbytečně brzy a na druhou abych něco neskurvil a nebo aby mi neupadlo někde kolo...jak to tedy poznám ??
Naposledy upravil(a) Mr.Bean dne 08 bře 2012, 21:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Citování předchozího příspěvku
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
Odpovědět

Zpět na „Panda“