Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od peta.smolik »

Včera sem v Zr na parkovišti na náměstí viděl Hyundai i30 r.v.2007 z obou stran mělo to auto sloupanej lak ze spodku všech dveří a pod tím byl holej plech notně olezlej až rezavej... Na všech čtyřech dveřích je to každopádně divný, majitel zrovna nasedal a chtěl odjet, když sem se ho ptal jak je to možný? Jen odvětil že není jedinej kdo má tenhle problém ale výrobce že nechce nic řešit a rez se objevuje i na jiných místech... Takže nepodléhejte kouzlu Hyundai!
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od kejml »

Škoda jen, žes to nevyfotil.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od peta.smolik »

No mně to tak zaujalo že sem ty vrata začal prohlížet a vošahávat a ani sem si nevšim že najednou vedle stál majitel a začal to komentovat(auto koupil nové v ČR) a kde všude se to objevuje a prý si toho začal všímat vloni v listopadu...
Dokonce prý to má na bokách kufru zevnitř pod tapecem...
Necelých 5 let starý auto...
A pozor na to záruka na karoserii říká Na neprorezivění!!! takže volezlý to může bejt jak chce...
Kouzlo nekouzlo Hyundai ani Kia mi do baráku nesmí...
Vím že to sem nepatří ale ta reklama je podmanivá a někdo by kouzlu podlehnout mohl
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od kejml »

Mě zase Alfa :-)
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od liborko »

To uz jsem videl na vice novych autech,na seatech i oktavkach,setri se v kazdych automobilkach.Protoze muj bratranek dela v nosovickem hyundai,na zajimave pozici,ma moznost svezt se vzdy mezi prvnimi v novych modelech.Nedavno me svezl v nove i30 a nevypada to auto vubec zle,je pekne jak zvenku tak zevnitr,motor zivy hlavne slusna vybava za peknou cenu,kterou napr.skodovky nenabizi ani nahodou.Nejsem fanda na korejske auta,ale nez predrazeneho skopcaka s nic moc vybavou tak radeji korejce. U me jasne vedou italske kary,ikdyz ta kvalita zpracovani a spolehlivost popravde zadna slava
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od peta.smolik »

Ale jo co se týče výbavy tak jsou korejci asi na špici teda poměr výkon/cena ale ta kvalita jim moc nepřísluší nebo teda spíš výdrž... Před několika měsíci jsme byli u jednoho tuzemského dodavatele Hyundaie tam jsme potkali kolegu přímo z automobilky Hyundai: všechny díly ze kterých jsou jejich auta montována mají počítanou výdrž max. 8 let dokonce na to mají různé simulace a zkušebnu kde simulují opotřebení různých dílů na 8 let nebo 180tis.km Výrobní procesy jsou optimalizovány a je zkoušena životnost + pevnostní testy atd. z těchto cyklů je odvozena záruka 7 let nebo adekvátní počet najetých km... Například u Suzuki v Maďarsku mají podobné oddělení ale tam jsou různé díly zkoušeny na výdrž 12 let i když Suzuki má klasické záruční podmínky...
V autech Hyundai a Kia se tak nějak ztrácim jsou celkem pohledný ale tuctový, nevidím ani špetku fantazie, design je furt stejnej prostě za těmahle autama se vohlídnu jen jednou jsou všední i když Kia Sportage poslední generace)) je povedená
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od cinzano »

Z úvah o korejských autech mě rychle vyvedlo, když jsem zjistil, že blatník na KIA stojí asi 3x tolik než blatník na pažouta. A ať si nad italskými auty ofrňuje kdo chce jak chce, 15leté Punto není v průměru ani zdaleka tak hnilé jako třeba stejně stará Fiesta nebo Corsa (o Felicii nemluvě).
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od Jezdec »

cinzano píše:Z úvah o korejských autech mě rychle vyvedlo, když jsem zjistil, že blatník na KIA stojí asi 3x tolik než blatník na pažouta. A ať si nad italskými auty ofrňuje kdo chce jak chce, 15leté Punto není v průměru ani zdaleka tak hnilé jako třeba stejně stará Fiesta nebo Corsa (o Felicii nemluvě).
Pleteš si pojem s průjmem. Píšeš tady o pažoutu, je to francouz a ti umí akorát dobře lízat p..u, dál máš němce. Jinak já mám sonátu r.v. 1996. Co jsem měl schnilé tak to byl 10 cm kus lemu a 5cm kus prahu u zadního kola. Mám poctivých 215000 a doufám že ještě chvíli pojezdím. Ale na itala nedám dopustit, proto jsem šel do něho opět po menší přestávce. Levné díly a většinu si udělám sám. Jen mě mrzí že punťa je r.v. 2000 a prahy jsou v prde... Tak chycené jsem neměl uno a to byl rok výroby 1990.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od cinzano »

Jezuskote, jakpak jsi přišel na to, že jsem nějak extra nadšený z pažouta? Nemám ho a nikdy jsem ho neměl, z francouzských aut jsem kdysi měl shitroen a rendlík, nenadchnulo mě to a skončil jsem (už asi navěky) u italských aut :wink:
Korejská auta mě prostě nezajímají, protože mi nepřipadají jako dobrý poměr cena/hodnota.
Mimochodem, všimli jste si, jak v tisku redaktoři (placení z odpovídajících míst) začali malovat svatozář kolem každého Hyundai skoro stejně nadšeně jako kolem šáde nebo dvou widlí? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavně nepodlehněte kouzlu Hyundai

Příspěvek od peta.smolik »

Tu Sonátu co je tu zmiňovaná ještě asi beru: bratranec má myslím r.v. 95 a ačkoliv to byla popelnice už když si to před pěti lety pořizoval tak pořád slouží... Co se týče KIA tak kamarádův táta má Pride kombi a Sepia a na obě pěje chválu ale možná je to tím že Pride byla kompletně od Mazdy tuším 121 a Sepia a první Sonata Mitsubishi starší provenience... Proti frantíkům nic nemám jezdit sem se učil se Simkou a to byla kára co snesla téměř všechno
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“