KOLA, PNEU: Michelin

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

KOLA, PNEU: Michelin

Příspěvek od bmk »

chtěl jsem se zeptat,jestli se vyplatí dát na Pandu Michelin ENERGY E3B1 155/80 R13 T79
jde mi o to, že Continentálky co jsem tam měl od výroby, tak se mi sjeli po 30 tk...je pravda, že já jezdím tu u nás v bruntálském kraji, kde jsou dost špatné cesty...všeobecně je známo, že Micheliny jsou jednak trvanlivější a taky prý ty ENERGY dokáží šetřit spotřebu...rozdíl mezi Continentálkami a těmito neni až tak velký, pár stovek..jaký tedy máte názor na tyto gumy na Pandě?? díky předem..
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od peta.smolik »

Nemám sice Pandu ale krom Punta ještě Suzuki Ignis 4x4 a na něm pneu Continental... Auto mám 6 let od nova ale ty Continentaly jsou k nesjetí a to na nich jezdím cestou ale spíš hlavně necestou))) a hlavně v létě často po polních cestách a na chalupu v zimě spíš jen město a podle deníku jízd sem na Continentalech najel 40tis. z celkových 60tis ještě mají 2,5mm takže letošní léto ještě vydržej... Kamarád má Michelin Energy saver na Fiestě kupoval si je právě protože ho zaujalo že by mněly šetřit palivo ale možná zrovna jemu prej nešetřej :lol: a docela rychle se prej sjížděj
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od bmk »

tak to je tedy divný, protože ty continentály co mám od výroby já na pandě, tak maj najeto 30tk a na STK už mě na to upozornoval...a to s tim autem jezdí jen žena a děti, tudíž žádná zátěž...
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od PeNik »

Já mám na nich naježděno přes 40.000 km a zcela jistě tam toto jaro půjdou na další koloběh.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od Mr.Bean »

Babička má na Continentalech nalítáno neuvěřitelnejch 18 tisíc a gumy jsou jako nový (asi 5,8mm) :D
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od peta.smolik »

Jako Continentály asi vydržej hodně a kdyby nebyly tak drahý měl bych je i na Puntu
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od bmk »

no právě na STK mi řekl technik, že už je sjetý ten indikační proužek nebo jak se tomu říká...já jsem to pak doma měřil a ty gumy maj tak odhadem ještě 3mm v předu a o trochu víc v zadu..ted je otázka jak dkouho to ještě vydrží ne povolenou hranici 1,6..
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od PeNik »

Pokud jsou vzadu lepší, tak bych je nechal dát dopředu, aby se také sjely více a dorovnal se rozdíl mezi předkem a zadkem.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od peta.smolik »

No jasný prohoď předek zadek a letos ještě jezdi navíc čím je vzorek na pneu nižší-mělčí tím je guma tvrdší a pomaleji se sjíždí
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od bmk »

a dají se přehodit jen kola?? jako mám na mysli jestli jsou ráfky stejné a nebo jestli musím přehodit pneu..
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od peta.smolik »

Kola rozuměj disky jsou určitě v tvým případě stejný a stejně i rozměr...
Prostě jen prohodíš kola co si měl na předku dáš na zadek a obráceně jen dávej pozor abys dal levý na levý a pravý na pravý abys dodržel směrovou charakteristiku pneumatik máš-li ji na pneumatikách vyznačenou...
PS: to bude možná důvod proč máš dvě gumy sjetý a dvě v pohodě(já je při každým přehazování měnim předek za zadek)
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Japa
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 23 lis 2008, 14:58
Bydliště: Karviná

Re: Pneumatiky MICHELIN

Příspěvek od Japa »

Já tedy moc dobrou zkušenost s Continentálkama nemám, měl jsem je z výroby na Stilu, Conti Premium Contact 205/55 R16 a vydržely 28 000 km a to jsem je točil i s rezervou, kolega je měl na novém Meganu Grandtour (stejný rozměr) a vydržely mu jen 18 000 km - podotýkám, že oba jsme čtyřicátníci a vozíme děti, takže žádné ježdění brzda -plyn.
Jinak na Pandě mám celoročně zimní Lassy. :)
Ford S-Max 1,9 TDCi, r. v. 2011
Fiat Panda 1,2, r.v. 2010
Fiat Stilo 1,9 JTD, r. v. 2004 - Ex.
Fiat Brava 1,9 TD, r. v. 1997 - Ex.
Fiat Tipo 1,9 TD, r. v. 1992 - Ex.
Fiat 127, r. v. 1977 - Ex.
Fiat 850 Sport Coupe, r. v. 1969 - Ex.
Odpovědět

Zpět na „Panda“